batman film

Rozrywka

20.01.2022 12:06

Batman – ile będzie trwał film? Chyba mamy odpowiedź!

Filmy i seriale Newsy
7
0
0
7
0

Batman Matta Reevesa to jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów tego roku. Premiera jest już tuż za rogiem i marketing ruszył pełną parą. Teraz jest duża szansa, że dowiedzieliśmy się, ile będzie trwał film. Z kina prędko nie wyjdziemy!

Powoli na niektórych stronach zaczynają się pojawiać informacje o tym, ile miałby trwać film. Rzekomo najnowsza produkcja o Mrocznym Rycerzu miałby być najdłuższym dotychczas filmem o Batmanie i trwać niecałe 3 godziny.

Przecieki jednak nie są jednoznaczne, gdyż obecnie można doszukać się dwóch sprzecznych informacji. Według np. IMAX Melbourne Batman będzie trwał 176 minut czyli 2 godziny i 56 minut. Zgadzałoby się to z tym, co podało na swojej stronie IMDb. Z drugiej strony Rotten Tomatoes uważa, że nowe dzieło Matta Reevsa miałoby trwać zaledwie 2 godziny i 13 minut.

Komu tu wierzyć? Na ten moment nie pozostaje nic innego, jak poczekać na oficjalną informację od Warner Bros. Osobiście bardziej skłaniałbym się ku dłuższej wersji, szczególnie że nowy Batman wydaje się mieć ogromny rozmach i zapewne ciężko byłoby się zmieścić w zaledwie dwóch godzinach. Wszystkiego zapewne dowiemy się za 2-3 tygodnie. 

Jeżeli film faktycznie będzie trwał niecałe trzy godziny, to przebije tym sposobem Mrocznego Rycerza: Powstaje, którego długość wynosiła 2 godziny  i 45 minut. Gdyby się okazało, że Rotten Tomatoes mają rację, to dzieło Reevesa byłoby o 7 minut krótsze od Batman: Początek, ale wciąż dłuższe od wszystkich produkcji o Mrocznym Rycerzu od Tima Burtona lub Joela Schumachera.

Batman – krótko o filmie

W ramach przypomnienia – Batman od Matta Reevsa opowiadać będzie o nieco mniej doświadczonym zakapturzonym mścicielu, który funkcjonuje w Gotham dopiero od dwóch lat i wciąż pracuje na swoją legendę, a departament policji w Gotham dalej nie jest przekonany do niekonwencjonalnych metod tego samozwańczego stróża prawa. Nagle w mieście wybucha chaos spowodowany niejakim Człowiekiem-Zagadką. Komisarz Gordon wie, że nie powstrzyma go w “klasyczny” sposób, dlatego musi postawić na Batmana. Kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku?

W filmie pojawią się między innymi Robert Pattinson (Lighthouse, Tenet) jako Bruce Wayne/Batman, Zoe Kravitz (X-Men: Pierwsza klasa, Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć) jako Selina Kyle/Catwoman, Colin Farrell (Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, Dżentelmeni) jako Oswald Cobblepott/Pingwin, Paul Dano (Aż poleje się krew, Labirynt) jako Edward Nygma/Człowiek-Zagadka, Jeffrey Wright (Igrzyska Śmierci, Westworld)  jako Komisarz Gordon czy też Andy Serkis (Czarna Pantera, Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi) jako Alfred Pennyworth.

Chcesz kupować taniej? Znamy na to kilka ciekawych sztuczek! Część z nich zebraliśmy w artykule Kody rabatowe Morele – wszystkie promocje i kody zniżkowe na Morele.net w jednym miejscu. Kody promocyjne to doskonała okazja na obniżenie cen produktów dostępnych w sklepie Morele. Dowiesz się jak wykorzystać kod rabatowy i gdzie go w ogóle znaleźć. Prezentujemy także zasady działania Morele Outlet, grup na Facebooku oraz doradzamy, jak robić zakupy na raty w Morele.net.

Sprawdź też:

7
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *