1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Gwiezdne Wojny: Ahsoka – kiedy uczennica Anakina zawita na ekranach?

Rozrywka

19.11.2021 14:57

Gwiezdne Wojny: Ahsoka – kiedy uczennica Anakina zawita na ekranach?

Filmy i seriale
8
0
0
8
0

Serial Gwiezdne Wojny: Ahsoka został ogłoszony po sukcesie drugiego sezonu Mandalorianina, gdzie w Ahsokę wcieliła się Rosario Dawson. Dzięki przeanalizowaniu dostępnych źródeł fani znaleźli możliwą datę rozpoczęcia zdjęć i premiery produkcji. Kiedy to będzie?

Produkcja Gwiezdne Wojny: Ahsoka ma rozpocząć się wczesną wiosną 2022 roku. Nagrania mają potrwać do jesieni  2022, a na Disney+ ma się pojawić już wiosną 2023 roku. Oznacza to, że serial o Ahsoce zadebiutuje po trzecim sezonie Mandalorianina oraz po serii o Obi-wanie. Zastanawiające jest jak duże znaczenie, będą miały wydarzenia z tych dwóch produkcji dla fabuły Gwiezdnych Wojen: Ahsoka.

Kim w ogóle jest Ahsoka?

Postać Ahsoki Tano wprowadzona została w serii animowanej Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów i była padawanem (uczniem) Anakina Skywalkera. Przez długi czas trwania Wojen Klonów śledzimy jej poczynania. Widzimy jak dorasta, podejmuje pierwsze samodzielne misje i buduje skomplikowaną, ale mocną więź ze swoim mistrzem. Mając za wzór do naśladowania Anakina, przejmuje po nim jego determinację oraz bycie nieustraszonym w dowolnej sytuacji. Po wycofaniu się z zakonu Jedi (ups! spoiler) i przetrwaniu rozkazu 66, rozpoczyna walkę z nowopowstałym Imperium Galaktycznym i jest aktywnym członkiem Sojuszu Rebeliantów. Ten etap jej życia możemy śledzić w różnych publikacjach – zarówno komiksach jak i książkach – oraz w serii Gwiezdne Wojny: Rebelianci i serialu Mandalorianin.

Disney sprytnie zaplanował rozwój różnych postaci, poprzez opowiadanie ich historii nie tylko w mediach dedykowanych wyłącznie im, ale też w przygodach innych bohaterów. Z jednej strony powoduje to lekkie zamieszanie, kiedy chce się prześledzić wydarzenia związane wyłącznie z jedną z postaci. Z drugiej zaś, tkany jest skomplikowany gobelin wydarzeń, które intrygują i przedstawione uniwersum jest wciągające.

Sprawdź też: Kim jest Darth Maul? Wszystko o legendarnym Zabraku z Gwiezdnych Wojen!

Disney+

Wszystkie historie osadzone w uniwersum Gwiezdnych Wojen, są dostępne wyłącznie (He, he, Arrrrr!) na Disney+. Jest to platforma streamingowa korporacji Disney, niedostępna w chwili obecnej na naszym rynku. Planowane wprowadzenie jej do Polski miało nastąpić na koniec 2021 roku, niestety z powodu komplikacji data została przesunięta na lato 2022. Kiedy w końcu, Disney+ zostanie nam udostępniony będziemy mieć sporo materiału do nadrobienia w oczekiwaniu na Gwiezdne Wojny: Ahsoka.

8
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.