1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. GTA Remastered Trilogy nadejdzie niedługo? Zamiast GTA 6, dostaniemy odświeżoną trylogię GTA

Rozrywka

29.09.2021 10:34

GTA Remastered Trilogy nadejdzie niedługo? Zamiast GTA 6, dostaniemy odświeżoną trylogię GTA

Gry
7
1
0
7
1

Od pewnego czasu fani serii GTA coraz częściej spotykają się z plotkami i przeciekami dotyczącymi tego, co planują jej twórcy. Niedawno świat obiegła informacja, która miała być nieoficjalną zapowiedzią GTA Remastered Trilogy — zremasterowanej trylogii obejmującej hity GTA III, San Andreas oraz Vice City. Kiedy możemy się jej spodziewać i czy plotki mogą okazać się prawdziwe?

Przecieki sugerują powstanie GTA Remastered Trilogy

Mimo że seria ma ogromne grono fanów, to spotkać się można z głosami mówiącymi o tym, że oryginalne wydania bardzo się zestarzały. Technologia gna do przodu, a miłośnicy GTA z chęcią przyjęliby od studia Rockstar Games odświeżoną wersje kultowej trylogii, której początki sięgają 2001 roku. Zdaje się, że zbliżające się dwudziestolecie wydania GTA III mogłoby być do tego idealną okazją. 

GTA remastered

Kotaku, znany blog o grach komputerowych, już w sierpniu podawał informacje, że Rockstar przygotowuje dla swoich fanów zremasterowaną odsłonę GTA III, powołując się przy tym na swoich sprawdzonych informatorów. 

Najnowsze przecieki pochodzą między innymi od Toma Hendersona, znanego dziennikarza, który ze swoich źródeł potwierdzał już informacje dotyczące innych znanych gier. Jego wpis na Twitterze wskazuje jednak na to, że jeśli zremasterowana trylogia GTA ma się ukazać, to nie będzie to wcześniej niż w 2022 roku. Wciąż nie ma jednak żadnego potwierdzenia od samego studia.

Jakie gry odświeży Rockstar Games?

Plotki mówiące o GTA Remastered Trilogy odwołują się do trzech tytułów — GTA III, San Andreas i Vice City. Mimo że przecieki mówią o zremasterowaniu, to może się okazać, że odświeżonej trylogii bliżej będzie do remake’u, szczególnie że zapowiadają się zmiany silnika (na Unreal Engine) oraz wprowadzenie innej oprawy graficznej. 

Jak można się domyślić, w ten sposób twórcy trafią nie tylko do największych fanów serii, lecz także do nowych osób poszukujących nowych i ciekawych gier akcji. 

Zobacz: Co wiadomo o GTA 6? Najważniejsze informacje oraz plotki

Przed GTA Remastered Trilogy warto przypomnieć sobie jednak wszystkie trzy części oraz to, za co pokochali je gracze!

GTA 3 Remastered

Wydana w październiku 2001 roku GTA 3 okazała się przełomową grą dla całej serii od Rockstar Games. Wysokie oceny recenzentów i popularność wśród graczy zawdzięczała temu, że była pierwszą, w całości trójwymiarową grą z cyklu Grand Theft Auto. 

Jej głównym bohaterem jest Claude, którego imię pozostawało tajemnicą aż do GTA San Andreas. Postać ta zamieszkuje Liberty City, miasto będące odpowiednikiem Nowego Jorku. To właśnie tam Claude otrzymuje misje od szefów. Można je wykonywać w dowolnej kolejności, jednocześnie eksplorując miasto i odkrywając jego kolejne części.

Na razie nie wiemy, czego będzie można się spodziewać po zremasterowanej wersji. Biorąc pod uwagę zmiany graficzne, gracze bez wątpienia będą jednak mogli liczyć na lepsze spojrzenie na Liberty City!

GTA San Andreas Remastered

Kolejna część została wydana już w 2004 roku. Tym razem gracze mogli wcielić się w Carla Johnsona, Afroamerykanina, który powraca do mieszczącego się w fikcyjnym stanie San Andreas miasta Los Santos. Gracze otrzymali nie tylko nowego bohatera, lecz także wiele nowych funkcji — mogli go spersonalizować, między innymi poprzez dodanie mu tatuaży.

GTA remaster nadchodzi

Oprócz tego pojawiły się też sieci fastfoodowe, w których CJ mógł się żywić, oraz całkiem nowe pojazdy. Doszła też nowa aktywność, polegająca na nocnej kradzieży. Mimo wielu kontrowersji gra spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród fanów i bez wątpienia wzbudzi wiele fantastycznych wspomnień, gdy tylko zostanie zremasterowana.

GTA Vice City Remastered

Ostatnią częścią ze zremasterowanej trylogii miałoby być GTA Vice City. Pozycja ta jest prequelem GTA 3 i miała swoją premierę w 2002 roku. Jej akcja toczy się w Vice City, które było wzorowane na amerykańskim Miami w stanie Floryda. 

Rozpoczynając rozgrywkę, gracze wcielają się w Tommy’iego Vercettiego. Bohater ten ma do wypełnienia szereg misji, który może podejmować się w dowolnej kolejności. W czasie ich wypełniania gracze otrzymują możliwość zwiedzenia miasta, czy też używania strzelnicy i poruszania się za pomocą łódki. 

Sprawdź: Historia serii GTA — najważniejsze informacje o kultowej grze Grand Theft Auto

Gdy gra ukazała się po raz pierwszy, spotkała się z kontrowersjami na temat ogromu przemocy. Jak przyjmie się jej remaster? Tego być może dowiemy się już wkrótce.

GTA Trilogy Remastered — kiedy premiera?

Jak już wcześniej wspominaliśmy, poprzez przecieki i fake-newsy fani spodziewali się zbiorczej premiery serii już w październiku 2021 roku. Mówiło się o tym, że produkcja osiągnęła końcową fazę, a na dwudziestolecie miłośnicy GTA będą mogli zagrać w odświeżoną wersję trylogii. 

Do tej pory studio nie ogłosiło jednak żadnych zapowiedzi, a jedyną, najbardziej prawdopodobną datą premiery może być ta od Toma Hendersona, która wskazuje na 2022 rok. Mimo że nie jest ona bliżej określona, to i tak można uznać ją za najbardziej prawdopodobną.

A co z GTA 6? Czy doczekamy się remastera Red Dead Redemption?

Miłośnicy GTA wiedzą, że na marzec 2022 roku została zapowiedziana premiera zremasterowanej gry GTA 5. Mimo że niektórym ciężko w to uwierzyć, to premiera pierwszej odsłony tej kultowej gry miała miejsce ponad 8 lat temu. Ogromna popularność pozycji, powiększające się grono fanów i rozmaite mody zapewniają jej ogromne wyniki sprzedażowe. 

GTA VI? Powstanie raczej nieprędko.
Spokojnie, to nie jest oficjalna zapowiedź GTA VI, a szkoda… / Źródło: eteknix.com

Nie da się jednak ukryć, że gracze oczekują już GTA 6. Okazuje się, że pojawiają się już pierwsze plotki donoszące o tym, jakoby gra miała być w początkowej fazie tworzenia. Te informacje powinny wystarczyć do tego, aby zrozumieć, że na kolejną część gry będzie trzeba poczekać przynajmniej cztery lata. 

Coraz częściej mówi się także o zremasterowanym Red Dead Redemption. Gra ta miała swoją premierę w 2004 roku i tak jak GTA Trilogy, ma już swoje lata. Nie da się jednak ukryć, że studio Rockstar już teraz wydaje się przedstawiać szeroki wybór nowych, odświeżonych pozycji ze swojego dotychczasowego dorobku. 

Może Cię zainteresować: Kody do GTA 5 w jednym miejscu. Wszystkie kody do GTA V na PS4, PC i pozostałe konsole

Być może Red Dead Redemption Remastered nie jest więc obecnie na szczycie najważniejszych nowości do przedstawienia fanom, szczególnie że niedawno, bo w 2018 roku, otrzymali oni od studia Red Dead Redemption 2. Nic nie jest jednak niemożliwe, a na wszystko mogą wpłynąć wyniki sprzedażowe najbliższych premier.

7
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.