gry google

Rozrywka

24.02.2022 15:17

Gry Google – poznaj najpopularniejsze ukryte gry w wyszukiwarce Google

Gry
96
14
3
96
14

Google to lider wśród wyszukiwarek na całym świecie. Programiści zadbali, aby była niezastąpiona, dlatego stworzyli gry Google, które zachęcają do korzystania z tej wyszukiwarki. Jakie ukryte gry Google znajdziesz w przeglądarce? Podpowiadamy!

Gry Google – sposób na nudę przy komputerze?

Większość osób kojarzy Google jako wyszukiwarkę internetową. Zapewne i Ty korzystasz z niej głównie w celu odnalezienia pożądanych informacji. Czy wiesz jednak o tym, że Google ma w swojej ofercie również rozrywkowe elementy w formie gier?

Gry Google przybierają różne formy. Wiele z nich udostępniono na startowej stronie wyszukiwarki w formie Google Doodle – czyli specjalnie przygotowanego interaktywnego logo. Jedne z pierwszych pozycji gamerskich tworzone były w celu uczczenia konkretnych wydarzeń czy świąt. Przykładem może być wydawanie wyszukiwarkowych adaptacji gier, które obchodziły okrągłą rocznicę wynalezienia.

Choć część zabaw dostępna jest na pierwszy rzut oka, to niektóre z produkcji stanowią bardziej tajemnicze pozycje. W bibliotece gier Google znajdują się również ukryte w wyszukiwarce easter eggi. Schowane w odmętach internetu gry mogą ujrzeć światło dzienne, gdy użytkownik wpisze w lupce konkretną frazę uruchamiającą program.

Sprawdź też: Najlepsze gry na Nintendo Switch w 2022 roku – na co warto czekać?

Klasyczne, zręcznościowe, oryginalne, szybkie i wciągające – takie właśnie są gry Google, które możesz znaleźć w najpopularniejszej z wyszukiwarek. Produkcje te sprawią, że w łatwy sposób zabijesz nudę. Nie będziesz już musiał bezczynnie czekać na załadowanie strony lub pobranie pliku! Gdy komputer będzie wykonywał swoją pracę, Ty zajmij się rozrywką w postaci darmowych gier Google.

Lista najpopularniejszych ukrytych gier Google

Ukryte gry Google to różnorodne zabawy dla jednego albo i dwóch graczy. W bibliotece Doodle znajdzie się klasyczna karciana rozrywka, liczne zręcznościówki czy też strzelanka. Nie brakuje też nietypowych pozycji takich jak symulator lotu lub scyfryzowana kostka Rubika.

T-Rex Run

Chyba nie ma osoby, której nie zdarzyło się zagrać w tę prostą, ale zarazem wciągającą grę. T-Rex Run to współczesny symbol braku internetu. Ta gra Google wyświetla się użytkownikowi na ekranie komputera w momencie, gdy przeglądarka nie ma połączenia z siecią. Rolą gracza jest sterowanie najsłynniejszym z dinozaurów. Przy pomocy spacji trzeba skakać zwierzątkiem, tak aby uniknąć zderzenia z kaktusem czy ptakiem. Im dłużej uda się biec bez stłuczki, tym więcej punktów można uzyskać za całą rozgrywkę.

Pac-Man

W bibliotece Doodle Google znajduje się także adaptacja kultowej gry Pac-Man z 1980 r. Atrakcja ta pojawiła się w przeglądarce z okazji trzydziestej rocznicy wydania oryginału. Gra z klasycznym interfejsem zaprasza użytkownika w nostalgiczną podróż do początków gamerskiej rozrywki. Grając w zręcznościówkę, wcielisz się w postać tytułowego Pac-Mana. Żółta postać-kółeczko biega po labiryncie i zbiera cenne punkty. W trakcie zabawy trzeba również uciekać przed kolorowymi duchami, które wyeliminują tytułowego bohatera gry.

pac-man google
Pac-Man w wersji Google

Snake

Gry Google wzbogaca również Snake, który jest bardzo dobrze znany wielu starszym użytkownikom – zwłaszcza tym, którzy korzystali kiedyś z telefonów Nokia. Klasyczna gierka opiera się na sterowaniu tytułowym wężem. W trakcie rozgrywki należy unikać zderzeń ze ścianami i ogonem cyfrowego bohatera. Trzeba też zbierać czerwone punkty (lub jabłka w unowocześnionej graficznie wersji). Zjadanie elementów sprawia, że gracz zdobywa punkty, a sam wąż rośnie. Z czasem sterowanie długim wężem staje się nie lada wyzwaniem.

Breakout

Kolejna z gier Google Doodle to wciągająca zabawa o nazwie Breakout. Atrakcja jest odwzorowaniem gry wydanej przez Atari w 1976 roku. Breakout polega na sterowaniu piłką, która ma za zadanie zbijać ułożone w rzędach cegiełki. Gracz może kierować kulką za pomocą paletki. Jest ona umieszczona na dole ekranu i porusza się w poziomie. Jeśli piłka spadnie poza paletkę, użytkownik traci życie. Rozgrywka trwa do momentu, gdy użytkownik zbije wszystkie cegiełki lub straci życia.

Sprawdź też: Gry typu sandbox. Na czym polega rozgrywka w otwartym świecie, historia, przykłady

Flight Simulator

Najpopularniejsza przeglądarka stworzyła również ciekawą atrakcję uzupełniającą program Google Earth, w którym znajduje się rzeczywiste odwzorowanie powierzchni Ziemi. Aplikację wyposażono w symulator lotu pozwalający na internetową podróż w niemal każde miejsce naszego globu. Program pozwala na wybór samolotu (awionetki bądź myśliwca) oraz sterowanie maszyną przy pomocy joysticka lub myszki i klawiatury. Dzięki symulatorowi lotu wgranemu w Google Earth można „zwiedzić” praktycznie każdy zakątek świata. Technologia 3D sprawia, że widoki mają całkiem realistyczny wygląd.

Zerg Rush

Google przygotował w zasobach swoich gier również coś dla miłośników strzelanek. Zerg Rush to nietypowa zabawa polegająca na odpieraniu zmasowanego ataku… liter „O”. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwy gry, na ekranie zaczną pojawiać się kółeczka. Przemieszczają się one w różnych kierunkach. Ruch elementów nazwaliśmy atakiem, ponieważ kiedy kółka docierają do wyników wyszukiwania, „pożerają” linki wyświetlające się na stronie. Aby zapobiec zniknięciu treści, trzeba „zestrzelić” każdą wrogą literkę poprzez potrójne kliknięcie.

Zerg Rush to nietypowa gra a’la tower defense

Pasjans

Jako że gry Google przeznaczone są głównie dla pojedynczych graczy, to nie mogło zabraknąć wśród nich najpopularniejszej „singleplayerowej” rozrywki karcianej. Pasjans to klasyczna gra, która polega na ułożeniu kart w określone sekwencje lub inne uporządkowane układy. Dzięki Google możesz zająć swój czas i postawić pasjansa nawet w momencie, gdy nie masz przy sobie talii.

Kółko i krzyżyk

Wśród gier na Google można znaleźć także zabawy, w które większość z nas grała na papierowych kartkach. Do klasycznych atrakcji należy między innymi kółko i krzyżyk. Rozgrywki, w której każdy dąży do ustawienia trzech znaków w rzędzie, nie trzeba nikomu tłumaczyć. Warto natomiast wspomnieć, że Google pozwala wybrać poziom trudności gry. W panelu z poziomami można zaznaczyć opcje „łatwy”, „średni” lub też „niemożliwy”. Dodatkowym urozmaiceniem jest możliwość „zagraj ze znajomym”, dzięki której wyłącza się automatyczny (Google’owski) przeciwnik.

Kostka Rubika

W 2014 roku darmowe gry Google wzbogacała również nietypowa jak na internetowe standardy pozycja. Do przeglądarki dodano wtedy możliwość ułożenia kostki Rubika. Do konkretnych ruchów przypisane były różne skróty klawiszowe. Używając liter z klawiatury, można było przesuwać wybrane przez siebie części kostki. Litera „L” służyła obrotom w lewo i odpowiednio „R” pozwalało przesunąć wybrany rząd w prawo. Klawisze „U” i „D” zapewniały ruchy w górę i w dół. Oznaczenia „F” i „B” odpowiadały określeniom „front” i „back”. Natomiast przyciski literowe „X”, „Y” i „Z” pozwalały na rotację całej kostki w różnorodnych kierunkach.

Rozrywka została udostępniona w Google Doodle z okazji czterdziestolecia opracowania kostki Rubika. Atrakcja była dostępna praktycznie we wszystkich krajach na świecie. Aktualnie znajduje się jednak w archiwum przeglądarkowych gier.

Sprawdź też: Granie na dużym ekranie – jaki telewizor do gier wybrać?

Gry Google Doodle – Doodle Champion Island Games

Gry Google to nie tylko proste i nieskomplikowane pozycje, ale również oryginalne, fabularne zabawy. Do jednej z bardziej złożonych rozrywek Google’a należy Doodle Champion Island Games. Jest to interaktywny Doodle, który przeglądarka stworzyła we współpracy z japońską pracownią animacji Studio 4°C. Gra powstała z okazji Letnich Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich 2020. Produkcja, którą można było znaleźć na stronie głównej Google w trakcie tegorocznych wakacji, miała celebrować sportowe wydarzenie oraz kulturę i folklor Japonii – organizatora olimpiady.

Gra przybiera fabularną formę RPG. Jej akcja opiera się na sportowej tematyce. Gracz wciela się w kota o imieniu Lucky the Ninja Cat, który bierze udział w siedmiu rozgrywkach. Każda z nich stanowi jedną z olimpijskich dyscyplin. Lucky musi wykazać się w tenisie stołowym, jeździe na deskorolce, łucznictwie, rugby, pływaniu artystycznym, wspinaczce sportowej i maratonie. Każda dyscyplina stanowi osobną minigrę w całej rozgrywce Champion Island Games.

Champion Island Games jest wyjątkowo rozbudowaną grą

W trakcie zdobywania kolejnych trofeów za ukończone etapy gracz przemieszcza się pomiędzy siedmioma różnymi regionami. Tereny te przypominają geograficzne lokalizacje w Japonii. W każdym z rejonów Lucky the Ninja Cat spotyka siedmiu mistrzów wyspy, którzy są czempionami w wybranej dyscyplinie sportowej. Celem gracza jest pokonanie ich osiągnięć. Jeśli rekordy zostaną pobite, użytkownik otrzyma Święte Zwoje i tytuł Mistrza Wyspy.

Dodatkowym urozmaiceniem gry Google są zadania poboczne. Oprócz udziału w sportowych rozgrywkach użytkownik może też wypełniać zadania specjalne. Do tego typu misji należy między innymi różnorodna pomoc mieszkańcom wysp, na których odbywają się minigry. Przechodzenie dodatkowych zadań odblokowuje trudniejsze poziomy podstawowych rozgrywek.

Sprawdź też: Flappy Bird – wszystko o kultowej grze mobilnej

Gry Google to ciekawe rozwiązanie, które z pewnością wyróżnia popularną wyszukiwarkę na tle innych konkurencyjnych programów. Wielość i różnorodność rozrywkowych pozycji pozwala każdemu internaucie odnaleźć zabawę, która umili mu spędzanie czasu przed komputerem. Ukryte rozgrywki stanowią nietuzinkowe programy, których odkrywanie może zapewnić sporo radości. Warto pamiętać, że pozycje Google to darmowe gry. Aby w nie zagrać, wystarczy mieć wolny czas i chęć do zabawy!

Chcesz kupować taniej? Znamy na to kilka ciekawych sztuczek! Część z nich zebraliśmy w artykule Kody rabatowe Morele – wszystkie promocje i kody zniżkowe na Morele.net w jednym miejscu. Kody promocyjne to doskonała okazja na obniżenie cen produktów dostępnych w sklepie Morele. Dowiesz się, jak wykorzystać kod rabatowy i gdzie go w ogóle znaleźć. Prezentujemy także zasady działania Morele Outlet, grup na Facebooku oraz doradzamy, jak robić zakupy na raty w Morele.net.

96
14

Podziel się:

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *