1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Gratka dla fanów koni – gra Howrse. Najważniejsze informacje

Rozrywka

30.09.2021 16:48

Gratka dla fanów koni – gra Howrse. Najważniejsze informacje

Gry Online
22
6
2
22
6

Lubisz gry o koniach? Howrse to tytuł, którym powinieneś się zainteresować. Możesz tam zostać hodowcą, kolekcjonerem, właścicielem majątku lub poćwiczyć swoje umiejętności przedsiębiorcy. Dowiedz się wszystkiego o grze od Ubisoft!

Howrse – podstawowe informacje

Howrse to gra online stworzona przez francuskie studio Owlient założone przez dwóch studentów informatyki, Vincenta Gutha i Oliviera Issaly’ego. Howrse, wydane w 2006 roku, to ich pierwszy projekt oraz flagowy produkt. Gra zrzesza miłośników koni z całego świata – użytkownicy hodują wymarzonego konia wybranej rasy i umaszczenia. Opiekują się nim, trenują, a z czasem tworzą i organizują własne centrum jeździeckie. Budują imponującą kolekcję czempionów i rozbudowują swoje gospodarstwo hodowlane. Choć głównym zadaniem jest opieka nad zwierzętami, w grze można brać też udział w szczególnych rozgrywkach, kolekcjonować specjalne przedmioty, wymieniać się dobrami z innymi graczami, a także szybować w górę na szczyty rankingów.

Howrse
Źródło: horseplains.com

Zobacz: Dinozaur Google, czyli gra offline w Google Chrome – wszystko o najlepszej grze, gdy brakuje internetu

Howrse szybko zbudowało liczną społeczność użytkowników. Jego twórcy nawiązwali na fali popularności gry współpracę ze stowarzyszeniem ochrony zwierząt Gut Aiderbichl . Howrse było reklamowane i wspierane przez słynnych jeźdźców koni, takich jak Ludger Beerbaum. Początkowo była to gra przeglądarkowa, jednak od 2011 roku dostępna jest na iOS, a od 2014 także na Androida. Aplikację mobilną można pobrać w Google Play i App Store. Wydawcą Howrse jest słynny Ubisoft.

Na czym polega rozgrywka w Howrse?

Zacznijmy od tego, że Howrse raczej nie jest grą dla graczy żądnych akcji i adrenaliny. Brak tu zaskakującej fabuły, emocjonującej rozgrywki, podczas której łamie się palce na klawiaturze. Ale czy jest to wada? Zdecydowanie nie. Howrse to gra, która nagradza za cierpliwość oraz wytrwałość.

Jej Głównym zadaniem jest opieka nad końmi. Gracz wciela się w postać właściciela gospodarstwa hodowlanego, który dba o prestiż swoich podopiecznych rumaków, zarządza ośrodkiem jeździeckim i tworzy atrakcje dla miłośników koni. Z czasem wierzchowce można trenować, sprzedawać lub wystawiać na konkursy. Podstawowe czynności, na których opiera się rozgrywka, to sprawowanie opieki. W Howrse konie muszą być codziennie czesane, karmione, wyprowadzane na przejażdżkę. Możesz je także zaźrebiać.

rozgrywka w grze Howrse
Źródło: bananki.pl

Wszystko odbywa się poprzez klikanie w odpowiednie pola i okienka na ekranie komputera lub smartfona. Proste zadania, w których możesz zdobywać artefakty, odbywają się podczas różnych eventów. Howrse nie jest więc wymagającą grą – użytkownicy nie muszą znać skomplikowanych kodów klawiszowych. Z czasem jednak gra zaczyna wymagać od Ciebie codziennego logowania na platformę i spędzania na niej określonej ilości czasu – w końcu każdy wirtualny koń potrzebuje uwagi i opieki, by pozostać w formie. Można grać w Howrse w pojedynkę, dla własnej przyjemności, jednak fani grupowych rozgrywek także znajdą tu coś dla siebie. Możesz tworzyć drużyny skupiające wielu użytkowników i piąć się z nimi w rankingach. Dla wyjątkowych pasjonatów powstały specjalne fora, na których internauci dzielą się wskazówkami lub udostępniają profile swoich koni, by się nimi pochwalić.

Reklama

Czy Howrse to pay2win?

Pay2win to zwyczaj, który niejednemu wiernemu graczowi potrafi zniszczyć i obrzydzić nawet ulubioną grę. Ta strategia jest coraz częściej zauważalna wśród gier free-to-play takich jak Howrse. Gra pay2win polega na tym, że twórcy pozwalają użytkownikom płacącym za dodatkowe funkcje bądź przedmioty zdobywać sporą przewagę nad pozostałymi graczami, którzy nie wydają na to pieniędzy.

Choć Howrse to z założenia darmowa gra przeglądarkowa, dostępna też na urządzeniach mobilnych, wielu graczy żali się, że Howrse coraz częściej namawia na płacenie za benefity. Rozwijanie postaci w grze i zdobywanie uznania wiąże się często z małymi, ale częstymi płatnościami. Gracze mogą bowiem kupować specjalne karnety, które działają w grze jak waluta. Można za nie kupować specjalne przedmioty lub udogodnienia niedostępne dla innych. Mogą one między innymi zmieniać umaszczenie koni czy zmieniać ich cykl życia.

Koń z gry Ubisoft
Źródło: gamehag.com

Gra nie zmusza swoich użytkowników do wydawania pieniędzy, jednak jeśli zależy Ci na wysokich pozycjach w rankingach i kolekcjonowaniu rzadkich dóbr, Howrse może stać się dla Ciebie pay2win.

Odbiór gry

Gra Howrse zdobyła już około 60 milionów graczy, przez co stała się w pewnych kręgach kultowa. Ta gra o koniach stała się popularna nie tylko wśród miłośników i miłośniczek koni albo jeździectwa. Dla wielu użytkowników ze świata oraz z Polski Howrse jest grą kojarzoną z okresem dzieciństwa, przy której spędzali długie godziny po szkole. Jej polska wersja powstała w 2010 roku, a duża część wciąż korzysta z kont założonych kilka lat temu.

W większości jednak Howrse przyciąga przed ekrany komputerów i smartfonów najmłodszych użytkowników, a to za sprawą popularnej tematyki związanej z końmi. Rozgrywka w Howrse rozwija się niespiesznie, a na awanse trzeba niekiedy poczekać. To wszystko sprawia, że gra jest dla wielu niezwykle wciągająca. Aby wyhodować prawdziwego czempiona wśród koni, należy poświęcić długie dni i wykazać się sporym zaangażowaniem.

Odbiór gry Howrse
Źródło: howrse-podpowiedzi.blogspot.com

Jako że gra przyciąga szczególnie najmłodszych graczy, Howrse stało nieraz w ogniu krytyki i oskarżeń o naciąganie nieletnich. Oczywiście płatności w grze nie są obowiązkowe, ale wielu graczy, którzy zaangażowali się w rozgrywkę, rozpisują się na forach o sumach, które wydali na rozbudowę swoich reprezentatywnych hodowli czy drogich wierzchowców.

Howrse – czy warto?

Wielu graczy postanawia wejść w buty hodowcy koni ze względu na nostalgię. Howrse cieszyła się sporą popularnością około 10 lat temu, sporo zalogowanych więc to osoby, które chcą przypomnieć sobie beztroskie lata młodości. Ta pozornie prosta gra, która dla wielu sprowadza się do posiadania koni, nazywania ich, sprzedawania lub mnożenia, ma w gruncie rzeczy zawiły system. Jeśli jesteś zaangażowanym zawodnikiem, szybko dowiesz się, że rozgrywka uczy przedsiębiorczości. Możesz stawiać na własny sukces, troszczyć się o swoje wyjątkowe konie i biznes, zbierać limitowane przedmioty albo sprzedawać wszystko z zyskiem. Obranie taktyki zależy od Ciebie.

Na pewno warto poznać ten złożony świat końskich przetargów. Uważaj jednak, bo gra może Cię wciągnąć. Jeśli wejdziesz w ten świat, prędzej czy później pojawi się pokusa ulepszania swoich rumaków za prawdziwe pieniądze. Trzeba więc mieć duże pokłady asertywności, by gra wciąż przynosiła radość i nie stała się niezdrowym hazardem.

Koń ze specjalną skórką od Ubisoft
Źródło: howrse-konie.fandom.com

Z Howrse, jak z każdą grą, może być sporo zabawy, jeśli tylko podchodzi się do niej z głową. Warto spojrzeć na nią nie tylko jako na grę dla dzieci, ale również jako ciekawy sposób na rozwijanie nowych umiejętności. Szczególnie jednak przypadnie do gustu fanom oraz fankom koni.

Źródło obrazka głównego: horseplains.com

22
6

Podziel się:

Komentarze (2)

szybko zabierają kasę jak i szybko banują. nieopłacalne. atmosfera strasznie niemiła, skupiona na rywalizacji i dążeniu do celu mimo wszystko

Totalny syf i naciąganie małoletnich ludzików do wydawania PO CICHU kasy z kont rodziców! iCichacze sms za 100 PLN to pikuś. To jest totalny i kompletny chłam i scam na skale niewyobrażalną! „Gra” to pralnia kasy dla jakichś cwaniaczków, którzy doskonale wiedzą, że młodociana pasja do zwierząt ciągnie za sobą mnóstwo szmalu. Omijać to szerokim łukiem podobnie jak i vinted ( na zachodzie już zakazana aplikacja)!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.