gta 6

Rozrywka

28.10.2021 10:54

Grand Theft Auto VI (PS5, XSX)

Gry
8
0
0
8
0

Grand Theft Auto VI to kolejna odsłona z  kultowej serii GTA — samochodowych gier akcji o gangsterskim klimacie. Gra ma zostać wydana na konsole PS5 oraz XSX.

Data premiery i twórcy

Prace nad kolejną grą z serii, czyli Grand Theft Auto VI zostały zapowiedziane już w 2016 roku, jednak do dziś nie jest znana data premiery szóstej części kultowej serii. Za opracowanie gry odpowiada Rockstar Games, które wspólnie z Gaming Ligue zajmuje się też jej wydaniem. 

grand theft auto VI premiera
O GTA 6 dalej zbyt wiele nie wiadomo | źródło: reddit.com

Sprawdź też: Co wiadomo o GTA 6? Najważniejsze informacje oraz plotki

Gry podobne do Grand Theft Auto VI

Póki co nie są znane prawie żadne szczegóły na temat nowego GTA. W oczekiwaniu na kolejną część warto sobie przypomnieć poprzednie odsłony tego świata i na nowo zwiedzić zaproponowane przez twórców miejsca, takie jak San Andreas z GTA V. Oprócz tego interesujące mogą się wydać inne gry o gangsterskim klimacie:

 • True Crime: New York City — policyjna gra akcji z 2005 roku, wyprodukowana przez Luxoflux i wydana zarówno na PC, jak i na konsole: PS2, Xbox i GCN. Twórcy przenoszą graczy do tajemniczego Nowego Jorku, gdzie wcielają się oni w postać czarnoskórego policjanta działającego pod przykrywką, w celu rozwiązania sprawy dotyczącej morderstwa.
 • Yakuza 0 — gangsterska gra akcji z 2015 roku należąca do kultowej serii Yakuza, której produkcją zajmuje się studio SEGA. Pozycja ta stanowi prequel do cyklu i przenosi graczy do lat 80. Nie brakuje tam japońskiego klimatu, emocjonujących bijatyk wykorzystujących sztuki walki znane ze wschodu. Produkcja dostępna jest na PS3, PS4, PC, a od 2020 roku także na XOne.
 • Far Cry 5 — gra akcji z otwartym światem, która ukazała się w 2018 roku. Została ona wyprodukowana i wydana przez studio Ubisoft. Twórcy przenoszą graczy to stanu Montana, gdzie mogą wejść w świat niebezpiecznych strzelanin i tajemniczych kultów religijnych. Produkcja dostępna jest na PC, PS4 i XOne.  

Zwiastun i gameplay

Oficjalny zwiastun do GTA VI jeszcze się nie ukazał.

Fabuła i rozgrywka Grand Theft Auto VI

Niestety, kwestie fabuły i rozgrywki w nowym GTA VI wciąż owiane są tajemnicą. Nieustannie pojawiają się jednak pogłoski, które bardziej lub mniej wiarygodnie zapowiadają, na co można szykować się z nadejściem nowej odsłony Grand Theft Auto.

Sprawdź też: Grand Theft Auto: San Andreas (PS2, Xbox, PC, Mac OS X, iOS, Android, Windows Phone, Fire OS, Xbox 360, PS3)

Jedna z większych plotek głosi, że twórcy mają inspirować się światem znanym z serialu Narcos. W związku z tym przeniosą oni graczy do lat 70. i 80., do świata Ameryki Środkowej lub Ameryki Południowej (do Kolumbii lub na Jamajkę), gdzie będą mieli okazje sprawdzić całą gamę nowych miejsc i pojazdów. Motywem wiodącym mają być narkotyki, a rozgrywka ma bazować na misjach, które wraz z zadaniami pobocznymi będą posuwały fabułę do przodu.  Oprócz tego pojawiają się również plotki, jakoby do postaci grywalnych po raz pierwszy miała dołączyć kobieta.

Multiplayer

Gdy twórcy zdecydowali się na wydanie Grand Theft Auto Online, towarzyszącego GTA V, gra okazała się ogromnym sukcesem. Umożliwiała ona graczom tworzenie własnej postaci i dołączanie do serwerów w celu wypełniania misji z innymi fanami gry. Może to oznaczać, że w GTA VI pojawi się zarówno tryb dla jednego gracza, jak i multiplayer.

Wymagania sprzętowe Grand Theft Auto VI

Wymagania, jakie są przewidywane dla GTA VI:

Minimalne wymagania sprzętowe

 • Procesor: Intel Core i5 3 GHz
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660 / AMD Radeon R9 270 2 GB
 • Pamięć RAM: 8 GB RAM
 • Dysk: min. 50 GB HDD 
 • System operacyjny i inne: Windows 7/8/10, dostęp do internetu

Zalecane wymagania sprzętowe

 • Procesor: Intel Core i7 3.5 GHz
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 760/AMD Radeon R9 280X 3 GB lub lepsza
 • Pamięć RAM: 12 GB RAM
 • Dysk: min. 50 GB HDD 
 • System operacyjny i inne: Windows 7/8/10, dostęp do internetu

Niestety nie mamy jeszcze informacji odnośnie miejsca na dysku do zainstalowania GTA 6 na konsolach.

Źródło zdjęć:
https://www.reddit.com/r/GTA6/comments/dzpzwf/gta_6_fan_made_logo/

8
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *