1. Scroll
 2. /
 3. Rozrywka
 4. /
 5. Gra Atomic Heart – data premiery, trailer, akcja

Rozrywka

22.07.2021 09:32

Gra Atomic Heart – data premiery, trailer, akcja

Gry
5
0
0
5
0

Premiera gry Atomic Heart to ważne wydarzenie dla wszystkich miłośników nieco szalonego, alternatywnego podejścia do historii. O czym jest ta produkcja i kiedy będzie można w nią zagrać?

Atomic Heart – co wiadomo o grze?

Atomic Heart to gra z gatunku RPG akcji z elementami FPS wydawana przez niezależne rosyjskie studio Mundfish. Produkcja została zapowiedziana w 2018 roku, jednak wciąż nie doczekała się opublikowania daty premiery. Twórcy stale dopracowują tytuł, o czym świadczą cyklicznie publikowane przez nich na platformie Steam nowe informacje na temat mechanik oraz innych szczegółów rozgrywki. Prace nad produkcją wydają się być już na tak zaawansowanym etapie, że premiery gry prawdopodobnie możemy spodziewać się jeszcze w tym roku – w maju 2021 roku jeden z deweloperów stwierdził, że gra jest gotowa, a studio zajmuje się dopracowywaniem między innymi wersji konsolowych. Gra będzie dostępna platformie Steam i w usłudze Xbox Game Pass. Tytuł przeznaczony jest zarówno na komputery osobiste, jak i konsole takie jak Xbox One, Xbox Series X, PlayStation 4 i 5.

Atomic Heart

Recenzje często przedstawiają tytuł jako połączenie Bioshock i FalloutaAtomic Heart wyróżnia nietypowa konwencja fabularna i złożona mechanika. W aspekcie wizualnym tytuł nawiązuje do stylistyki retrofuturystycznej – pełno w niej odniesień do wyobrażeń na temat nowoczesnej technologii sprzed lat, które w tym przypadku zestawione są z estetyką rodem z klasycznych motywów postapo i biomechanicznymi motywami. To połączenie tworzy barwną mieszankę gatunków, która zdecydowanie wyróżnia grę Atomic Heart spośród innych nadchodzących głośnych premier. Ze względu na motywy brutalności, gore i inne kontrowersyjne treści, tytuł dedykowany jest wyłącznie dorosłym graczom.

Sprawdź: Aliens: Fireteam Elite – data premiera, cena, zwiastuny. Wszystko o Aliens: Fireteam Elite – nowej grze w uniwersum Obcego

Wymagania sprzętowe Atomic Heart

Studio Mundfish, producent gry, udostępniło już wymagania sprzętowe Atomic Heart. Wciąż nie wiemy, z jakimi graficznymi efektami będą mogli liczyć się gracze, których sprzęt spełnia te wymogi. Twórcy zapowiedzieli także, że w grze ma zostać zaimplementowana opcja śledzenia promieni (ray tracing), pozwalająca czerpać jeszcze lepsze wizualne wrażenia podczas rozgrywki, jednak wymagająca bardzo wydajnych komponentów. Te i inne dostarczane przez Mundfish informacje możemy znaleźć na stronie gry na platformie Steam.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 • System operacyjny: Windows 7, 8, 8.1, 10 (64-bit)
 • Procesor: Intel Core [email protected] / AMD FX [email protected]
 • Pamięć: 6 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 780 (3 GB) / AMD Radeon R9 290 (4 GB)
 • Miejsce na dysku: 22 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane wymagania sprzętowe:

 • System operacyjny: Windows 7, 8, 8.1, 10 (64-bit)
 • Procesor: Intel Core [email protected] lub Ryzen 5 [email protected]
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060 (6 GB) / AMD Radeon RX 580 (8 GB)
 • Miejsce na dysku: 22 GB dostępnej przestrzeni

Świat i fabuła Atomic Heart – co już wiemy?

Atomic Heart często opisywany jest jako połączenie gry Bioshock, motywów survival horror i historii alternatywnej. Akcja rzuca gracza w niezwykle oryginalny świat, w którym Związek Radziecki zyskał dostęp do supernowoczesnych technologii, takich jak hologramy czy zaawansowane roboty. Wyposażony w takie innowacje kraj wcale nie zaniechał jednak swych imperialistycznych zakusów i chętnie stosuje nowe wynalazki w budowie takich sprzętów i systemów, które mogą okazać się użyteczne na placu boju. Gracz wciela się w tajemniczego P-3, tajnego agenta KGB, którego zadaniem jest poznać powód utraty łączności z personelem jednej z ważnych, sekretnych placówek naukowych – bazy badawczej numer 3826. Po dotarciu do obiektu od razu możemy zauważyć, że to, co zaszło w placówce, zdecydowanie wymaga zbadania – pomieszczenia obiektu całkowicie przejęły zombie, wrogo nastawione roboty i inne potwory, których pochodzenie pozostaje zagadką. Misja agenta nabiera więc nowego wymiaru – poza badaniem przyczyn katastrofy, musi on przede wszystkim przetrwać.

Mechanika Atomic Heart – czego możemy się spodziewać?

Gracz kieruje postacią w trybie pierwszoosobowym. Atomic Heart pełnymi garściami czerpie zarówno z mechanik typowych dla FPS, jak i produkcji z gatunku survival horror – możemy więc spodziewać się, że gameplay będzie opierać się na połączeniu tych dwóch stylów rozgrywki. W grze poruszamy się zarówno po samym obiekcie, jak i poza nim, eksplorując nowe lokacje w obszernym, otwartym świecie. Walka ze zwykłymi wrogami i bossami nastawiona jest na widowiskową, wykorzystującą różnego rodzaju techniki konfrontację. W tym celu możemy używać też elementów otoczenia, od znajdujących się w pobliżu obiektów aż po ciała innych przeciwników. W grze możemy zastać elementy skradania i unikania spotkań z przeciwnikami. Twórcy gry zapowiedzieli zaimplementowanie w Atomic Heart systemu craftingu, pozwalającego na tworzenie nowych broni białych i palnych. Według informacji dostarczonych przez Mundfish kampania ma dawać graczom rozrywkę na około 30 godzin.

Sprawdź: Wszystko o Baldur’s Gate 3 – kiedy premiera, trailer, rozgrywka

Kolejne informacje dostarczane nam przez wydawców na platformie Steam zdają się sugerować, że od premiery długo wyczekiwanego tytułu dzieli nas tylko krok. A jest na co czekać, szczególnie że Atomic Heart zapowiada się jako bezkompromisowa jazda bez trzymanki, po której z niechęcią będziemy wracać do rzeczywistości.

Zdjęcia użyte w tekście pochodzą z: store.steampowered.com

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.