1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. God of War: Ragnarök — wszystko, co wiemy o grze. Prezentacja God of War: Ragnarök — zwiastun i data premiery

Rozrywka

19.09.2021 14:35

God of War: Ragnarök — wszystko, co wiemy o grze. Prezentacja God of War: Ragnarök — zwiastun i data premiery

Gry
5
1
0
5
1

Wszyscy znają i uwielbiają God of War, jednak gry o greckim herosie w nordyckiej odsłonie rzuciły zupełne nowe światło na serię. Obecnie czekamy na drugą część przygód „wikinga” Kratosa w God of War: Ragnarök na PS5. Oto co wiemy z zapowiedzi!

God of War: Ragnarök — pokazany na PlayStation Showcase 2021

9 września 2021 roku odbył się PlayStation Showcase 2021, czyli przygotowana przez PlayStation prezentacja, podczas której dowiedzieliśmy się o przyszłości marki. Podczas pokazu, twórcy zaprezentowali nadchodzące gry na PS5— zarówno tytuły ekskluzywne, jak i te, które dostępne będą na innych platformach. 

god of war ragnarok
Źródło: naekranie.pl

Na fanów czeka mnóstwo wyjątkowych produkcji. Obok trailerów Alan Wake Remastered, Wolverine i Knights of the Old Republic Remake zaprezentowana została również zapowiedź God of War: Ragnarök, czyli ósmej odsłony przygód greckiego herosa oraz drugiej, która osadzona została w realiach nordyckich legend.

Pierwszy zwiastun God of War: Ragnarök

Pierwsze zapowiedzi dotyczące GOW: Ragnarök pojawiły się we wrześniu 2020 roku. Wówczas jednak nie wiedzieliśmy na temat nadchodzącej gry prawie nic, może poza tym, że sam tytuł sugerował kontynuację przygód Kratosa w świecie nordyckich bogów. Również data premiery miała odbyć się „gdzieś pomiędzy” 2021 a 2022 rokiem.

Podczas PlayStation Showcase 2021 wreszcie jednak zostały rozwiane wszelkie nasze wątpliwości. Zwiastun pokazał sporą część zaprezentowanego w grze świata. Zobaczyliśmy także o wiele bardziej imponujące walki ze znacznie ciekawszymi niż w poprzedniej części bossami. 

Zapowiedź God of War: Ragnarök w moim odczuciu wygląda wprost epicko, ale nie jestem obiektywnym sędzią, bo uwielbiam nordyckie klimaty! Nie da się jednak ukryć, że twórcy zaoferują nam bardzo przyjemną dla oka grafikę. Szczególnie scena, w której Kratos z Aretusem wpływają na łodzi do miasta, wygląda bardzo, bardzo dobrze.

Kolejnym wartym wspomnienia elementem są postaci, które spotkamy w tej części gry oraz kontrowersje, jakie wzbudziły. Tuż po zwiastunie zawrzało w sieci z powodu ciemnoskórej Angrbody oraz Thora ze sporym, odsłoniętym brzuchem. Mnie się podobał! Przypomina mojego własnego, prywatnego męża!

Fabuła God of War: Ragnarök — powrót starych znajomych?

God of War: Ragnarök ma być przede wszystkim grą z o wiele bardziej rozbudowanym świecie. W tej części będziemy mogli zwiedzać wszystkie Dziewięć Królestw — m.in. Midgard, Helheim, Jötunheim, Svartalfheim i w końcu Asgard. To już zapowiada ciekawą i bardzo urozmaiconą fabułę.

Ze zwiastuna wiemy też, że w GOW: Ragnarök znów zobaczymy dobrze znane nam postacie. Głównymi bohaterami będą oczywiście Kratos oraz jego syn Aretus — teraz jednak nieco starszy i o wiele bardziej zaprawiony w boju. W tej części spotkamy również starego, dobrego Mimira, Freyę oraz wcześniej wspomnianego już Thora. 

Nowa postać w God Of War - Thor
Źródło: eurogamer.pl

Zobacz: Historia serii gier God of War – najważniejsze informacje o brutalnej grze Santa Monica Studios

Historia w tej części gry osadzona będzie około 3 lata po wydarzeniach z poprzedniej odsłony — w tym czasie nordyckie królestwa zaczyna ogarniać tzw. Fimbulwinter, czyli sroga, kilkuletnia zima zwiastująca nadciągający Rangarök. Prowodyrem wszystkiego zdaje się zaś być kierowany nienawiścią Thor, który próbuje zemścić się na naszych bohaterach za śmierć swoich bliskich. Wkrótce dołącza do niego również Freya.

Data premiery God of War: Ragnarök

Kontynuacja przygód Kratosa i Atreusa w nordyckim świecie trafić ma na konsole Sony PlayStation 4 oraz Sony PlayStation 5. Z zapowiedzi i oficjalnego komentarza Sony Santa Monica dowiedzieliśmy się zaś, że termin premiery ma mieć miejsce w 2022 roku. Nie znamy jednak jeszcze dokładnej daty.

Źródło obrazka głównego: hdqwalls.com

5
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.