1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Ginny and Georgia – kiedy sezon 2.? Premiera i wszystkie informacje o serialu

Rozrywka

3 miesiące temu

Ginny and Georgia – kiedy sezon 2.? Premiera i wszystkie informacje o serialu

Filmy i seriale
1
1
0
1
1

Zastanawiasz się, kiedy Netflix udostępni drugi sezon serialu Ginny and Georgia? My również! Sprawdzamy najważniejsze informacje o tej produkcji.

Serial Ginny and Georgia – informacje o hicie Netflixa

Oficjalny opis fabuły nie zdradza zbyt wiele i zdecydowanie nie oddaje klimatu serialu Ginny and Georgia. Widz dowiaduje się z opisu, że historia opowiada o trudnych początkach życia w nowym mieście Georgii oraz jej dzieci, Ginny i Austina. Z kolei zwiastun podpowiada, że Georgia to kobieta dość infantylna i bardzo młoda jak na matkę, pierwsze dziecko urodziła bowiem w wieku nastoletnim. 15-letnia Ginny czuje się od niej zdecydowanie bardziej dojrzała. 

ginny georgia

Serial przede wszystkim traktuje więc o relacjach na linii matka-córka. Dodatkowo porusza jednak wiele problemów społecznych, w tym rasizmu czy trudów dotyczących odkrywania swojej tożsamości seksualnej. Co ciekawe, sam przy okazji doprowadził do wystąpienia kolejnego: powielania seksistowskich żartów. Mowa o słynnej aferze z Taylor Swift, która w ogromnej mierze wpłynęła na popularność serialu. W pierwszym miesiącu produkcję obejrzało bowiem ponad 52 mln osób, z czego spora część przybyła właśnie zaciekawiona całą sprawą.

O co chodzi? O niewybredny żart będący przytykiem w stronę piosenkarki. Podczas jednej ze scen powiedziano: Czemu cię to obchodzi? Ty chodziłaś z większą liczbą facetów niż Taylor Swift”. Reakcja fanów była natychmiastowa, w sieci szerokim echem odbiła się ich akcja antyseksistowska spod hasztagu #respecttaylorswift. Sama zainteresowana także przedstawiła swój komentarz, na Twitterze pisząc między innymi: „Cześć Ginny i Georgia, dzwonił rok 2010, chce z powrotem swój mocno seksistowski żart”.

Kiedy premiera drugiego sezonu serialu Ginny & Georgia?

Na ten moment niestety nie wiadomo. Informacja o kontynuacji pojawiła się na polskim Twitterze tego popularnego serwisu VOD już w kwietniu, ale od tego czasu w dalszym ciągu nie zdradzono żadnych szczegółów. Amerykański Netflix wypuścił z kolei oficjalny zabawny teaser informujący o produkcji sezonu drugiego, ten jednak też nie zdradza daty jego premiery. Pozostaje wyłącznie oddać się przypuszczeniom.

Pierwsza seria 10 odcinków miała premierę w lutym 2021 roku. Na tej podstawie nietrudno dojść do wniosku, że najbardziej prawdopodobnym terminem wypuszczenia drugiej części serialu jest rok 2022: przełom zimy i wiosny. Jeśli produkcja będzie przebiegała naprawdę sprawnie, rok lub półtorej może wystarczyć, by fani doczekali się nowego sezonu Ginny & Georgia. A gdy tylko oficjalna data premiery zostanie wskazana, fani będą mogli zacząć odliczanie.

Informacje na temat fabuły i obsady 2. sezonu

Producenci są naprawdę tajemniczy, nie przekazując (na razie) fanom w zasadzie żadnych informacji. Poza krótkim teaserem składającym się z radosnych nagrań aktorów informujących o powrocie Ginny i Georgii, twórcy serialu nie zdradzili jeszcze nic więcej. Nieznany pozostaje tym samym zarys fabuły, zarówno w przypadku zagranicznych, jak i polskich mediów. Czy wiadomo cokolwiek na temat nowego sezonu tego hitu Netflixa?

Pewne podpowiedzi daje zakończenie pierwszego sezonu, co podkreśliła Antonia Gentry w wywiadzie dla „TV Line”. Unikamy oczywiście spoilerów! Można jednak całkowicie bezpiecznie wskazać, iż Ginny w nowej części ma kierować się w stronę Bostonu. Kiedy dostawała bowiem od Ziona książkę pakowaną pod koniec do torby, ten podał jej adres wskazujący na jego mieszkanie właśnie w tym mieście. Co więcej, finałowy odcinek zasugerował powrót ojca Austina.

Sprawdź: Atomówki powracają, tym razem nie jako bajka. Wszystko o nowym serialu Atomówki

Co wynika z artykułu opublikowanego na łamach insidera Deadline, część druga Ginny and Georgie ma mieć 10 odcinków, czyli tyle, co sezon pierwszy. Zdradzono również, że produkcja będzie realizowana na terenie Toronto w Kanadzie, a zajmie się nią w 100% kobiece grono (ponownie: podobnie jak w sezonie pierwszym). I tak showrunnerką pozostaje Debra J. Fisher, pierwszym twórcą – Sarah Lampert, a reżyserem – Anya Adams. Sugerują to słowa samej Debry i Sarah: „nie możemy się doczekać powrotu do Wellsbury w drugim sezonie”.

Ginny and Georgia – pozostałe ciekawostki. Czy będą kolejne sezony?

Dzięki wspomnianemu teaserowi znana jest także część obsady nadchodzących odcinków. Widzowie bez wątpienia ujrzą na ekranie ponownie Brianne Howey jako Georgie oraz Antonię Gentry w roli Ginny. Diesel La Torraca ponownie wcieli się w Austina, Jennifer Robertson przedstawi Ellen, Felix Mallard – Marcusa, a Sara Waisglass – Maxine. A to, czy pojawią się nowe postacie, na ten moment pozostaje tajemnicą.

ginny georgia

Ginny and Georgia bez wątpienia odniósł całkiem spory sukces. Należy więc spodziewać się kontynuacji serialu wykraczającej poza 2 sezony. Nie jest to jednak informacja oficjalna, tych niestety wciąż brakuje. Biorąc pod uwagę, iż pierwszy sezon kręcono około 4 miesięcy, nowy może faktycznie zostać opublikowany w okolicy lutego 2022 roku, czyli w najbliższym czasie powinny pojawiać się materiały z planu i nowe ciekawe wypowiedzi twórców.

Źródło obrazów: netflix.com

1
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.