genshin impact mmo anime

Rozrywka

28.10.2021 21:11

Genshin Impact (PS4, PS5, AND, iOS, PC)

Gry
11
0
0
11
0

Genshin Impact to darmowa fabularna gra akcji z możliwością eksploracji fantastycznego świata, poznawania jego historii oraz toczenia walki za pomocą magii żywiołów. Gra została wydana na konsolę PS4, PS5, komputery PC oraz urządzenia mobilne.

Data premiery i twórcy

Gra miała swoją premierę 28 września 2020 roku, natomiast premiera na konsolę PS5 odbyła się rok później. Za powstanie Genshin Impact odpowiada chińskie studio miHoYo. Przez wiele lat studio skupiało się na mniejszych produkcjach przeznaczonych na urządzenia mobilne. Dopiero wydanie Genshin Impact pozwoliło miHoYo zdobyć międzynarodowy rozgłos.

Jeżeli uwielbiacie anime oraz gry MMO, to Genshin Impact jest zdecydowanie dla was | źródło: materiały prasowe

Sprawdź też: Genshin Impact – wszystko o darmowej komputerowej grze RPG

Gry podobne do Genshin Impact

Genshin Impact to gra z gatunku MMO, dlatego nie jest ciężko znaleźć coś podobnego. Oto kilka gier:

 • Tales of Berseria od studia Bandai Namco — to wydana w 2016 roku to gra typu jRPG. Szesnasta część serii Tales. Fabuła gry osadzona jest w fantastycznym królestwie Midgand, który możemy eksplorować z perspektywy trzeciej osoby. Poruszając się po świecie, wchodzimy w interakcje z napotkanymi postaciami, wykonujemy zlecone misje oraz pojedynkujemy się z napotkanymi wrogami. 
 • Ys IX: Monstrum Nox od studia Nihon Falcom Corp — to japońskie RPG wydane w 2021 roku osadzone w fantastycznym mieście Baldeux. Produkcja skupia się na eksplorowaniu fantastycznego świata, wykonywaniu  misji oraz rozprawianiu się z niezliczoną ilością wrogów. 
 • Sword Art Online: Alicization Lycoris od studia Aquria — to wydany w 2020 roku RPG osadzony w uniwersum znanym z niezwykle popularnej mangi oraz anime. Gra, jak przy poprzednich propozycjach polega głównie na eksplorowaniu fantastycznego świata, wykonywaniu misji oraz staczaniu widowiskowych pojedynków. 

Genshin Impact — oceny i opinie

Genshin Impact to przykład gry, o której opinie krytyków i graczy zupełnie się ze sobą nie pokrywają. Na portalu Metacritic krytycy chwalą produkcję, oceniając ją na 84 punkty. Główne zalety, które padają w recenzjach to urokliwy fantastyczny świat, świetne aktorstwo głosowe, fascynująca historia oraz gameplay, który jest płynny i dający mnóstwo radości. 

Natomiast jeśli chodzi o społeczność graczy, produkcja zdobyła ocenę 4.0/10! Widać różnicę… Gracze nie szczędzą Genshin Impact słów krytyki. Zwracają oni przede wszystkim uwagę na wszędobylskie mikropłatności i ograniczenia w rozgrywce. Bez wykupionej dodatkowej energii, gracze nie mogą wykonywać misji, a co za tym idzie awansować swojej postaci. Mikropłatności według graczy psują cały odbiór gry. Gra obecnie nie jest dostępna na platformie Steam, więc nie możemy poznać opinii tamtejszej społeczności.   

DLC i edycje specjalne

Genshin Impact na tę chwilę nie posiada żadnych dodatków ani edycji specjalnych. W grze są jednak możliwe mikropłatności, które pozwalają na zakup nowego uzbrojenia oraz wyposażenia.

Zwiastun i gameplay

Trailer gry ukazał się w 2020 roku i pokazuje nam warstwę fabularną gry oraz cześć mechaniki rozgrywki.

Fabuła i rozgrywka w Genshin Impact

Akcja Genshin Impact rozgrywa się w fantastycznym świecie Teyvat. Krainę zamieszkuje 7 różnych nacji, które są połączone z różnymi żywiołami i przypisanymi do nich bóstwami. Nasz bohater to podróżnik, który przybywa do Teyvat ze swoim rodzeństwem. Jednak po przybyciu na miejsce rodzeństwo zostaje rozdzielone przez nieznanego im boga. Teraz nasz bohater musi odnaleźć  zaginione rodzeństwo, biorąc udział w różnych przygodach.

Rozgrywka przedstawiona jest z perspektywy trzeciej osoby. Sterując naszym bohaterem, którego wybieramy na początku gry, toczymy potyczki z napotkanymi nieprzyjaciółmi. Wykonując różne zadania i misje, możemy zwiększać poziom naszego Podróżnika oraz zdobywać nowe wyposażenie. Dzięki tym ulepszeniom zdobywamy wyższą rangę przygodową, a co za tym idzie, odblokowujemy nowe oraz trudniejsze elementy gry. 

Sprawdź też: Najlepsze darmowe gry na PS4. W jakie gry Free-2-Play warto zagrać na PS4?

Nasza postać może biegać, wspinać się, pływać, czy szybować. Jednak wszystkie te czynności są ograniczone przez pasek wytrzymałości bohatera. Niektóre postacie mają również zdolność manipulowania otoczeniem. Każda postać ma dwie unikalne zdolności bojowe: umiejętność żywiołu i wybuch żywiołu. Podczas rozgrywki mamy możliwość odblokowania sześciu grywalnych postaci, więcej postaci możemy uzyskać za pomocą mechaniki gacha. 

W samej grze jest dostępnych kilka rodzajów walut, niektóre jednak są dostępne poprzez zakupy w aplikacji i mogą nam posłużyć do zakupu nowej broni, postaci czy wyposażenia.  Jak dokładnie wygląda gameplay w Genshin Impact możecie zobaczyć w poniższym wideo.

Multiplayer

Genshin Impact to tytuł z gatunku MMORPG, więc naturalnie jest nastawione na rozgrywkę multiplayer. Gra posiada też tryb współpracy, w którym może brać udział maksymalnie czterech graczy.

Wymagania sprzętowe

Minimalne wymagania sprzętowe:

 • Procesor: Intel Core i5
 • Karta graficzna: GeForce GT 1030 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 8 GB RAM
 • Dysk: 30 GB HDD
 • System operacyjny i inne: Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit

Zalecane wymagania sprzętowe

 • Procesor: Intel Core i7
 • Karta graficzna: GeForce GTX 1060 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 16 GB RAM
 • Dysk: 30 GB HDD
 • System operacyjny i inne: Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit

Na konsoli PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Switch gra zajmować będzie około 30 GB. Na telefonach z iOS lub tych z Androidem potrzebujemy około 8 GB wolnego miejsca.

11
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *