Rozrywka

21.12.2021 10:04

Final Fantasy 7 Remake – darmowy upgrade na PlayStation 5

Gry Newsy
6
0
0
6
0

Final Fantasy 7 Remake po premierze na PC jest dość mocno krytykowany wśród społeczności graczy. Dla posiadaczy gry z subskrypcji PlayStation Plus jest jednak dobra wiadomość: darmowa aktualizacja gry na PS5.

Dla subskrybentów PlayStation Plus Final Fantasy 7 Remake był do odebrania za darmo na PS4 w marcu tego roku. To właśnie te osoby będą teraz mogły w najbliższym czasie pobrać aktualizację ulepszającą grę do wydania na konsolę PlayStation 5. Zdecydowała o tym firma Square Enix, czyli japoński producent i wydawca gier komputerowych, który jest odpowiedzialny za wszystkie części Final Fantasy. Na swoim Twitterze umieścili post informujący o darmowej aktualizacji:

Wszystkie osoby, które otrzymały w marcu Final Fantasy 7 Remake w ramach abonamentu PlayStation Plus, będą mogły zaktualizować grę od 22 grudnia. Co więcej, Square Enix ogłosiło, że między 22 grudnia 2021 a 7 stycznia 2022 wprowadzają promocyjną cenę na niewielkie rozszerzenie fabularne EPISODE INTERmission. DLC skupia się na losach bohaterki o imieniu Yuffie i zapewnia ok. 7 godzin dodatkowej rozgrywki.

Final Fantasy 7 Remake – co wprowadza aktualizacja?

Dla posiadaczy Final Fantasy 7 Remake z PS Plus warto zaktualizować grę od razu, gdy tylko będzie to możliwe. Upgrade na PlayStation 5 wprowadzi do rozgrywki wszystkie urozmaicenia z wersji Intergrade, w tym:

  • ulepszoną oprawę – szczegółowe tekstury, nowy system oświetlenia i efekt mgły,
  • krótszy czas ładowania – wczytywanie i zapisywanie rozdziału w kilka sekund,
  • wyższe rozdzielczości – 2160p (30 fps) lub 1512 (60 fps),
  • obsługę kontrolera bezprzewodowego DualSense,
  • tryb fotograficzny – do uwieczniania i dzielenia się pięknymi widokami z gry,
  • nowe ustawienia trudności – możliwość używania trybu klasycznego na normalnym poziomie trudności.

Choć jest to dobra wiadomość dla graczy, to jednak poszkodowane mogą poczuć się osoby, które przez brak opcji darmowej aktualizacji gry na PS5, zdecydowały się na ponowne kupno gry. Osobny zakup był dotychczas jedynym rozwiązaniem, aby zagrać z ulepszeniami w Final Fantasy 7 Remake. Trudno było przewidzieć, że po tak długim czasie firma Square Enix zdecyduje się jednak wypuścić darmową aktualizację.

Sprawdź też: Final Fantasy 7 Remake to „najgorszy pecetowy port od dawna”

Na koniec warto przypomnieć, że Final Fantasy 7 Remake został wydany 10 kwietnia 2020 roku na PlayStation 4, a następnie 10 czerwca rok później na PlayStation 5. Z kolei 16 grudnia 2021 gra miała premierę na PC, co jak na razie nie zostało zbyt ciepło odebrane. Co więcej, należy podkreślić, że oryginalnie Final Fantasy 7 powstało w 1997 roku.

6
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.