the bold type

Rozrywka

23.08.2021 13:22

„Dziewczyny nad wyraz” („The Bold Type”) – wszystko o serialu, sezony, fabuła. Czy warto obejrzeć?

Filmy i seriale
9
1
0
9
1

„The Bold Type”, czyli „Dziewczyny nad wyraz”, to produkcja o lekkim i przyjemnym charakterze, pełna intrygujących plot twistów. Sprawdzamy, dlaczego warto ją obejrzeć, ile serial ma sezonów i przede wszystkim – kiedy będzie dostępny nowy sezon.

„The Bold Type”, czyli „Dziewczyny nad wyraz” – podstawowe informacje o serialu

Premiera amerykańskiego serialu z gatunku dramatu miała miejsce w 2017 roku. Do Polski dotarł on rok później, zdobywając popularność na platformie Showmax, a następnie na Netflixie. 

Inspiracją do jego powstania było życie i praca redaktorki naczelnej magazynu „Cosmopolitan” – Joanny Coles. Serial opowiada o pracy i życiu trzech ambitnych kobiet – Jane, Kat i Sutton – które łączy praca w jednym z najpopularniejszych magazynów kobiecych – „Scarlet”. 

Zobacz też: Jak zakryć tatuaż? Przerabianie tatuaży – wszystko o nowym reality show Netflixa

The Bold Type – sezon 5. Od kiedy na Netflixie?

Światowa premiera piątego sezonuThe Bold Type odbyła się 26 maja 2021 roku. Początkowo na Freeform, a następnie na Hulu. Niestety wciąż brakuje konkretnych informacji, kiedy odbędzie się premiera serialu na polskim Netflixie. 

Przypomnijmy, że ostatni sezon zakończył się bardzo ciekawie. Jeśli jeszcze nie oglądałeś czwartego sezonu „The Bold Type”, to pomiń kolejny akapit – może się w nim pojawić kilka spoilerów. 

Dziewczyny musiały stawić czoła bardzo poważnym zmianom, które dotyczyły zarówno ich życia prywatnego, jak i zawodowego. W małżeństwie Sutton i Richarda nie dzieje się najlepiej. Można rzec, że stanęło na krawędzi. Z kolei Jane zastanawia się, jakie szanse na przetrwanie ma związek ze współpracownikiem. Zaś Kat musiała pogodzić się ze zwolnieniem z pracy za ujawnienie poparcia dla prezesa firmy dla terapii konwersji gejów, zaczęła także spotykać się z jego konserwatywną córką. 

Czy będzie kolejny sezon The Bold Type?

Obecnie na Netflixie znajdziesz cztery sezony serialu Dziewczyny nad wyraz”. Jednak to nie koniec ich historii. Twórcy wyprodukowali w tym roku kolejną serię – niestety ostatnią. Światowa premiera 5. sezonu miała miejsce 26 maja. Polscy fani muszą jednak uzbroić się w cierpliwość i jeszcze chwilę poczekać na ogłoszenie daty premiery serialu w naszym kraju. 

Dla wszystkich niepocieszonych mamy dobrą wiadomość! Długie oczekiwanie z pewnością zostanie wynagrodzone, gdyż do serialu wraca Adena El-Amin (Nikohl Boosheri) – fotografka i była dziewczyna Kat! A to wróży niemałe emocje dla wszystkich fanów tego związku. 

Fabuła serialu Dziewczyny nad wyraz

Całość produkcji opiera się na życiu i pracy Jane, Sutton i Kat w popularnym magazynie kobiecym „Scarlet”. Przyjaciółki stawiają czoła wyzwaniom zawodowym i życiowym, pracując w czasopiśmie, którym zarządza ambitna i wymagająca szefowa – Jacqueline Carlyle. Jest ona inspirowana postacią redaktor naczelnej magazynu „Cosmopolitan” w latach 2012-2016.

Jane pracuje w dziale dotyczącym związków oraz plotek, lecz jej ambicje zmierzają ku tematom politycznym, dlatego też namawia redaktor naczelną do założenia takiej rubryki. Pomimo przeszkód i początkowych obiekcji, udaje się jej osiągnąć sukces. Dziewczynę spotykają również niemałe problemy w życiu osobistym. Będąc w stałym związku, zastanawia się, czy ta relacja warta jest rezygnowania z możliwości spotykania się z innymi, dlatego też podejmuje próbę sprawdzenia tego na własnej skórze. 

Sutton, świeżo upieczona pracowniczka działu mody, ma zdecydowanie mniej konserwatywne podejście do podobnych tematów. Jest w związku z Richardem, ale ich małżeństwo przechodzi kryzys.

Kat jest kierowniczką marketingu, odpowiedzialną za dział social media. Dziewczyna dopiero odkrywa swoją seksualność i wchodzi w skomplikowaną relację z fotografką, imigrantką z Iranu – Adeną. 

W serialu pojawia się mnóstwo wątków dotyczących imprez, mężczyzn oraz mody. Dodatkowo znajdziemy w nim nawiązania do LGBTQ, kwestii rasowych, a nawet wiz i prawa pobytu. Twórcy serialu „The Bold Type” zdecydowanie nie boją się podejmowania kontrowersyjnych i mocnych tematów. 

Zobacz też: Ile kosztuje Netflix? Sprawdzamy, jakie Netflix ma pakiety i jaka jest ich cena w 2021 roku

Seriale w stylu The Bold Type – co warto obejrzeć? Polecane tytuły podobne do Dziewczyn nad wyraz

Fanom produkcji typu guilty pleasure, o charakternych wątkach, możemy polecić także inne seriale, które tak jak „The Bold Type” kipią duchem girl power. O jakich produkcjach mowa? Obejrzyj serię „Girls”, która opowiada o perypetiach czterech przyjaciółek w Nowym Jorku. 

Szkołę życia w wielkim mieście, zarówno uczuciową, jak i imprezową znajdziesz również w serialu „Broad City”, w którym dwie bohaterki ujawniają prawdziwie mocny obraz współczesnego zagubienia. 

Jeśli bardziej fascynują Cię wątki miłosne i pokonywanie przez bohaterów trudności, które pojawiają się w związkach, nie zawiedziesz się na serialu „Normalni ludzie”, który opowiada o skomplikowanej relacji Marianne i Connella.

Poszukującym przystojnych mężczyzn i płomiennej miłości, polecamy nadrobienie serialu „Bridgertonowie” – filmowej adaptacji książki „Mój książę. Bridgertonowie”, opowiadającej o skandalach społecznych, związkach i sieci intryg.

A na koniec polecamy klasyczne kobiece pozycje serialowe. Jeśli jeszcze nie udało Ci się ich obejrzeć, to wciąż czekają dwie wciągające, wielosezonowe, produkcje – „Gotowe na wszystko” oraz „Seks w wielkim mieście”, do którego porównuje się „The Bold Type”. Fankom intryg i skomplikowanych relacji spodoba się również inny klasyk – „Plotkara”, która opowiada o życiu bananowej młodzieży z Upper East Side na Manhattanie.

9
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *