monitor gamingowy

Rozrywka

14.02.2022 15:27

Dlaczego wszyscy E-sportowcy używają tego monitora? – nowy film moreleTV

Monitory moreleTV Newsy
5
0
0
5
0

Monitor gamingowy to ważny element dla każdego gracza. Tomasz Wróbel „Stilgar” z moreleTV postanowił wytłumaczyć dlaczego e-sportowcy grają na jednym modelu monitora. Co go wyróżnia na tle innych? Zobaczcie.

Stilgar przygotował materiał na kanale moreleTV, w którym zdradził tajniki dlaczego e-sportowcy używają jednego, określonego monitora do gier. Co ciekawe, wszyscy zawodowi gracze mają włączoną jedną funkcję, która zmienia całkowicie pracę ekranu. O co konkretnie chodzi? Sprawdźcie sami film od Tomasza.

Monitor graczy mierzących się w Counter Strike: Global Offensive, posiada włączoną funkcję DyAc, czym się ona charakteryzuje? Pod tą krótką nazwą kryje się podświetlanie stroboskopowe, które ma za zadanie pozbyć się rozmycia podczas ruchu na ekranie. Jak to działa w praktyce? Gdy sytuacja na monitorze się zmienia, każdy pixel musi zmienić swój kolor. Podczas trwania tego procesu pojawia się rozmycie, ale jeśli na ułamek milisekundy wyłączymy światło w monitorze to problem się rozwiąże.

Sprawdź też: TOP 10 monitorów do 1000 PLN | Ranking 2021

Na tej zasadzie działa podświetlanie stroboskopowe. Nasze oko nie jest w stanie zarejestrować tego migotania, podczas którego wyłącza się podświetlenie, a efekt rozmycia znika. Tomasz, aby udowodnić tezę użył oscyloskopu, który zaprezentował milisekundowe przerwy w oświetleniu przez gamingowy monitor.

Monitory z tą funkcją nie są jednak dla każdego, przeciętny gracz nie będzie w stanie zauważyć różnicy. Co więcej, stroboskop po dłuższym czasie powoduje bóle głowy i znacznie męczy wzrok, bo choć nie widzimy migotania, to nasz mózg to doskonale rejestruje. 

Chcesz skonfigurować i zamówić idealny komputer dla siebie? Wiemy, że nie jest to takie proste, na jakie wygląda… Wszystkim spragnionym pomocy w tym trudnym zadaniu polecamy nasz obszerny materiał: Konfigurator zestawu komputerowego PC. Wybieramy podzespoły do wymarzonego peceta. W artykule omawiamy dokładnie wszystkie kwestie, jakie należy brać pod uwagę podczas zakupu sprzętu komputerowego. Konfigurator zestawu komputerowego PC to narzędzie, które pomoże laikom w zbudowaniu pierwszego, w pełni autorskiego komputera. Dzięki niemu i kilku naszym wskazówkom każdy poradzi sobie z doborem pasujących do siebie podzespołów, zapewniających odpowiednią wydajność.

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *