divinity original sin 2

Rozrywka

28.10.2021 10:30

Divinity: Original Sin II (PC, PS4, XONE, Switch, iOS)

Gry
11
0
0
11
0

Divinity: Original Sin II to fabularna gra fantasy z elementami gry turowej osadzona w fantastycznym świecie Rivellon. Została ona wydana na PC z systemem Windows i iOS, a także na konsole PS4, Xbox One oraz Nintendo Switch.

Data premiery i twórcy

Divinity: Original Sin II zostało wydane 14 września 2017 roku. Za stworzenie i wydanie gry na Windows i iOS odpowiadał belgijski producent gier Larian Studios, zajmujący się głównie projektem Divinity, zapoczątkowanym w 2002 roku. Co ciekawe, aby zebrać fundusze wspierające stworzenie i wydanie gry, w 2015 roku twórcy uruchomili specjalną kampanię crowdfundingową.

divinity original sin II recenzja
Produkcja studia Larian to rewelacyjny RPG, w który zdecydowanie warto zagrać | źródło: materiały prasowe

Sprawdź też: Seria gier Divinity — najważniejsze informacje o dziełach studia Larian

Gry podobne do Divinity: Original Sin II

Gra należy do serii Divinity wydawanej przez Larian Studios i jest bezpośrednią kontynuacją gry Divinity: Original Sin. Oto gry podobne do Divinity: Original Sin II:

 • Pillars of Eternity II: Deadfire — jest to gra fabularna, która ukazała się w maju 2018 roku. Za jej produkcję odpowiada Obsidian Entertainment, a wydaniem zajęło się Versus Evil. Gracze przenoszą się na fikcyjną planetę — Eorę, którą niektórzy mogą już znać z pierwszej odsłony serii. Czekają tam na nich nowe zadania, niebezpieczne przygody, a nawet konfrontacja z bogiem!
 • Greedfall — gra RPG z 2019 roku wyprodukowana przez studio Spiders. Przenosi graczy do fantastycznego świata stylizowanego na XVII wiek, gdzie wspólnie z protagonistą i jego kuzynem wyruszają w niesamowitą wyprawę, której celem jest odnalezienie leku na chorobę zagrażającą Staremu Światu.

Divinity: Original Sin II — oceny i opinie

Zarówno fani, jak i krytycy stwierdzili, że gra jest jedną z najlepszych typu RPG, które się dotąd ukazały. Na platformie Metacritic uzyskała ona wyniki powyżej 90 punktów na każdej platformie. Gracze wyrażają swój zachwyt zarówno poprzez świetne wyniki sprzedażowe (po dwóch miesiącach od premiery sprzedało się aż milion egzemplarzy), jak i pochlebne komentarze na forach internetowych. Jako główne zalety produkcji wymieniane są rozbudowany system dialogów, a także dopracowaną sztuczną inteligencję.

“Ta gra to mistrzostwo świata! Czekam na następną trzecią część.” (mistiq, SteamCommunity.com)

“(…) Niezależnie od tego, czy grasz sam, czy z przyjaciółmi, ta gra trzyma dla mnie wysoki standard, jest zabawna, łatwa i może stać się wyzwaniem jeśli tego chcesz, i po prostu jest bardzo piękna!” (Symphania, SteamCommunity.com)

DLC i edycje specjalne

Divinity: Original Sin II doczekało się dwóch oficjalnych DLC, a także jednej edycji specjalnej:

 • The Four Relics of Rivellon
 • Companion: Sir Lora the Squirell
 • Divinity: Original Sin II – Definitive Edition

The Four Relics of Rivellon

Jest to dodatkowa zawartość do gry, która w 2020 roku została za darmo udostępniona dla graczy. Przygotowano w niej zarówno nowe zadania, jak i przedmioty, w tym całkiem nowe zestawy zbroi. Oprócz tego DLC wprowadza też nowe potwory i elementy ekwipunku. 

divinity original sin II dlc
Gra doczekała się kilku DLC | źródło: materiały prasowe

Companion: Sir Lora the Squirell

Dodatek z 2018 roku, który wprowadza do gry dodatkowego towarzysza dla postaci. Cechuje się on niepowtarzalną historią oraz wyjątkowymi animacjami. Oprócz tego wprowadzone też zostały przepisy na nowe umiejętności.

Divinity: Original Sin II – Definitive Edition

Wielu graczy wskazuje na to, że Definitive Edition to wersja gry, którą każdy powinien mieć u siebie. Wprowadzono w niej liczne ulepszenia, rozszerzono rozgrywkę i zaproponowano zmiany w drugim i trzecim akcie rozgrywki.

Zwiastun i gameplay

Oficjalny zwiastun do Divinity: Original Sin II ukazał się w 2018 roku. Można w nim było zobaczyć pierwsze spojrzenie na grafikę oraz nowe funkcje, które twórcy szykowali dla fanów serii.

Fabuła i rozgrywka w Divinity: Original Sin II

Fabuła Divinity: Original Sin II została osadzona w znanym już graczom świecie Rivellon, wiele lat po wydarzeniach z poprzedniej części. Tym razem gracze wcielają się w Czerpiących, czyli postaci, które czerpią energię ze Źródła i mogą nią manipulować, a także korzystać do uprawiania magii. Niestety działania te mogą się okazać katastrofalne w skutkach. Gameplay został podzielony na pięć aktów rozgrywających się na różnych obszarach. 

Gracze mogą wybrać jedną z zaproponowanych postaci z własną historią, lub stworzyć niestandardowego bohatera, z którym wyruszą na przygodę. Twórcy dają możliwość wyboru rasy, płci, a także historii pochodzenia. Wszystkie te aspekty mają znaczenie podczas kolejnych etapów gry, szczególnie w czasie spotkań z innymi postaciami zamieszkującymi Rivellon. Oprócz tego każdy gracz może też wybrać trzech towarzyszy towarzyszących mu w rozgrywce. Przy wejściu w tryb multiplayer, każdy z nich może być kontrolowany przez inną osobę.

Sprawdź też: Baldur’s Gate – najlepsza seria RPG w historii? Co musisz wiedzieć, zanim zagrasz w Baldur’s Gate 3

Mówiąc o rozgrywce, nie można nie wspomnieć o systemie walk. Divinity: Original Sin II, tak samo jak poprzednia odsłona z serii, proponuje walki w systemie turowym. Warto jednak dodać, że tym razem do wykorzystania gracze mają wszystko, co znajduje się w otoczeniu ich postaci, dzięki czemu najprostsze potyczki stają się nieprzewidywalne!

Multiplayer

Twórcy gry Divinity: Original Sin II umożliwiają graczom rozgrywkę w wieku różnych trybach, pozwalających na wspólną grę i przeżywanie emocji nie tylko samodzielnie, lecz także z przyjaciółmi. Zaproponowany został zarówno tryb kooperacji, w którym razem ze znajomymi można brać udział w przygodzie, jak i tryb konkurencji, pozwalający na prowadzenie walk pomiędzy różnymi graczami. 

Oprócz tego możliwe jest także prowadzenie kampanii jako mistrz gry, w sposób znany z gier takich jak Dungeons & Dragons. Warto wspomnieć o tym, że twórcy przedstawiają różne sposoby łączenia się z innymi do wspólnej rozgrywki. Można to zrobić poprzez sieć lokalną, połączenie internetowe lub podzielony ekran.

Wymagania sprzętowe Divinity: Original Sin II

Minimalne wymagania sprzętowe

 • Procesor: Intel Core i5 2.93 GHz
 • Karta graficzna: GeForce GTX 550/Radeon HD 6800 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 4 GB RAM
 • Dysk: 25 GB HDD 
 • System operacyjny i inne: Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit

Zalecane wymagania sprzętowe

 • Procesor: Intel Core i7-2600 3.4 GHz
 • Karta graficzna: GeForce GTX 770/Radeon R9 280 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 8 GB RAM
 • Dysk: 25 GB HDD 
 • System operacyjny i inne: Windows 7/8.1/10 64-bit

Aby zainstalować grę na PS4, potrzebujemy niecałe 40 GB wolnego miejsca. Na Xbox One wymagane jest zaś około 35 GB. W przypadku Switch’a jest to około 11 GB.

11
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *