world war 3

Rozrywka

19.09.2021 14:03

Czy World War 3 powstanie niczym feniks z popiołów?

Gry
28
1
0
28
1

Słyszeliście kiedyś o polskim studiu The Farm 51? Nie? To może o polskiej grze World War 3? Hmmm, też nie? Nie przejmujcie się! Nic straconego, bo ten tekst jest właśnie dla Was! 

World War 3 – podstawowe informacje o grze

World War 3 to pierwszoosobowa strzelanka osadzona w alternatywnej rzeczywistości po wybuchu III wojny światowej. Gracz może się wcielić w polskich lub rosyjskich żołnierzy, którzy walczą w lokacjach opartych na miastach takich jak: Moskwa, Warszawa, Smoleńsk czy Berlin. 

Nasi żołnierze mają również do dyspozycji dosyć spory arsenał broni, gadżetów oraz pojazdów. Grę charakteryzuje również wysoki realizm zarówno jeśli chodzi o postacie ludzkie, jak i pojazdy oraz sprzęt wojskowy. 

W World War 3 dostępne są dwa warianty rozgrywki: Warzone — gdzie gracze biorą udział w starciach o strategiczne miejsca, oraz oparty na zasadach battle royale Recon — gracze są łączeni w oddziały zwiadowcze, które trafiają na terytorium wroga. 

world war 3
Źródło: thefarm51.com

Sprawdź też: Painkiller – kultowa strzelanka polskiego studia People Can Fly

Naszym celem jest nie tylko przetrwanie, ale również przejęcie kontroli nad wyznaczonymi celami. W nagrodę za zwycięstwo otrzymujemy zasoby, które posłużą nam do kolejnych wypadów. 

Twórcy World War 3 zadbali o wysoki poziom wykonania swojego produktu. Z niezwykłą dbałością zaprojektowali oni nie tylko elementy wyposażenia naszych żołnierzy czy pojazdy, które mamy do dyspozycji, ale również lokacje, w których dochodzi do starć z obcymi wojskami. 

Aktualny stan i odbiór gry przez graczy

World War 3 swoją premierę miał w październiku 2018 roku w trybie wczesnego dostępu. Gracze dosyć entuzjastycznie podeszli do tytułu, jednak gra nie jest pozbawiona wad. 

Głównym problemem wskazanym przez gamerów jest dosyć długi czas łączenia z serwerami oraz wczytywania się map. Kolejnym problemem jest brak płynności animacji oraz grafiki nawet wtedy, gdy gra jest ustawiona na najniższych parametrach. 

Opinia graczy na temat World War 3
Źródło: zagrano.pl

Jednak gracze jednogłośnie twierdzą, że jeśli studio The Farm 51 dopracuje swój produkt, będzie to tytuł zdolny dorównać grom pokroju tych z serii Battlefield.

Kiedy World War 3 wyjdzie z wczesnego dostępu?

Dzięki dużemu zainteresowaniu graczy na platformie Steam, twórcy World War 3 w 2020 roku podpisali kontrakt z MY.GAMES. Współpraca z rosyjskim wydawcą gier pozwoli na rozwój tytułu, gdyż The Farm 51 otrzyma nie tylko wsparcie finansowe, ale również marketingowe. 

Wczesny dostęp gry
Źródło: store.steampowered.com

Niestety, jak na razie nie jest znana data właściwej premiery World War 3, jednak twórcy zapewniają, że prace idą pełną parą, aby w dniu premiery gracze otrzymali pełnowartościowy produkt, który będzie konkurował z takimi tytułami jak Battlefield czy Call of Duty. 

World War 3 obecnie — czy warto?

Wielu z Was zastanawia się pewnie, jaki jest sens grania w nieukończoną produkcję? Powodów może być kilka. Po pierwsze, warto zainteresować się rodzimym rynkiem gier i dowiedzieć się, co ma do zaoferowania. 

Po drugie, World War 3 jest tytułem na tyle ciekawym i z nowatorskim podejściem, że warto temat zbadać, ocenić i dać feedback twórcom co działa, a co jeszcze nie, przyczyniając się w ten sposób, choć odrobinę do potencjalnego sukcesu tytułu. 

Żołnierz z World War 3
Źródło: store.steampowered.com

Po trzecie, to właśnie dzięki zainteresowaniu ze strony graczy, studio The Farm 51 pozyskało wsparcie rosyjskiego potentata w branży gier!

Dlatego jeśli lubicie strzelanki i chcecie okazać swoje wsparcie polskiemu twórcy, to koniecznie sprawdźcie World War 3!

Źrodło obrazka głównego: komputerswiat.pl

28
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *