Rozrywka

19.08.2021 12:55

Co wiemy o PS VR 2? Wszystko o drugiej generacji Playstation VR

Gry
9
2
0
9
2

Co wiemy o PS VR 2? Już niedługo gracze będą mogli wypróbować nowe okulary VR na PS5! Kiedy premiera nowej generacji systemu i jakich zmian możesz się spodziewać? Uchylamy rąbka tajemnicy o PlayStation VR 2.

Oficjalna zapowiedź PS VR 2

W lutym 2021 roku na oficjalnym blogu PlayStation pojawiła się informacja potwierdzająca wydanie systemu VR 2 na PlayStation 5. Deweloperzy dotychczas nie zdradzili nazwy dla technologii, nad którą wciąż pracują, ale w celu odróżnienia od oryginalnej wersji gogli VR z 2016 roku internauci przyjęli określenie PlayStation VR 2 (w skrócie PS VR 2). Koncern Sony Interactive Entertainment zapowiedział, że premiera nie odbędzie się w 2021 roku, ale udało nam się poznać kilka szczegółów na temat nowej odsłony systemu.

ps vr 2

Zobacz też: State of Play – tutaj Sony pokazuje nowe gry na PlayStation. W co grać na PS5? Dowiesz się ze State of Play!

Nieoficjalna specyfikacja PS VR 2

Sony na firmowym blogu ogłosiło, że nowe okulary PS VR 2 do PS5 będą miały wyższą rozdzielczość i rozszerzone pole widzenia. Ulepszono śledzenie ciała z odwzorowaniem ruchów, a także proces wprowadzania danych. Połączenie z PS5 będzie wymagać tylko jednego przewodu, co ułatwi obsługę. Do tej pory nie pojawiła się oficjalna specyfikacja do PlayStation VR 2, ale w maju 2021 roku firma UploadVR ujawniła szczegóły otrzymane od deweloperów. Obraz ma cechować się rozdzielczością 4K, 4000 × 2040 pikseli (2000 × 2040 px na jedno oko). Model wyposażony będzie w pokrętło do regulacji separacji obiektywu oraz funkcję śledzenia ruchów gałek ocznych pozwalającą na wyostrzenie obrazu akurat w tym miejscu, na które patrzy oko. PS VR 2 ma obsługiwać HDR i prawdopodobnie wykorzysta technologię OLED.

W sierpniu 2021 odbyła się konferencja deweloperów PlayStation VR, po której na kanale YouTube – PSVR Without Parole pojawiły się nowe informacje. Gracze, którzy specjalizują się w tematyce gier VR oznajmili, że pole widzenia w okularach VR będzie o 10 stopni szersze niż w wersji oryginalnej.

Kontrolery również zyskają na użyteczności dzięki dodaniu niektórych funkcji bezprzewodowego kontrolera DualSense. W nowej wersji sprzętu pojawią się adaptacyjne wyzwalacze, dotykowa informacja zwrotna, śledzenie przez okulary VR, rozpoznawanie dotyku palców i drążki analogowe.

Okulary VR do PS5 – kiedy premiera?

Z oficjalnych źródeł wiadomo, że zestaw PS VR 2 na PS5 nie doczeka się premiery w 2021, jednak fani wierzą, że pojawi się on już za rok. W raporcie Bloomberg, który powstał po ostatniej konferencji dotyczącej nowej generacji systemu, znalazły się spekulacje na temat premiery PS VR 2. Agencja prasowa przypuszcza na podstawie informacji z wiarygodnych źródeł, że nowa wersja systemu pojawi się w okresie świątecznym 2022 roku.

ps vr 2

Zobacz też: Najlepsze gry tylko na PlayStation. TOP 10 – najlepsze gry ekskluzywne Sony

Oczekiwania wobec PlayStation VR 2

Gracze liczą na to, że nowa generacja PlayStation VR zapewni lepsze wrażenia i bardziej realistyczny obraz, a to przełoży się na większą ilość emocjonujących rozgrywek. Pojawienie się przycisków akcji to komfortowe sterowanie, a tylko jeden przewód przyczyni się do łatwej obsługi nawet przez graczy, którzy jeszcze nie korzystali z zestawu VR. Spekulacje nie pomijają również ceny. Badacze rynku zapowiadają, że nowy zestaw okularów VR będzie kosztował tyle samo co jego poprzednik. Cena oryginalnego zestawu w dniu premiery wynosiła około 1800 złotych.

Dokładna specyfikacja PS VR 2 wciąż pozostaje zagadką, ale bez dwóch zdań zestaw od Sony będzie kolejnym krokiem w popularyzacji rozwiązania. A przy okazji nagoni klientów na kolejne, ciekawe gry wykorzystujące technologie. Jakich gier możemy się spodziewać i czym zaskoczą nas programiści? Dowiemy się już wkrótce!

9
2

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *