1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Co wiadomo o GTA 6? Najważniejsze informacje oraz plotki

Rozrywka

1 miesiąc temu

Co wiadomo o GTA 6? Najważniejsze informacje oraz plotki

Gry
2
0
0
2
0

Czy GTA 6 w ogóle powstaje? Za nami premiera kolejnej generacji konsol, a informacji o tym, kiedy ma zostać rozpoczęta sprzedaż Grand Theft Auto 6 wciąż jak na lekarstwo. Sprawdzamy, co wiadomo o nowej edycji hitu od Rockstar Games. 

GTA 6 a sukces poprzednika – jak ciężkie zadanie czeka Rockstar?

GTA 5 odniosło niewątpliwy sukces. Gra pomimo upływu wielu lat od premiery wciąż nazywana jest wyjątkowo kasową i cieszy twórców doskonałym poziomem sprzedaży. Według informacji udzielonych w 2021 przez wydawcę (firmę Take-Two) rozeszło się ponad 145 milionów kopii Grand Theft Auto V. To niezwykły wynik, hit Rockstara prześcignął na ten moment bowiem tylko Minecraft (ponad 200 mln egzemplarzy). Co ciekawe, GTA V osiągnęło wyższe obroty od kultowego, ale zupdatowanego Tetrisa (100 mln)!

Co więcej, tytuł zdobył między innymi nagrodę VGX za Najbardziej oczekiwaną grę, Najlepszą grę roku i Najlepszą ścieżkę dźwiękową oraz Nagrody Brytyjskiej Akademii Gier Wideo: Najlepszy projekt gry, Najlepszy multiplayer, a także Najlepsza gra brytyjska. Nie zabrakło również wyróżnień ze strony The Game Award: Najlepsza wersja zremasterowana. Bez wątpienia więc przed Rockstar Games stoi ogromne wyzwanie. 

Pobicie dotychczasowego rekordu z pewnością nie będzie łatwe, biorąc jednak pod uwagę liczbę osób dopytujących o datę premiery „szóstki”, wydawcy nie powinien martwić ewentualny brak zainteresowania. Większy kłopot dla firmy mogą stanowić oczekiwania miłośników serii, a te są zdecydowanie wysokie. Nic dziwnego – gracze czekają coraz dłużej, a im bardziej oddalona data premiery, na tym lepsze dopracowanie liczą analitycy i sami gamerzy.

gta 6
Źródło: techradar.com

Zobacz też: Kody do GTA 5 w jednym miejscu. Wszystkie kody do GTA V na PS4, PC i pozostałe konsole

GTA 6 – kiedy możemy spodziewać się premiery?

Pytanie zadawane od co najmniej kilku lat przez fanów serii: kiedy GTA 6 ma mieć swoją premierę? Okres oczekiwania stale się wydłuża, a wraz z nim rośnie liczba plotek (nazywanych przeciekami) krążących online w związku z planowaną datą wydania gry. Zdecydowana większość źródeł nie jest niestety bardzo wiarygodna, co udowodnił wielokrotny brak potwierdzania owych „zapowiedzi”. Czekanie na ogłoszenie premiery GTA 6 frustruje miłośników kolekcji, bo social media Rockstar Games wciąż w związku z nią milczą.

Wiele osób wątpi wręcz, czy gra rzeczywiście zostanie wypuszczona. Na szczęście wszystko wskazuje, że tak. Wśród najważniejszych wypowiedzi pośrednio potwierdzających, iż producent pracuje nad GTA VI, wyróżnia się nagranie opublikowane na Instagramie przez samego Neda Luke’a – aktora dubbingowego użyczającego głosu postaci Michaela De Santa w GTA 5. Nie mówi on konkretnie: „tak, Rockstar programuje właśnie szóstą odsłonę serii”, ale dość tendencyjnie przestrzega przed nadmiernym puszczaniem pogłosek.

gta 6

Grand Theft Auto V na PS4 w edycji premium

Sprawdź

Jego słowa dotyczą szczególnie spekulacji sugerujących przypuszczalne rozgrywanie akcji „szóstki” w Vice City. Luke informuje, że wyłącznie sam producent wie, co szykuje – co mimo wszystko potwierdza pracę nad grą. I choć podobnie jak Ned bijemy na alarm, by dane nazywane przeciekami traktować raczej ze sporą rezerwą, istnieje jedna uważana za mocno prawdopodobną. Dotyczy właśnie prognozowanej daty premiery. Grand Theft Auto VI, według doniesień z lutego 2021 roku opublikowanych na Reddicie, trafi do sprzedaży jesienią 2023.

Spekulacje na temat mapy w Grand Theft Auto VI

Pogłoski mówiące o tym, jak ma wyglądać mapa w GTA 6, są zdecydowanie najczęściej występującymi. Spekulacji bywa multum, a w każdej z nich ciężko niestety mówić o jakiejkolwiek wiarygodności. Jedna z głośniejszych dotyczy wspomnianego sugerowania, jakoby akcja miała mieć miejsce na terenie Vice City. Informacja została podparta screenem prezentującym podobno fragment mapy, gdzie w prawym górnym rogu widoczne jest wspomniane miasto. Nieco później pojawił się zrzut ekranu mający potwierdzać tę nowinkę i dodać do niej Los Santos oraz San Andreas. 

Sporo emocji wzbudził też wpis opublikowany 26 kwietnia 2019 roku przez rzekomego byłego pracownika Rockstara, w którym ujawnia, jak przebiegała współpraca. Jeden nagłówek posta brzmiał Advice to Management (tłumaczenie: rady dla zarządu), a autor wymienił tam sugestie dla ekspracodawcy – jedna pod drugą. Pierwsze litery każdego z podpunktów tworzą ukryte hasło GTA 6 LSVCLC. Jego druga część ma być skrótem od Los Santos, Vice City, a także Liberty City.

Nie sposób zapomnieć o plotkach wywołanych przez samego współzałożyciela grupy Rockstar. Powiedział, iż dotychczasowe części Grand Theft Auto opierają się na amerykańskości oraz anglojęzyczności, co nie oznacza, że wszystkie następne też takie będą. Reakcja fanów była natychmiastowa: internetowe przekrzykiwanie, coraz to nowe pomysły dotyczące tajemniczej mapy. Wyróżniają przy tym Londyn, za czym przemawia fakt, iż istnieją pewne powiązania z Wielką Brytanią w poprzednich wersjach. Co więcej, producent ma tam jedną ze swoich filii.

Konkretów o GTA 6 brak, tymczasem GTA 5 wychodzi na trzecią już generację konsol

Zobacz też: Wsteczna kompatybilność PS5 – czy na nowej konsoli Sony działają gry z PS4?

Na jakie platformy trafi GTA VI?

W związku z początkową słabą dostępnością „piątki” (premierowo została wypuszczona na konsole, bez odsłon pecetowych), niecierpliwi gamerzy żywo dyskutują o prawdopodobnych platformach dla szóstej generacji. Oczywiście i tutaj nie ma jeszcze żadnych konkretnych potwierdzonych informacji. Wiadomo jednak, że w dniu wydania GTA 6 trafią do użytkowników PlayStation 5 oraz Xbox serii X/S. Na podstawie wspomnianych doświadczeń analitycy zakładają, iż na odsłonę dla pecetów trzeba będzie poczekać dłużej.

Tym, co budzi wyjątkowy niepokój, jest temat PlayStation 4, a także Xboxa One. Niedawna premiera ich nowszych wersji skutkuje potwierdzaniem przez specjalistów, jakoby GTA VI miało nie być dostępne dla posiadaczy tych konsoli. Mówi się wręcz, że to jedna z niewielu naprawdę pewnych wiadomości: GTA 6 nie wyjdzie na PS4 oraz Xbox One. Przyczyna tkwi oczywiście w wymaganiach sprzętowych, zdecydowanie za wysokich dla starszych urządzeń tego typu.

gta 6
Źródło: dexerto.com

Bitcoin w GTA 6?

Wypieki na policzkach miłośników gry podkręcają plotki dotyczące rzekomego wbudowania do GTA 6 własnej kryptowaluty producenta – w typie Bitcoinów. Informacji tej udzielił tweetem Tom Henderson, osoba uważana za szczególnie wiarygodnego leakstera. Jego post brzmiał dokładnie: „I heard recently that in GTA 6, some missions will reward you in bitcoin instead of cash fot completing some missions. The stock market feature will return, with the addition of a broker fot different cryptocurrencies. If GTA 6 incorporates this right, it’s huge for crypo.”

Z zacytowanego wpisu wynika, iż misje mają być nagradzane internetową walutą zamiast gotówką – oczywiście w grze, nie realnie. Oznacza to powrót funkcji giełdy ulepszonej o brokera właśnie dla kryptowalut. Taka opcja jeszcze bardziej dodaje realizmu fabule serii i emocji samym graczom: płatność Bitcoinami za nielegalne usługi czy towary mocno przypomina współczesne realia półświatka. Zamiana dolarów na wirtualne monety na razie spotyka się z wyjątkowo pozytywnym odbiorem fanów kolekcji.

Jak długo trwają już prace nad GTA 6?

Ponownie należy zaznaczyć, że obecnie niestety ciężko o stuprocentowo pewne informacje. Wszelkie szacunki związane z dotychczasowym prawdopodobnym czasem pracy nad najnowszą grą Grand Theft Auto wskazują natomiast, że trwa ona już dobrych kilka lat. GTA ma powstawać od około 2017 roku, choć niektóre źródła donoszą nawet o 2012. Właśnie dzięki takim donosom spekuluje się o jej wydaniu w 2023 – przez tyle lat gra faktycznie mogłaby zostać dopięta.

Druga data rzekomego rozpoczęcia prac jest bardzo prawdopodobna – ze względu na fakt, iż w 2013 roku ówczesny prezes grupy Leslie Benzies powiedział: „nie wiemy, czym będzie GTA 6. Mamy jednak kilka pomysłów”, co oznacza przynajmniej rozpoczynanie w tamtym okresie rozmów na temat gry. Jeżeli rzeczywiście tak jest, spodziewaj się ukazania wkrótce trailera GTA 6. Obecnie pozostaje natomiast czekać – i dyskutować o wszystkich możliwościach. 

2
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.