1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Clifford. Wielki czerwony pies – sequel już w planach

Rozrywka

24.11.2021 13:05

Clifford. Wielki czerwony pies – sequel już w planach

Filmy i seriale Newsy
16
1
0
16
1

Choć pierwsza część filmu Clifford. Wielki czerwony pies nie wszędzie jeszcze trafiła do kin, to już krążą informacje na temat realizacji sequela. Czy obie części okażą się hitem wśród familijnych filmów animowanych?

Wiele współczesnych filmów animowanych opiera się na pokazaniu na nowo bajek z poprzednich pokoleń. Tak w ostatnim czasie było m.in. ze Smerfami, Kubusiem Puchatkiem czy Dumbo. Następny w kolejce jest Clifford – wielki czerwony pies, znany wcześniej z cyklu powieści autorstwa Normana Bridwella, a także z serialu animowanego z lat 2000-2003. Co więcej, później powstał jeszcze prequel serialu o tytule Szczenięce lata Clifforda. Teraz przyszedł czas, aby Clifford dotarł na ekrany kin – i to dwukrotnie.

Clifford. Wielki czerwony pies 2 – prace nad drugą częścią

Premiera filmu animowanego Clifford. Wielki czerwony pies w Stanach Zjednoczonych odbyła się dość niedawno. Dokładniej 10 listopada film został udostępniony jednocześnie w kinach, jak również cyfrowo na platformie Paramount+. Twórcy animacji nie zwalniają jednak tempa, ponieważ jak podaje serwis The Hollywood Reporter, już na tym etapie wytwórnia Paramount Pictures rozpoczęła prace nad sequelem o przygodach wielkiego czerwonego psa. Na informacje dotyczące dalszej fabuły czy premiery jeszcze zdecydowanie za wcześnie, aczkolwiek trzeba przyznać, że tak szybka deklaracja powstania drugiej części jest dość odważną decyzją. Trudno jeszcze nawet podsumować odbiór powstałego już filmu – tym bardziej że nie wszędzie jeszcze trafił on do kin. Jednocześnie należy podkreślić, że po niecałych dwóch tygodniach Clifford. Wielki czerwony pies już wzbił się do najczęściej oglądanych oryginalnych filmów na platformie Paramount.

Sprawdź też: Relikt przeszłości – Wieczorynka. Wspominamy najlepsze dobranocki

W oczekiwaniu na pierwszą część przygód Clifforda

Choć w USA pierwszą część Clifforda można już obejrzeć od 10 listopada, to w niektórych krajach (w tym m.in. w Polsce, Rosji, Francji, Niemczech czy Australii) premiera kinowa zaplanowana jest na późniejszą datę. U nas film będziemy mogli podziwiać na wielkich ekranach od 3 grudnia 2021 roku – naturalnie wraz z polskim dubbingiem, który opracowało studio SDI Media Polska. Warto podkreślić, że grupa ta tworzyła dubbing do większości topowych zagranicznych filmów i seriali animowanych, które trafiały do dystrybucji w Polsce.

Fabuła filmów animowanych o Cliffordzie

Mimo iż w filmie animowanym Clifford. Wielki czerwony pies głównymi bohaterami są oczywiście Clifford oraz jego właścicielka – ośmioletnia Emily Elizabeth, to sam wątek fabularny nie bazuje na serialu animowanym. Nad scenariuszem pracowali Jay Scherick, David Ronn i Blaise Hemingway, natomiast reżyserią zajął się Walt Becker. Bez zmian pozostaje postać Clifforda – magicznego psa o nietypowym rudym umaszczeniu, który osiąga ponadprzeciętną wielkość. Emily w filmie to natomiast dziewczynka, która będąc pod opieką wujka w Nowym Jorku, otrzymuje psa od czarodziejskiego ratownika zwierząt. Nieoczekiwana wielkość czworonoga przysparza nowym właścicielom dużo problemów, ale także wiele komicznych sytuacji, które rozbawią zarówno młodych, jak i starszych widzów.

16
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.