Blue Beetle

Rozrywka

17.12.2021 14:11

Blue Beetle jednak tylko w kinach? Film o Błękitnym Skarabeuszu nie ukaże się na HBO Max

Filmy i seriale Newsy
9
1
0
9
1

Wiadomo już, że Blue Beetle pojawi się tylko na dużych ekranach. Przedsiębiorstwo mediowe Warner Bros. ujawniło premiery kilku filmów, które pojawią się w kinach lub na platformie HBO Max.

Jak informuje serwis Variety, film Blue Beetle będzie miał swój debiut w kinach na 18 sierpnia 2023 roku. Oznacza to jednak, że dana produkcja nie pojawi się na platformie HBO Max. Wynika to z faktu, że w 2022 roku studio Warner Bros. rezygnuje z hybrydowego modelu dystrybucji, który polega na równoczesnej premierze w kinach i na platformie streamingowej.

Tytułowy Blue Beetle to superbohater z serii komiksów DC Comics. Zadebiutował on już w 1939 roku – został stworzony przez Charlesa Nicholasa Wojtkoskiego. Warto przypomnieć, że nie jest to jedna osoba. W postać Błękitnego Skarabeusza na przestrzeni lat wcielały się 3 różne osoby. Pierwszym z nich był Dan Garret, syn oficera policyjnego zabitego przez kryminalistę. Co ciekawe, na początku główny bohater nie posiadał nadzwyczajnych mocy. Następnie był Ted Kord, były uczeń Garreta. Ostatni z nich to natomiast nastolatek mieszkający w El Paso, Jaime Reyes (na podstawie komiksów z 2006 roku). To właśnie o nim opowiadać będzie film, który pojawi się w 2023 roku. Rolę głównego bohatera zagrać ma Xolo Maridueña, aktor znany z Cobra Kai.

Blue Beetle w kinach – a jakie produkcje są zapowiedziane na HBO Max?

Oprócz Blue Beetle studio Warner Bros zapowiedziało także inne premiery, które wejdą do kin. Wśród nich znajdują się takie tytuły jak The Last Train to New York czy Toto. Pierwszy film ma wyznaczoną datę na 21 kwietnia 2023 roku i będzie amerykańską wersją koreańskiego horroru Zombie express. Toto ma być natomiast produkcją opowiadającą o czarnoksiężniku z Krainy Oz z perspektywy Dorothy – będzie zrealizowana dopiero na 2 lutego 2024 roku.

Sprawdź też: Nadchodzące filmy DC – lista wszystkich produkcji DC Comics, które czekają na premierę

Co natomiast z platformą HBO Max? Choć straciła Blue Beetle, to jednak pozostają jeszcze inne produkcje. Do serwisu trafią następujące filmy od Warner Bros.:

  • Kimi – thriller z Zoe Kravitz w roli głównej. Pojawi się w sieci już 10 lutego 2022 roku;
  • The Fallout – dramat  z Jenną Ortega, Maddie Ziegler oraz Shailene Woodley. Tytuł zostanie udostępniony tego samego dnia, co Kimi;
  • Moonshot – komedia romantyczna science fiction, w którym zagrają Lana Condor, Cole Sprouse, Mason Gooding, Emily Rudd, Lukas Gage i Zach Braff. Premiera została zapowiedziana na 24 marca 2022 roku.

Dla zwolenników kina, informacja o tym, że Blue Beetle jednak pojawi się na dużych ekranach to na pewno satysfakcjonująca wiadomość. A Ty gdzie wolałbyś obejrzeć nadciągającą produkcję? W domowym zaciszu, czy w sali kinowej?

9
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *