bloodborne pc

Rozrywka

01.02.2022 15:59

Bloodborne w końcu na PC? Tak jakby

Gry Newsy
12
1
0
12
1

Bloodborne w końcu trafiło na PC? Można tak to ująć. Niestety nie jest tu mowa o pełnoprawnym porcie wersji z PS4, a fanowskim “demake”, przez co gra wygląda jakby żywcem wyjęta z pierwszego Playstation. Lepszy rydz, niż nic?

Fani Soulsów dalej z niecierpliwością wyczekują premiery Bloodborne na PC, ale nie wygląda na to, żeby From Software miało w najbliższym czasie obdarować graczy takim gestem. Z tego powodu bardzo utalentowana internautka wzięła sprawy w swoje ręce i przygotowała “demake” jednej z najlepszych gier poprzedniej generacji.

W sieci krąży mnóstwo filmików, w których nowe tytuły przerobiono tak, aby wyglądały rodem z PS1. Widzieliśmy już Uncharteda, Rocket League czy The Last of Us, ale dopiero 

Bloodborne jest w pełni grywalny. Poniżej możecie zobaczyć, jak gra wygląda w akcji:

Za przeniesienie Bloodborne kilka generacji wstecz odpowiada niejaka Lilith Walther, która pracowała nad tym projektem przez trzynaście miesięcy. Nie-do-końca jej produkcja posiada już nawet własną kategorię na Twitchu, która zebrała ponad 25. tysięcy widzów. Całkiem nieźle jak na fanowskie dzieło, prawda?

Bloodborne na PS1 – rewelacyjny pomysł!

Nie do końca jeszcze wiadomo, ile contentu z oryginalnego Bloodborne zawarto w tym projekcie, ale wygląda na to, że jedynie Yharnam, czyli pierwsza lokacja w grze, została w pełni odtworzona. Choć jasne jest, iż nie ma co liczyć na przeniesienie wszystkiego 1:1, tak wciąż można liczyć na sporą ilość zabawy i nieco poczuć klimat produkcji From Software.

To jest dosłownie demake pełną gębą – nawet pod względem samej mechaniki. Ta nigdy nie była zbyt przyjazna każualowym graczom, a w przypadku tej wersji jest jeszcze ciężej. Postacią steruje się wyłącznie za pomocą krzyżaka, animacje są bardzo koślawe, a nawet istnieje opcja zmniejszenia ilości klatek na sekundę, kiedy na ekranie dzieje się zbyt wiele. 

Sprawdź też jak wyglądałoby The Last of Us na PS1:

Co o tym sądzicie? Osobiście jestem totalnie zachwycony! Wymagało to zapewne wielkich nakładów pracy, ale efekty są oszałamiające. Teraz tylko mieć nadzieję, że twórcy nie przyczepią się do tego projektu, bo historia już niejednokrotnie pokazała, że wiele fanowskich dzieł potrafi zniknąć w mgnieniu oka.

Ciekawe, czy w takim razie ktoś jeszcze pokusi się o podobny projekt? Może ktoś zajmie się wcześniej wspomnianym The Last of Us? Byłoby świetnie! Za marzenia przecież nie karają.

Chcesz skonfigurować i zamówić idealny komputer dla siebie? Wiemy, że nie jest to takie proste, na jakie wygląda… Wszystkim spragnionym pomocy w tym trudnym zadaniu polecamy nasz obszerny materiał: Konfigurator zestawu komputerowego PC. Wybieramy podzespoły do wymarzonego peceta. W artykule omawiamy dokładnie wszystkie kwestie, jakie należy brać pod uwagę podczas zakupu sprzętu komputerowego. Konfigurator zestawu komputerowego PC to narzędzie, które pomoże laikom w zbudowaniu pierwszego, w pełni autorskiego komputera. Dzięki niemu i kilku naszym wskazówkom każdy poradzi sobie z doborem pasujących do siebie podzespołów, zapewniających odpowiednią wydajność.

Sprawdź też:

12
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *