1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Atomówki powracają, tym razem nie jako bajka. Wszystko o nowym serialu Atomówki

Rozrywka

3 miesiące temu

Atomówki powracają, tym razem nie jako bajka. Wszystko o nowym serialu Atomówki

Filmy i seriale
2
1
0
2
1

Atomówki to jeden z topowych tytułów emitowanych w latach 90. na antenie Cartoon Network – teraz bajka ma powrócić na ekrany jako serial. Jaka będzie jego obsada? Na czym skupi się fabuła nowej produkcji? Dzielimy się nowinkami z planu.

Atomówki – postacie z Cartoon Network wrócą w nowej formie?

Z pewnością kojarzysz trzy urocze dziewczynki: Bójkę, Bajkę i Brawurkę, które stworzone zostały w laboratorium profesora Atomusa z niezwykłej mieszanki cukru, słodkości i różnych śliczności z dodatkiem tajemniczego „związku X”. Swoje dzieciństwo poświęciły walce z czarnymi charakterami dla dobra swojego rodzinnego miasteczka Townsville. Serial animowany, którego twórcą jest Craige McCracken, cieszył się ogromną popularnością już od pierwszych chwil po emisji pilotażowych epizodów w 1998 roku.

Do 2005 roku powstało aż 6 sezonów Atomówek, liczących razem 78 regularnych odcinków i kilka części specjalnych. Po dość długiej przerwie, w 2016 roku, wypuszczono nową serię The Powerpuff Girls, która cieszyła się sporą popularnością. Reboot kreskówki liczy aż 122 odcinki regularne, które emitowano do 2019 roku. W końcu przyszedł czas na zupełnie inną odsłonę znanych z dzieciństwa bohaterek – serial aktorski, który zaciekawił dawnych fanów kreskówki. Co wiemy o nowej produkcji?

atomówki

Zobacz też: Co oglądać na Netflixie? Sprawdź top seriale i filmy – nowości i klasyki na lipiec 2021

Bójka, Bajka i Brawurka – obsada serialu Atomówki

Małe dziewczynki obdarzone niezwykłymi zdolnościami w kreskówce prezentowały się nadzwyczaj uroczo. Czerwonooka Bójka to uosobienie rozwagi i mądrości. Właśnie ona trzymała siostry w ryzach i decydowała o podejmowanych działaniach. Kto wcieli się w rolę tej rozumnej liderki? Lubiana i znana m.in. z serialu Agents of S.H.I.E.L.D Chloe Bennet zagra sumienną młodą dziewczynę, która może pochwalić się pasmem sukcesów naukowych i zawodowych. Jej dorosłe życie nie będzie jednak w pełni satysfakcjonujące.

Dove Cameron, którą możesz kojarzyć z produkcji dla nastolatków, m.in. z filmu Barely Lethal, wcieli się w słodką i filigranową Bajkę. Czy mały aniołek dalej kryje się w ciele dorosłej już, niebieskookiej siostry? O tym dopiero się przekonamy. Brawurka – buntownicza superbohaterka, znana ze swojego sprytu i odwagi, okaże się bardzo wrażliwą młodą kobietą, która niekoniecznie radzi sobie z wyzwaniami codzienności. Do tej roli przygotowuje się Yana Perrault, stawiająca pierwsze kroki w aktorstwie.

Najsłynniejszy czarny charakter, Mojo Jojo – antropomorficzny szympans-geniusz, jeszcze do tej pory pojawia się jako bohater memów. Sentyment do tego złego naukowca pozostał w pierwszych odbiorcach kreskówki do dziś, jednak twórcy serialu przewidują raczej wykorzystanie wizerunku Nicholasa Podany’ego w roli Josepha „Jojo” Mondela Jr. – syna najpotworniejszej małpy w świecie atomówek. Nie wiadomo jednak, czy postać ta będzie przypominała Mojo Jojo, czy może producenci skupią się na ludzkich cechach bohatera.

W rolę Profesora Atomusa wcieli się Donald Faison, jednak prawdziwą gratką dla widzów pozostanie głos narratora – udzieli go Tom Kenny, ten sam, który dubbingował narratora oraz Burmistrza Townsville w oryginalnej, anglojęzycznej wersji kreskówki. Pewne jest, że w serialu pojawi się też tajemnicza Sara Bellum – asystentka burmistrza, której twarzy (w wersji animowanej) nigdy nie ukazano. Rolę tę przewidziano dla Robyn Lively, znanej między innymi z produkcji Karate Kid 3.

Pełna obsada serialu nie jest jeszcze znana. Fani liczą na odcinki z tajemniczym wcieleniem diabła, którego imię jest tak złe, że nikt nie śmie go wymówić – dlatego też mówią na niego On (ang. Him). Postać ta stała się kultowym uosobieniem wyobrażeń na temat diabelskości – czerwona skóra, szczypce zamiast dłoni, ton głosu, który w jednej chwili zmienia się z przeraźliwie piskliwego w potwornie niski, a także kultowe już słowa: „That’s the evilest thing I can imagine”, składają się na obraz prawdziwego złoczyńcy.

powerpuff girls

Serial Powerpuff Girls – zwiastun

Przygotowania do produkcji serialu trwają od 2020 roku. Choć w sieci nie pojawiły się na razie żadne oficjalne zwiastuny aktorskiej wersji Atomówek, to w Internecie można znaleźć pierwsze przecieki z planu – zdjęcia i krótkie wideo z nagrań odcinka pilotowego. Niestety materiały wywołały lawinę negatywnych komentarzy i sprawiły, że nastroje wyczekujących na serial nieco ostygły.

Twórcom zarzuca się, że kostiumy głównych bohaterek są nadzwyczaj tandetne, trudno jednak wyrokować cokolwiek. Producenci nie wypuścili jeszcze żadnego oficjalnego teasera, w związku z czym nie można mówić o jakości serialu. Fabuła ociera się fantastykę, zatem można się spodziewać ciekawej warstwy artystycznej serialu i mnogości zastosowanych efektów specjalnych.

atomówki

Kiedy premiera serialu Atomówki?

Aktorska wersja słynnej animacji o małych superbohaterkach to naprawdę odważny pomysł. Czy serial będzie wciąż dotyczył małych dziewczynek, które walczą w obronie swojego miasteczka? Twórcy zaskakują fanów – fabuła serii będzie się skupiać na dorosłym już życiu około dwudziestoletnich bohaterek. Po dzieciństwie poświęconym na zwalczanie zła, Bójka, Bajka i Brawurka zaniechały heroicznych działań i skupiły się na sobie.

Jak wygląda życie zmęczonych ratowaniem świata dziewcząt? Czy podejmą wspólnie nowe wyzwania jako zespół niezwyciężonych atomówek? O tym przekonamy się wraz z premierą nowego serialu. Niestety, konkretna data emisji pierwszych odcinków nie jest jeszcze znana, choć przewiduje się, że producenci wypuszczą serię w 2022 roku.

powerpuff girls

Zobacz też: Stargirl sezon 2 – kiedy premiera? Wszystko, co musicie wiedzieć o najnowszym sezonie

Problemy na planie? Pilot serialu kręcony od nowa

Po serii nieprzychylnych komentarzy i plotek producenci zdecydowali się nakręcić pilot serialu Atomówki jeszcze raz, uwzględniając zmiany w scenariuszu. Mówi się, że na tę decyzję miał wpływ wyciek treści skryptu, ale odtwórczyni roli Bajki, Dove Cameron, podkreśla, że scenariusz nigdy nie wypłynął. Sprawa na razie jest tajemnicza.

Pozostaje już tylko cierpliwie czekać, aż pojawią się pierwsze zwiastuny serialu! Czy fani nie będą zawiedzeni? O tym przekonamy się wraz z premierą.

2
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.