zmiana nicku w fortnite

Poradniki

12.07.2021 11:36

Zmiana nicku w Fortnite – instrukcja, jak to zrobić

Gry
17
1
1
17
1

Interesuje Cię zmiana nicku w Fortnite, ale nie wiesz jak to zrobić? Zmiana nazwy jest nie tylko prosta, ale także nie niesie za sobą żadnych konsekwencji. Epic Games umożliwia graczom bezproblemową zmianę nicku. Ten poradnik jest dla Ciebie – podpowiadamy, jak to zrobić!

Powodów do zmiany nazwy w Fortnite może być kilka. Z racji ogromnej popularności gry, wielu użytkowników na wstępie ustawia swój nick bez specjalnego zastanowienia i po czasie chce go zmienić. Innym obecna nazwa po prostu się nudzi. Epic Games, developer Fortnite, umożliwia graczom łatwą i szybką zmianę nicku.

Bez względu na powody, którymi się kierujesz, możesz uaktualnić swój nick w Fortnite bez utraty postępów w grze. Ponieważ dla wielu graczy pseudonim to bardzo ważna sprawa, poniżej przedstawiamy instrukcje do jego zmiany na różnych urządzeniach.

Zobacz też: Top 10 gier free-to-play. Najlepsze darmowe gry

Jak zmienić nick w Fortnite na PC?

Aby zmienić nick w Fortnite na PC, należy:

 • zalogować się na swoje konto w oficjalnej witrynie Epic Games;
 • w panelu użytkownika kliknąć w Konto;
 • po lewej stronie pojawią się menu (Historia płatności, Hasło i zabezpieczenia czy Połączone konta), należy w Dane osobowe;
 • w oknie opisanym jako Wyświetlana nazwa trzeba wpisać nowy nick i powtórzyć tę czynność niżej w celu potwierdzenia.

Gotowe! Jak widzisz, zmiana nicku w Fortnite na PC jest szybka i prosta. Pamiętaj jednak, że możesz dokonywać zmian tylko raz na 2 tygodnie.

Jak zmienić nick w Fortnite – konsole

Jeśli korzystasz z konsoli, zmiana nicku w Fortnite wygląda nieco inaczej, ale także jest możliwa. W przypadku korzystania z PC, pseudonim w grze jest bowiem powiązany z kontem Epic Games. Jeśli jednak grasz na PlayStation czy Xboxie, nazwa w Fortnite jest powiązana z kontem konsoli.

PlayStation

Aby zmienić pseudonim na PlayStation, wystarczy:

 • zalogować się na swoje konto PSN;
 • przejść do zakładki Ustawienia, później do Zarządzanie kontami, a następnie do Informacje o koncie;
 • kliknąć w Profil, Identyfikator internetowy, po czym wprowadzić nowy pseudonim.

Jeśli robisz to pierwszy raz, opcja ta jest darmowa. Przy kolejnych zmianach pseudonimów trzeba niestety za to zapłacić.

Xbox

Aby zmienić nick na Xboxie, wystarczy:

 • na padzie przytrzymać przycisk Xbox;
 • wejść w zakładkę Profil i system;
 • wybrać Mój profil, a następnie Dostosuj profil;
 • kliknąć w swoją aktualną nazwę;
 • w odpowiednim polu wprowadzić nową nazwę, sprawdzić jej dostępność i zatwierdzić ją.

Jak widać, zmiana nicku na Xboxie jest równie intuicyjna i prosta.

Jak dokonać zmiany nicku na Nintendo Switch?

W przypadku Nintendo Switch problem zmiany pseudonimu w Fortnite wygląda nieco inaczej. Nie da się bowiem zmienić nicku widocznego dla innych graczy z poziomu Nintendo. Jeśli zmienisz swoją nazwę na Nintendo, będzie ona zaktualizowana tylko dla Ciebie.

By zmienić swój nick w Fortnite tak, by inni użytkownicy widzieli nową nazwę, należy dokonać zmiany tak samo, jak w przypadku PC. Musisz zalogować się na swoje konto Epic Games na dowolnym urządzeniu i postępować zgodnie ze wskazówkami opisanymi wyżej.

Ograniczenia związane ze zmianą nicku w Fortnite

Głównym ograniczeniem, jakie stawia przed nami Epic Games, jest to, że w Fortnite ksywa może być zmieniana tylko raz na 2 tygodnie. W przypadku PlayStation oraz Xbox sprawa ta wygląda jeszcze gorzej, ponieważ za każdą zmianę (poza pierwszą) należy zapłacić. Na tych konsolach nazwa wymaga więc szczególnego przemyślenia.

Nicki oczywiście nie mogą się powielać z pseudonimami innych użytkowników, ale poza tym cały proces zmian jest bardzo łatwy i bezproblemowy. Najważniejsze, że zwykle można tego dokonać bez utraty postępów w grze i cieszyć się nową, zaktualizowaną nazwą.

Zobacz też: Mobilne gry dla wielu graczy – najpopularniejsze gry multiplayer na telefon

Źródło zdjęć: Materiały prasowe

17
1

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *