Słuchawki bezprzewodowe

Poradniki

29.10.2021 20:22

Zastanawiasz się, jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do laptopa? Tu znajdziesz odpowiedź!

Gadżety Komputery
9
2
0
9
2

Zdecydowana większość komputerów przenośnych umożliwia bezprzewodowe podłączenie słuchawek. Dzięki nam dowiesz się, jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do laptopa. Wyjaśnimy Ci także, co zrobić, jeśli Twój komputer nie ma modułu Bluetooth.

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do laptopa? Niemal tak samo, jak do smartfona!

Słuchawki z kablem są coraz mocniej wypierane przez bezprzewodowe. Użytkownicy urządzeń mobilnych i pecetów coraz chętniej decydują się na modele pozbawione ograniczającego kabla. Zastanawiasz się, jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do laptopa? Nie ma w tym nic trudnego. Podłączenie słuchawek bezprzewodowych do laptopa nie różni się właściwie niczym od ich podłączenia do smartfona. W obu przypadkach konieczne jest bowiem sparowanie ze sobą tych urządzeń za pomocą Bluetooth. Komplikacja pojawia się wtedy, gdy Twój laptop nie ma modułu Bluetooth, ale i z tym można sobie w łatwy sposób poradzić. Instrukcję znajdziesz poniżej.

Jakie słuchawki można bezprzewodowo podłączyć do laptopa?

Zastanawiasz się, jakie muszą być słuchawki bezprzewodowe do laptopa, żeby dało się je podłączyć bez kabla? Zazwyczaj ich cechą podstawową jest standard Bluetooth, który umożliwia parowanie z innymi urządzeniami. Oczywiście inne urządzenia także muszą obsługiwać ten moduł. Nie stanowi to jednak dużego problemu, ponieważ aktualnie prawie wszystkie laptopy i smartfony są wyposażone w tę funkcję. Bluetooth to nie jedyny sposób na podłączenie bezprzewodowe słuchawek do laptopa. W wypadku niektórych modeli wykorzystuje się do tego złącze USB. W gronie bezprzewodowych słuchawek znajdziesz przeróżne urządzenia dopasowane do Twoich potrzeb – zarówno słuchawki gamingowe, jak i modele TWS oraz wiele więcej.

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do laptopa?
Wstałeś od komputera/laptopa z myślą odwiedzenia lodówki i wyjęcia zimnego napoju ze słuchawkami na uszach? W modelu bezprzewodowym kable nie ograniczają Cię w żaden sposób!

Czy słuchawki bezprzewodowe od smartfona można podłączyć do komputera?

Jeśli masz słuchawki bezprzewodowe do smartfona, możesz korzystać z nich także przy komputerze. Ich podłączenie do peceta jest proste i w zasadzie nie różni się niczym od parowania z telefonem czy laptopem. Potrzebny jest do tego jedynie moduł Bluetooth. Jednak w wypadku komputerów stacjonarnych, szczególnie starszych, może nie być to zbyt często spotykana funkcja. Jeśli Twój pecet nie ma wbudowanego modułu Bluetooth, wcale nie musisz rezygnować z podłączania do niego bezprzewodowych słuchawek. Wciąż jest to możliwe, jednak wiąże się z zakupem dodatkowego adaptera, o którym dowiesz się więcej w dalszej części artykułu.

Sprawdź też: Słuchawki dla graczy Steelseries Arctis 1 jako bardzo dobry przykład stosunku jakości do ceny

Podłączenie słuchawek bezprzewodowych z Bluetooth do laptopa – instrukcja

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do laptopa? Instrukcja przedstawiona poniżej rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości:

  • włącz słuchawki i uruchom tryb parowania;
  • wejdź w Ustawienia na swoim laptopie i przejdź do sekcji Bluetooth;
  • włącz Bluetooth na laptopie;
  • wśród wykrytych przez laptopa urządzeń znajdź model swoich słuchawek i kliknij jego nazwę, by sparować laptopa ze słuchawkami;
  • przeczytaj wszystkie komunikaty i postępuj według instrukcji na ekranie.

I to wszystko! Jak widzisz, podłączenie słuchawek bezprzewodowych do laptopa to zaledwie kilka kliknięć. Jeśli komputer wyposażony jest w moduł Bluetooth, sparowanie urządzeń jest banalnie proste.

Co, jeśli mój laptop nie wspiera łączności Bluetooth?

Jeśli Twój laptop lub komputer nie wspiera łączności Bluetooth, a mimo to zależy Ci na podłączeniu słuchawek bezprzewodowych – musisz zaopatrzyć się w zewnętrzny adapter Bluetooth. To niewielkie urządzenie swoim wyglądem i rozmiarem przypomina pendrive’a. By zacząć korzystać z jego funkcjonalności, wystarczy podłączyć adapter do portu USB. Moduł Bluetooth od razu powinien pojawić się na pasku zadań. Wtedy pozostaje już tylko sparować słuchawki bezprzewodowe z laptopem według instrukcji znajdującej się powyżej.

Sprawdź też: Recenzja Mi True Wireless Earbuds Basic 2 – co potrafią słuchawki bezprzewodowe w cenie burbona

Czy wszystkie słuchawki bezprzewodowe korzystają z Bluetooth?

Choć mogłoby się wydawać, że wszystkie słuchawki bezprzewodowe do laptopa czy komputera wymagają parowania z urządzeniem – nie jest to prawda. Na rynku dostępnych jest także mnóstwo słuchawek bezprzewodowych, które nie są wyposażone w moduł Bluetooth. Jak zatem podłącza się je do urządzeń? Służy do tego klasyczne złącze USB. Najczęściej występuje ono w słuchawkach gamingowych, które wyposażono w mikrofon. W zestawie znajdują się słuchawki oraz złącze USB, które, podobnie jak adapter Bluetooth, wyglądem przypomina pendrive’a. Wystarczy, że Twój laptop lub komputer jest wyposażony w port USB i możesz korzystać z zalet słuchawek bezprzewodowych bez modułu Bluetooth.

Teraz już wiesz, jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do laptopa zarówno w sytuacji, w której jest on wyposażony w moduł Bluetooth, jak i wtedy, kiedy go nie ma. Dzięki zakupowi adaptera podłączysz swoje bezprzewodowe słuchawki nawet do starszego peceta. Napisz w komentarzu, czy korzystasz ze słuchawek bezprzewodowych, czy może właśnie planujesz zakup pierwszego modelu.

9
2

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *