Poradniki

18.08.2022 10:40

Zablokowana klawiatura – jak ją odblokować? Naprawa niedziałającej klawiatury

Komputery Peryferia Windows
19
9
12
19
9

Zablokowana klawiatura – co zrobić? Jeśli klawiatura w Twoim laptopie nie działa, nie panikuj – problem ten możesz rozwiązać nawet w kilka sekund. Jak włączyć zablokowaną klawiaturę? Zobacz odpowiedź na to pytanie!

Klawiatura nie działa – powody zablokowania klawiatury w laptopie

Powodów niedziałania klawiatury w laptopie jest wiele, w większości przypadków jest to blokada. Wyłączyć klawiaturę możesz niechcący podczas pracy, na przykład poprzez kombinację klawiszy. Częstym powodem jest też przypadkowe użycie przycisku funkcyjnego. Sprawdź, jak pozbyć się problemów z klawiaturą m.in. za pomocą skrótów klawiszowych.

Jak odblokować klawiaturę w laptopie?

Jak włączyć klawiaturę w laptopie? Jeśli chcesz włączyć klawiaturę, weź pod uwagę fakt, że sposoby na to są inne dla różnych urządzeń. Możliwe, że będziesz musiał wypróbować kilku opcji rozwiązania problemu. Jeśli Twój komputer nie pisze polskich znaków lub literę Z zamienia na Y, problem jest zwykle znacznie prostszy. W takiej sytuacji zazwyczaj wystarczy wcisnąć kombinację Shift+Ctrl, a zablokowana klawiatura nie będzie już Twoim problemem.

Klawisz funkcyjny w klawiaturze komputera

Kliknij klawisz Fn (znajduje się on zwykle po lewej stronie klawiatury). Zobacz, czy klawiatura komputera ponownie działa. Jeżeli problem nadal występuje, spróbuj nacisnąć przycisk funkcyjny oraz serię klawiszy od F1 do F12. Wybierz kombinacje: Fn + Shift i Fn+NumLock.

Zablokowana klawiatura – co zrobić?
Zablokowana klawiatura – powodów może być kilka, jeśli jednak nie jest to uszkodzenie mechaniczne, łatwo sobie poradzimy

Sprawdź też: Jak wyłączyć klawiaturę w laptopie? Poradnik dla zielonych

Restart laptopa

Być może w Twoim przypadku wystarczy spróbować ponownie uruchomić laptopa. Sprawdź, czy wyłączenie i włączenie pomogło, a klawiatura urządzenia działa poprawnie.

Włącz przywracanie systemu Windows

Klawisze w klawiaturze laptopa wciąż nie działają? Winne mogą być ustawienia oprogramowania. W systemie Windows po prostu przejdź ścieżką Panel sterowania>Kopia zapasowa i przywracanie lub Menu Start>Programy>Akcesoria>Narzędzia systemowe>Przywracanie systemu.

Sprawdź też: Zalana klawiatura – jak postępować w przypadku zalanej klawiatury?

Jeżeli problem nadal występuje – jak odblokować klawiaturę w laptopie?

Jeśli żaden ze sposobów nie zadziałał, odwiedź zaufany serwis z uszkodzoną klawiaturą – wykluczysz fizyczne uszkodzenia klawiatury oraz dowiesz się, jak uruchomić ją na tym laptopie. W niektórych przypadkach należy wcisnąć odpowiednią kombinację klawiszy, a w innych może okazać się, że musisz wymienić sprzęt.

Mamy nadzieję, że zablokowana klawiatura nie jest już Twoim problemem. Koniecznie podziel się w sekcji komentarzy, który ze sposobów na jej odblokowanie wybrałeś!

KODY RABATOWE MORELE
19
9

Podziel się:

Komentarze (12)

Wycierałam klawiaturę w laptopie z kurzu i paluchów . Okazało się że klawiatura nie działa i nie podświetla. Robiłam : Fn+ F1-F12 nic shift+Ctrl nic nie wiem co jeszcze a potrzebuję. Plis !!! klawiatury

W moim matebooku x pro, wymagana była kombinacja FN+ shift (prawy shift) i przytrzymanie tej kombinacji przez około 10 sekund, aż pojawi się krótki pisk.
Blokada występuje po każdym uruchomieniu ponownie.

Dzieki! Fn +shift h num lock zadziało. A już myślałam, że zepsułam klawiaturę orzy czyszczeniu. Dzięki! ❤️

Ej proszę odpowiedź, bo przez przypadek wyłączyłem klawiaturę i laptopa noi nie wiem jak mam się zalogować. Bo mi nie działają:( help me

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.