1. Scroll
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Zablokowana klawiatura – jak ją odblokować? Naprawa niedziałającej klawiatury

Poradniki

1 miesiąc temu

Zablokowana klawiatura – jak ją odblokować? Naprawa niedziałającej klawiatury

Komputery Windows
3
0
0
3
0

Jeśli klawiatura w Twoim laptopie nie działa, nie panikuj – problem ten możesz rozwiązać nawet w kilka sekund. Jak włączyć zablokowaną klawiaturę? Zobacz odpowiedź na to pytanie!

Klawiatura nie działa – powody zablokowania klawiatury w laptopie

Powodów niedziałania klawiatury w laptopie jest wiele, w większości przypadków jest to blokada. Wyłączyć klawiaturę możesz niechcący podczas pracy, na przykład poprzez kombinację klawiszy. Częstym powodem jest też przypadkowe użycie przycisku funkcyjnego. Sprawdź, jak pozbyć się problemów z klawiaturą m.in. za pomocą skrótów klawiszowych.

Jak odblokować klawiaturę w laptopie?

Jeśli chcesz włączyć klawiaturę, weź pod uwagę fakt, że sposoby na to są inne dla różnych urządzeń. Możliwe, że będziesz musiał wypróbować kilku opcji rozwiązania problemu. Jeśli Twój komputer nie pisze polskich znaków lub literę Z zamienia na Y, problem jest zwykle znacznie prostszy. W takiej sytuacji zazwyczaj wystarczy wcisnąć kombinację Shift+Ctrl.

Jak włączyć zablokowaną klawiaturę?
Powodów zablokowanej klawiatury może być kilka, jeśli jednak nie jest to uszkodzenie mechaniczne, łatwo sobie poradzimy

Sprawdź też: Informacja „dysk jest zabezpieczony przed zapisem” – co zrobić? Instrukcja

Klawisz funkcyjny w klawiaturze komputera

Kliknij klawisz Fn (znajduje się on zwykle po lewej stronie klawiatury). Zobacz, czy klawiatura komputera ponownie działa. Jeżeli problem nadal występuje, spróbuj nacisnąć przycisk funkcyjny oraz serię klawiszy od F1 do F12. Wybierz kombinacje: Fn + Shift i Fn+NumLock.

Restart laptopa

Być może w Twoim przypadku wystarczy spróbować ponownie uruchomić laptopa. Sprawdź, czy wyłączenie i włączenie pomogło, a klawiatura urządzenia działa poprawnie.

Tanie laptopy wyprzedażowe i poleasingowe

Włącz przywracanie systemu Windows

Klawisze w klawiaturze laptopa wciąż nie działają? Winne mogą być ustawienia oprogramowania. W systemie Windows po prostu przejdź ścieżkąPanel sterowania>Kopia zapasowa i przywracanie lub Menu Start>Programy>Akcesoria>Narzędzia systemowe>Przywracanie systemu.

Jeżeli problem nadal występuje – jak odblokować klawiaturę w laptopie?

Jeśli żaden ze sposobów nie zadziałał, odwiedź zaufany serwis z uszkodzoną klawiaturą – wykluczysz fizyczne uszkodzenia klawiatury oraz dowiesz się, jak uruchomić ją na tym laptopie. W niektórych przypadkach należy wcisnąć odpowiednią kombinację klawiszy, a w innych może okazać się, że musisz wymienić sprzęt.

Sprawdź też: Błąd 0xc00007b – jak go naprawić? Komunikat „aplikacja nie została właściwie uruchomiona…” – sposoby rozwiązania błędu

3
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.