1. Scroll
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Rezygnacja z Instagrama – jak usunąć konto na Instagramie?

Poradniki

23.06.2021 12:29

Rezygnacja z Instagrama – jak usunąć konto na Instagramie?

Online Programy i aplikacje
3
0
0
3
0

Jak usunąć konto na Instagramie? Oto poradnik, jak w prosty sposób zrezygnować z korzystania z tego medium. Przeczytasz, jak usunąć konto w IG oraz czym to działanie różni się od jego dezaktywacji.

Jak usunąć konto na Instagramie na telefonie?

Błądzisz po ustawieniach aplikacji i dalej nie wiesz, jak usunąć Instagrama? Twórcy skutecznie pozbawili aplikację zwykłego Usuń konto z opcji w Menu, jednak sam proces jest możliwy (nawet używając telefonu). Zanim dowiesz się, jak to zrobić, pamiętaj, żeby przed usunięciem konta sporządzić kopię zapasową swoich danych, a także zdjęć. W tym celu kliknij swój awatar, następnie trzy kreski w prawym głównym rogu oraz Ustawienia. Wybierz Opcje, następnie Bezpieczeństwo i kolejno Pobierz dane. 

Z kolei celem usunięcia profilu przez smartfona ponownie kliknij awatar, potem trzy kreski w prawym górnym rogu, następnie Pomoc, po czym Centrum pomocy. Wpisz w wyszukiwanie Jak usunąć konto na Instagramie? i wybierz wyskakujący wynik. Zostaniesz przeniesiony do pełnej instrukcji tego, jak usunąć swoje konto oraz czym to grozi. Zjedź ku dołowi i kliknij Usuń konto. Aplikacja przeniesie Cię na mobilną wersję strony, za pomocą której usuniesz swojego Instagrama.

jak usunąć konto na Instagramie - usuwanie sposoby
Nie chcesz już korzystać z Instagrama? Masz kilka opcji do wyboru

Zostaniesz tam poproszony o podanie powodu rezygnacji z konta (dostępnego do wybrania z listy), po czym Instagram zaproponuje Ci inne rozwiązanie niż wyzbywanie się profilu. Jeśli mimo wszystko nadal chcesz usunąć swoje konto na IG, wpisz używane hasło i kliknij Usuń trwale moje konto. Pamiętaj jednak, że podjęciu decyzji na wykonanie tego kroku, nie ma już opcji odzyskania profilu. Usunięcie jest nieodwracalne.

Jak usunąć konto na Instagramie na komputerze?

Wiesz jak usunąć konto na Instagramie na telefonie, ale czy da się zrobić to z poziomu komputera? Oczywiście, natomiast, podobnie jak w wersji telefonicznej, Instagram również tutaj postanowił nieco skomplikować sprawę. Oczywiście tak jak w przypadku smartfona, jeżeli nie chcesz utracić zgromadzonych danych, musisz je pobrać przed skasowaniem konta. Aby tego dokonać, wejdź na swój profil, zaloguj się i kliknij koło zębate obok awatara. Następnie wybierz Prywatność i bezpieczeństwo oraz zjedź w dół do opcji pobierania danych.

Sprawdź też: Wycieczka na koniec internetu? Podążaj za mną, będę Twoim przewodnikiem

Twoje dane są już bezpieczne? Przejdź więc do usuwania konta. Instagram pozwala na wyeliminowanie profilu z poziomu komputera poprzez kliknięcie koła zębatego przy Twoim zdjęciu profilowym, a następnie przejście w Prywatność i bezpieczeństwo – po czym wybranie opcji Pomoc osadzoną na samym dole strony. W kolejnym kroku kliknij Ustawienia prywatności konta. U góry zobaczysz lupkę, wpisz tam: Jak usunąć konto na Instagramie? Następnie kliknij niebieski napis Usuń konto. Zostaniesz przeniesiony na stronę umożliwiającą usunięcie Twojego konta.

Jeśli jesteś w miejscu, do którego przeniósł Cię odnośnik, zobaczysz pytanie o powód skasowania konta. Będziesz mieć wybór kilku opcji i niezależnie od tego, którą z nich wybierzesz, pojawią się podpowiedzi, wskazówki oraz działania odwodzące Cię od usuwania konta. Instagram zażąda też wpisania hasła. Jeżeli mimo wskazanych przez portal alternatyw chcesz usunąć profil, kliknij Usuń trwale moje konto. Opcja ta jest nieodwracalna! Po jej wybraniu (celem akceptacji) wpisz swoje hasło. To wszystko! Twoje konto zostało usunięte.

jak usunąć konto na Instagramie - nieodwracalne
Usunięcie konta jest ostateczne i nieodwracalne – warto o tym pamiętać

Dezaktywacja konta na Instagramie

Nie chcesz tracić danych ani trwale likwidować konta, ale chętnie je tymczasowo zawiesisz? Instagram przygotował dla Ciebie taką opcję. Możesz tymczasowo wyłączyć swoje konto, czyli dezaktywować je na konkretny czas. Twoi znajomi przestaną widzieć Twój profil, jednak po ponownym zalogowaniu wszystko wróci do normy. Twój profil znowu będzie widoczny – tak jak dla Ciebie treści obserwowanych dotąd osób. Nie stracisz przy tym zdjęć, komentarzy czy lajków (również tych, które Ty wystawiłeś innym), bo wszystko pojawi się z powrotem.

Jak dezaktywować konto z poziomu komputera? Jeśli chcesz tymczasowo wyłączyć Instagram, kliknij swój awatar widoczny w prawym górnym rogu, a następnie Ustawienia. Przescrolluj stronę do samego dołu i odpal widoczną po prawej stronie na dole opcję Tymczasowe wyłączenie konta. Podobnie jak w sytuacji usuwania konta, Instagram zapyta Cię o powód jego dezaktywacji oraz poprosi o wpisanie hasła. Po jego wprowadzeniu konto zostanie wyłączone. Aby znów z niego korzystać, wystarczy się zalogować w dokładnie taki sam sposób, co do tej pory.

Konto możesz zdezaktywować też przy pomocy telefonu, ale tylko poprzez przeglądarkę. Nie da się dezaktywować konta aplikacją. Żeby to zrobić, uruchom stronę webową IG na smartfonie i zaloguj się z jej poziomu do swojego konta. Następnie kliknij Edytuj profil oraz przewiń ku dołowi. Znajdziesz tam opcję Tymczasowego wyłączenia konta. Kliknij ją i postępuj dokładnie tak, jak w instrukcji dotyczącej pecetów. Usuwanie, a także dezaktywacja konta stanowi więc pewnego rodzaju problem, natomiast dzięki odrobinie zaangażowania dasz sobie z nimi radę!

Sprawdź też: Chronologia filmów Marvela. Jak oglądać filmy Marvela?

3
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.