notes na androida po polsku

Poradniki

22.02.2023 17:55

Notes na Androida po polsku – Top 5 aplikacji do robienia notatek

Android i iOS Programy i aplikacje
5
2
0
5
2

Lubisz tworzyć notatki w telefonie? Oto pięć aplikacji, które najlepiej sprawdzą się jako notes na Androida po polsku. Jakie oferują funkcje, czy są darmowe i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Jeszcze nie tak dawno jedyną opcją do sporządzania notatek był zeszyt, długopis lub kolorowe cienkopisy. To jednak uległo już sporej zmianie, a obecnie mamy naprawdę wiele opcji, by nosić swój e-notatnik ze sobą. Rozwój technologii, a także i samych smartfonów, pozwala nam na noszenie swoich zapisków ze sobą w dowolne miejsce i uzupełnianie ich oraz ich poprawianie na bieżąco. To niezwykle wygodna opcja i nic dziwnego, że jest ona wybierana przez coraz więcej osób.

To właśnie dlatego dzisiaj przyjrzymy się najpopularniejszym i najlepiej ocenianym aplikacjom, których główną funkcjonalnością jest notes na Androida po polsku. Sprawdzimy, jakie opcje i funkcjonalności oferują konkretne aplikacje, co z pewnością pomoże ci zdecydować, jaki notes elektroniczny będzie dla ciebie najlepszy!

Notes na Androida po polsku – do czego może Ci się przydać notatnik online?

Do czego tak właściwie może przydać się nam notatnik w formie elektronicznej? Możemy tutaj wspomnieć o kilku kwestiach. Przede wszystkim warto wspomnieć o ich wszechstronności. Niezależnie od tego, czy chcemy tworzyć notatki na studia, do pracy, prowadzić pamiętnik czy może rozwijać się twórczo, aplikacja do notatek będzie w stanie nam w tym wymiernie pomóc. Dodatkowo nie musimy w nich tylko i wyłącznie pisać z pomocą systemowej klawiatury – wiele aplikacji oferuje nam możliwość dodawania obrazów czy tworzenia notatek odręcznych (do tego może przydać nam się tablet do notatek), dzięki czemu będziemy mogli bez trudu tworzyć ładne notatki, które będą prezentować się naprawdę schludnie.

notes na androida po polsku

Sprawdź też: TOP7 aplikacji pogodowych na iOS i Androida – prognoza pogody, która nie zawodzi

5 polecanych notesów na Androida po polsku

Mając już pewną wiedzę dotyczącą aplikacji do tworzenia notatek na system Android, możemy przejść do wskazania najlepszych programów tego typu. Choć konkurencja jest spora, zdanie użytkowników najczęściej jest jednogłośne – to właśnie te programy sprawdzają się najlepiej!

Evernote

Aplikacje Evernote została pobrana ze Sklepu Google Play ponad 100 milionów razy, co mówi wiele o jej popularności. Nie byłoby jednak tak spektakularnego sukcesu, gdyby nie jej bogata funkcjonalność. Poza możliwością tworzenia notatek, grupowania ich w foldery czy przypisywania do nich tagów, możemy na przykład tworzyć listy zadań, wyszukiwać tekst na zdjęciach i konwertować go do notatek, a także dzielić się naszymi zapiskami z innymi. Dodatkowo z łatwością możemy synchronizować notatki w chmurze z naszym komputerem, dzięki czemu po uruchomieniu aplikacji chociażby na laptopie pojawi się tam wszystko, co zanotowaliśmy na telefonie! Samych opcji tworzenia notatek jest naprawdę wiele – poza szablonami możemy również dodawać tabelki, a także odręczne szkice, które mogą być niezwykle pomocne.

Google Keep

Google Keep to aplikacja o wiele prostsza, chociaż wiele osób zdecydowanie może cenić sobie właśnie tę prostotę. Minimalizm objawia się bowiem również chociażby w warstwie designu, dzięki czemu aplikacja Google’a jest naprawdę czytelna i przejrzysta. Możemy tworzyć nie tylko notatki pisemne, ale również głosowe, dodawać do nich zdjęcia czy tworzyć checklisty (co może być przydatne na przykład podczas konstruowania planu dnia czy listy zakupów). Aplikacja bazowo jest dostępna na wszystkich urządzeniach Android, jeżeli producent współpracuje z firmą Google. W przeciwnym wypadku możemy w mgnieniu oka pobrać ją ze wbudowanego sklepu Play.

notatki google

OneNote

Microsoft OneNote to kolejna aplikacja działająca niczym notes, obok której nie warto przechodzić obojętnie. Co jest wyjątkowego w programie od firmy Microsoft? Przede wszystkim możliwość dodawania hiperlinków, wstawianie obrazów i tabel, bardzo intuicyjne i łatwe grupowanie notatek, a także znakomite wsparcie dla pisma odręcznego. Fani takiego notowania z pewnością na tę wieść się ucieszą!

Idea Growr

Kolejna bardzo prosta, lecz bardzo funkcjonalna aplikacja z wyjątkowymi funkcjami. Niech nie zmyli was skąpe menu – wiele jest tu do odkrycia! Możemy łatwo tagować nasze notatki, by w prosty sposób je wyszukiwać, dodawać do naszych zapisków opisy i pytania (to funkcja, którą najmocniej szczyci się program), a także tworzyć notatki głosowe i dodawać obrazy. Zdecydowanie warto jest się z nią zapoznać!

Moje Notatki – Notatnik

Moje Notatki – Notatnik to aplikacja, która co prawda jest dość prosta i nie posiada ogromu innych funkcji względem wymienionych wyżej konkurentów. Jest jednak jedna spora przewaga – to notatnik na hasło. Świetnie sprawdzi się więc na przykład jako pamiętnik czy zbiór notatek, które raczej chcemy zachować dla siebie.

Moje Notatki – Notatnik

Sprawdź też: Ranking darmowych programów do faktur – TOP 6 prostych programów do fakturowania

Jakie opcje są przydatne w notesach na Androida? Co oprócz ustawień po polsku?

Patrząc na najpopularniejsze aplikacje wymienione wyżej, możemy w prosty sposób wydedukować, na jakie funkcjonalności i opcje użytkownicy zwracają uwagę najczęściej. Z pewnością warto tutaj wspomnieć o możliwości szybkiej synchronizacji swoich zapisków z innymi urządzeniami. Ważne są również opcje tworzenia notatek głosowych, dodawania do nich obrazów czy linków.

Trudno nie wspomnieć również o tym, że konieczne w tego typu aplikacjach jest proste grupowanie notatek. Niezależnie od tego, czy będą to foldery, tagi czy katalogi – dzięki temu aplikacja staje się naprawdę funkcjonalna i pozwala na używanie jej na wiele różnych sposobów.

Notes na Androida po polsku – lepiej wybrać płatną czy darmową aplikację?

Czy aplikacje za darmo spełniają swoją funkcję? Na ogół tak – zazwyczaj nie potrzebujemy wiele, by móc coś szybko zanotować. Niektóre osoby mogą jednak chcieć zapłacić za to, by poszerzyć funkcjonalność swoich aplikacji i sprawić, że notatki będą prezentowały się lepiej. Dobrym przykładem jest tutaj OneNote, który po kupnie pakietu Office 365 znacznie poszerza swoją funkcjonalność, a także Evernote, który co prawda jest dobry nawet w swojej darmowej formie, lecz odkrywa przed nami jeszcze więcej po przejściu na pakiet Premium.

5
2

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *