1. Scroll
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Najlepsze darmowe programy i aplikacje online do projektowania wnętrz. Proste i efektowne!

Poradniki

5 miesięcy temu

Najlepsze darmowe programy i aplikacje online do projektowania wnętrz. Proste i efektowne!

Programy i aplikacje
3
2
0
3
2

Sprawdź, jakie funkcje powinien mieć dobry program do projektowania wnętrz i co wybrać, gdy potrzebna Ci wizualizacja przestrzeni. Które aplikacje działają online, a jakie trzeba pobrać na dysk?

Najlepsze darmowe programy do projektowania wnętrz mieszkań i domów – co je wyróżnia?

Programy do projektowania wnętrz zazwyczaj są zintegrowane z zewnętrznymi katalogami producentów mebli, tekstyliów oraz innych elementów wyposażenia domu bądź mieszkania. Dzięki temu użytkownik jest w stanie dopracować aranżację danego pomieszczenia w najdrobniejszych szczegółach – poczynając od łóżka, kanapy czy foteli, poprzez sprzęt AGD i RTV, a na dekoracjach oraz oświetleniu kończąc. W rezultacie powstaje kompletna wizja przestrzeni, którą dużo łatwiej urzeczywistnić.

Darmowe programy do aranżacji, aplikacje on-line do projektowania, wersje mobilne – co dokładnie znajdziesz na naszej TOP liście?

Prezentowana niżej TOP lista obejmuje szereg różnych propozycji. Jedne aplikacje do projektowania domu czy mieszkania trzeba pobrać i zainstalować na dysku komputera lub w pamięci urządzenia mobilnego (telefonu komórkowego, tabletu), inne – są dostępne w trybie online. Co więcej, niektóre programy obsługują wybrane pomieszczenia, na przykład kuchnie czy łazienki.

Sprawdź też: Autodesk Homestyler – instrukcja do najlepszego programu do aranżacji. Jak używać, jaką wersję wybrać?

Darmowe programy do pobrania

Wiele aplikacji online do projektowania można pobrać bezpłatnie ze strony internetowej producenta i zainstalować je na dysku twardym komputera, a co za tym idzie, pracować nad stworzeniem wizji wymarzonego wnętrza niezależnie od dostępu do internetu.

Z kolei aplikacje online do projektowania wnętrz bardzo często są oferowane przez hipermarkety budowlane, a także sklepy meblarskie. Proces aranżacji przebiega w trybie online i nie wymaga instalacji żadnego zewnętrznego aplikacji czy katalogów, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo miejsca na dysku twardym komputera lub w pamięci zewnętrznej telefonu bądź tabletu. Niezbędne jest natomiast szybkie oraz stabilne łącze internetowe.

Projektowanie kuchni, pokoju, łazienki, a nawet mebli 

Jeśli zależy Ci na urządzeniu jakiejś jednej konkretnej przestrzeni, wybierz mniej rozbudowaną aplikację do aranżacji pomieszczeń. W internecie znajdziesz wiele programów do projektowania łazienki, kuchni, a nawet mebli. Warto podkreślić, że wspomniany software zachowuje funkcjonalność charakterystyczną dla bardziej rozbudowanych rozwiązań. Pozwala na precyzyjne działanie i dokładne rozmieszczenie poszczególnych komponentów na danej przestrzeni.

Planer 3D – tworzenie pięknych wizualizacji

Planer 3D stanowi ciekawą propozycję, która znajduje dość szerokie zastosowanie. Chętnie bywa wykorzystywana przez deweloperów, którzy chcą pokazać lokatorom, jak może wyglądać ich mieszkanie w momencie zakończenia wszystkich prac budowlanych bądź remontowych, a tym samym zachęcić potencjalnych nabywców do zakupu danej nieruchomości. Program do projektowania wnętrz 3D bardzo często pozwala też na rysowanie szkiców, wymierzanie poszczególnych elementów oraz pobieranie modeli CAD w różnych formatach.

Sprawdź też: Najlepsze darmowe programy i aplikacje do projektowania ogrodu. Proste i niezwykle efektowne!

Projektowanie wnętrz na urządzeniach mobilnych, czyli darmowe aplikacje do aranżacji

Aranżacja przestrzeni może być przeprowadzana nie tylko na komputerze stacjonarnym czy laptopie, ale również na urządzeniach mobilnych.. Przywołane rozwiązania mają szereg atutów. Przede wszystkim dają dużą swobodę działania. Możesz urządzać swoją wymarzoną przestrzeń w dowolnie wybranym momencie, na przykład będąc w podróży albo w przerwie w pracy. Nic Cię nie ogranicza.

Lista darmowych programów i aplikacji do projektowania wnętrz

Chcesz zainstalować prosty program do projektowania wnętrz? Interesuje Cię aplikacja działająca w trybie online? Nie wiesz, co wybrać spośród propozycji dostępnych na rynku? Poniższa lista pomoże Ci rozwiać wątpliwości i szybciej znaleźć rozwiązanie idealne dla siebie.

Sweet Home 3D – darmowy program do projektowania wnętrz na komputer

Sweet Home to niezwykle praktyczny kreator wnętrz. Oprogramowanie posiada szereg rozbudowanych narzędzi, dzięki którym z łatwością zaprojektujesz nie tylko przestrzenie mieszkalne, ale również biuro lub teren przylegający do danej posesji. Znajdziesz tu bogatą bibliotekę różnych elementów wystroju. Jeśli w danej kolekcji czegoś nie ma, zawsze można za darmo pobrać brakujące komponenty ze strony domowej producenta kreatora.

Sweet Home 3D - program do projektowania wnętrz
Sweet Home 3D / Źródło: wikipedia.org

Software ma prosty, łatwy w obsłudze interfejs. Co ważne, to program do projektowania wnętrz 3D po polsku, więc nie musisz się zastanawiać się nad znaczeniem poszczególnych komend. Aplikacja posiada szereg rozbudowanych narzędzi, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników, na przykład blokowanie obiektów, tworzenie ścian pomieszczeń, modyfikowanie wymiarów, importowanie obrazów tła, eksportowanie projektów do formatu PDF czy przełączanie między widokami.

Leroy Merlin Planer 3D – program do projektowania wnętrz online

Narzędzie Leroy Merlin Planer 3D działa z poziomu przeglądarki internetowej. Nie wymaga logowania ani rejestracji. Aplikacja jest łatwa w obsłudze. Została stworzona z myślą o projektowaniu łazienki, kuchni oraz elementów ogrodzenia posesji. To bardzo dobra propozycja dla właścicieli domków jednorodzinnych. Oprogramowanie posiada wszystkie niezbędne funkcje potrzebne do stworzenia projektu. Działa nie tylko na komputerze z systemem Windows czy macOS, ale także smartfonie z Androidem lub iOS-em.

Dzięki niemu możesz zestawiać i przestawiać poszczególne elementy, testować różne warianty ustawienia mebli, na bieżąco wprowadzać poprawki i niezbędne modyfikacje (wszelkie postępy są natychmiast widoczne). W razie konieczności zawsze wrócisz do zapisanego projektu. Z łatwością dodasz wybrane elementy wyposażenia do listy zakupowej lub wyślesz zamówienie z poziomu aplikacji.

Ikea Home Planner – prosta aplikacja do projektowania kuchni w wersji online

Ikea Home Planner działa na podobnych zasadach i urządzeniach jak opisany wyżej kreator. Wystarczy wejść na stronę internetową, by rozpocząć proces projektowania. Możesz dowolnie modyfikować kształt pomieszczenia, układ okien, drzwi, podłogi, elementy instalacji, a także wybrać cały potrzebny sprzęt AGD z katalogu IKEA. Każdy produkt został dokładnie opisany, co znacznie ułatwia podjęcie decyzji dotyczących wyboru poszczególnych komponentów wyboru. Jeśli chcesz zapisać gotowy plan i pobrać kosztorys, musisz założyć konto w serwisie.

IKEA Home PLanner - program do projektowania wnętrz
IKEA Home Planner / Źródło: ikea.com

SketchUp – bezpłatny program do projektowania wnętrz i modelowania 3D

Program SketchUp znajduje bardzo szerokie zastosowanie. Pozwala na szeroko pojęte modelowanie różnego rodzaju obiektów, poczynając od domów i wnętrz, poprzez elementy wyposażenia, a na maszynach kończąc. Dodatkowo użytkownik zyskuje dostęp do galerii prac innych osób, która stanowi dobre źródło inspiracji. Software jest dostępny także w wersji mobilnej na systemy Android oraz iOS. 

Planner 5D – aplikacja do projektowania wnętrz na Androida

Aplikacja posiada dwie wersje – darmowy wariant ma ograniczony katalog elementów, ale zawiera wszystkie niezbędne funkcje potrzebne do wykreowania wymarzonej wizji dobrego wnętrza. W pełnej wersji programu znajdziesz ponad 3000 różnych elementów wyposażenia wnętrz i ogrodu. Niektóre elementy możesz odblokować bezpłatnie, dzięki oglądaniu reklam wideo.

Planner 5D - program do projektowania wnętrz
Planner 5D / Źródło: planner5d.com

Homestyler – aplikacja do tworzenia wizualizacji pokoju

Aplikacja Homestyler pozwala tworzyć realistyczne modele 3D pomieszczeń. Użytkownik może korzystać z jej podstawowej wersji za darmo, po uprzednim utworzeniu konta. Narzędzie działa w trybie online oraz jako aplikacja na urządzenie mobilne. Na stronie internetowej Homestyler znajduje się również galeria wnętrz stworzonych przez inne osoby. Narzędzie to jest bardzo rozbudowane i z całą pewnością, możemy je polecić fanom aranżacji wnętrz.

Roomeon 3D-Planer – aplikacja do projektowania na komputer

Roomeon 3D-Planer to program, który można pobrać na dysk. Służy do projektowania mieszkań i posiada bogatą bibliotekę elementów wyposażenia i wykończenia wnętrz. Narzędzie, choć rozbudowane, jest łatwe w obsłudze. Wyróżnia się przede wszystkim realistyczną grafiką. Pozwala także na wirtualne zwiedzanie w 3D. 

Roomeon 3D-Planer / Źródło: roomeon.com

Wiesz już, jaki program do projektowania wnętrz wybrać? Tego typu aplikacje co prawda nie zastępują fachowej porady architekta, ale z pewnością pomogą w stworzeniu wizji wymarzonego domu czy mieszkania. Wybierz darmowy kreator wnętrz z przygotowanej przez nas listy i z jego pomocą zmień proces urządzania przestrzeni w dobrą zabawę!

Sprawdź też: Płatne i darmowe programy do projektowania kuchni – sprawdź najlepsze planery kuchni online oraz do pobrania

3
2

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.