Aplikacje Angielski

Poradniki

14.03.2023 13:11

Najlepsze darmowe aplikacje do nauki angielskiego – na Androida i na iOS, różne poziomy zaawansowania

Android i iOS Nauka Programy i aplikacje
27
14
9
27
14

Aplikacje do nauki angielskiego cieszą się w Polsce olbrzymią popularnością. Są one skierowane zarówno do tych, którzy zaczynają naukę od podstaw, jak i dla zaawansowanych, a także dla dzieci. Dostępność takich aplikacji, z systemem Android albo iOS, sprawiła, że nauczenie się języka obcego jest przyjemne i absolutnie darmowe. W poniższym tekście znajdziesz polecane aplikacje do nauki angielskiego.

Najlepsze aplikacje do nauki angielskiego – darmowe apki, dzięki którym nauczysz się języka obcego

Najlepszymi darmowymi aplikacjami do nauki angielskiego są te oferujące uczącemu się rozległe możliwości szlifowania i ćwiczenia języka obcego. Takie są bez wątpienia Duolingo, Busuu, Memrise, English Learn & Quiz, Mondly, a także aplikacja dla najmłodszych – FunEasyLearn

Najlepsza aplikacja do nauki angielskiego – co musi ją cechować?

Aplikacje do nauki języka angielskiego muszą być przede wszystkim przystępne dla każdego użytkownika. Powinny posiadać opcję zróżnicowania poziomu i umiejętności językowych korzystającego. Rozbudowany system ćwiczeń praktycznych to konieczność, aby uznać daną aplikację za najlepszą. Warto też, aby takie aplikacje posiadały system nauki głosowej, czyli aby nauka była weryfikowana przez lektora, który biegle włada językiem angielskim. Takie aplikacje powinny być w pełni darmowe i nie narażać użytkowników na dodatkowe koszty. Nie mogą także posiadać wielkich rozmiarów przy pobieraniu i użytkowaniu, aby nie powodować obciążeń sprzętu mobilnego.

Najlepsze aplikacje do nauki języka powinny iść z duchem czasu i oferować swoim użytkownikom możliwość korzystania z nich na wielu urządzeniach mobilnych z tym samym oprogramowaniem bądź systemem. Dodatkowo mogą posiadać również opcję śledzenia postępów i pokazywania progresu na najpopularniejszych mediach społecznościowych, np. Facebooku czy Instagramie. Aplikacjami, które spełniają wszystkie te kryteria, są wspomniane już Duolingo, Busuu, Memrise, English Learn & Quiz, Mondly oraz aplikacja stworzoną z myślą o dzieciach FunEasyLearn. 

Sprawdź też: Ranking najlepszych programów do nauki angielskiego – sprawdź, jaki program do angielskiego wybrać!

Duolingo – najlepsza aplikacja do angielskiego według użytkowników

Duolingo to aplikacja, która pozwala zacząć przygodę z nauką języka angielskiego. Jest to darmowy program, który pozwoli przyswoić Ci język w bardzo szybkim tempie. Duolingo posiada przyjemny, kolorowy interfejs. Jest łatwa w obsłudze, gdyż zadania są podzielone tematycznie. Po każdej kategorii tematycznej następuje test sprawdzający przyswojoną wiedzę. Duolingo zawiera również lekcje i ćwiczenia z lektorem, co pomoże Ci opanować wymowę słówek. Po każdym z działów otrzymasz osobistą ocenę postępów. Duolingo jest aplikacją skierowaną zarówno do dzieci, jak i osób dorosłych. Możesz wykupić także wersję premium, która oferuje między innymi możliwość jej użytkowania bez konieczności włączenia internetu, tzw. tryb offline. Cena wersji premium to, przeliczając na złotówki, 27,50. Duolingo jest aplikacją zarówno dla użytkowników korzystających z systemu Android, jak i systemu iphone’a, czyli iOS.

Duolingo aplikacja do nauki angielskiego
Duolingo pomoże Ci nauczyć się nie tylko angielskiego, ale również… klingońskiego, języka stworzonego na potrzeby Star Treka

Busuu – najlepsza aplikacja na iOS

Busuu to aplikacja, która ostatnio jest promowana w prasie oraz telewizji. Ten fakt sprawił, że Busuu jest obecnie najbardziej znaną aplikacją do nauki angielskiego na urządzenia z systemem iOS. Zaletą Busuu jest nauka słówek i zwrotów przydatnych w sytuacjach codziennych, np. kiedy trzeba zapytać o drogę albo zamówić coś do jedzenia.

Posiada fiszki, które mogą się przydać, kiedy zapomnisz jakiegoś słowa lub nie wiesz, jak coś powiedzieć, oraz ćwiczenia z lektorem, gdzie możesz sprawdzić swoją wymowę. Po każdym zakończonym etapie nauki czeka Cię test wiedzy, którego wynikami możesz pochwalić się na portalach społecznościowych, gdyż Busuu jest w pełni kompatybilna z Facebookiem i Instagramem. Jest to aplikacja na urządzenia z systemem iOS, przydatna do nauki oraz podczas zagranicznych podróży. Istnieje wersja zarówno dla uczących się od podstaw, jak i dla bardziej zaawansowanych. Busuu to nie tylko język angielski, aplikacja posiada aż 9 wersji językowych do nauki

Busuu aplikacja
Według wielu opinii Busuu oferuje więcej opcji nauki niż konkurencyjne Duolingo

Memrise – najlepsza aplikacja językowa na Androida

Aplikacja, która pozwoli Ci na biegłe opanowanie języka obcego, niezależnie od obecnego stanu umiejętności językowych. Memrise pozwala na ustawienie poziomu przed rozpoczęciem wykonywania zadań. Za każde zadanie dostajesz punkty i dopiero wtedy możesz odblokować wyższy poziom językowy. Z wyglądu Memrise przypomina podręcznik szkolny, ale możliwość interakcji i przejrzystość pozwolą przezwyciężyć szkolne lęki. 

Jest to niesamowicie dopracowana aplikacja, posiada 26 wersji językowych, w tym polską. Opinie na temat Memrise są bardzo dobre, ma ponad 1 milion ocen użytkowników sklepu Google Play, a więc użytkowników urządzeń z Androidem, wyniki są bliskie najwyższej oceny 5. Jedynym minusem wymienianym przez użytkowników jest wersja premium tej aplikacji. Subskrypcja nie jest konieczna, ale gdybyś chciał mieć odblokowane wszystkie kursy i opcje od razu, to miesięczna opłata wynosi 34,99 zł. Istnieje również subskrypcja roczna, która kosztuje 25 zł miesięcznie, oraz opcja dożywotnia, która kosztuje jednorazowo 649,99 zł.

Aplikacje do nauki angielskiego
Zbieraj punkty i odblokuj wyższy poziom wtajemniczenia!

FunEasyLearn – najlepsza językowa aplikacja dla dzieci

FunEasyLearn to aplikacja idealnie skrojona pod dziecko starające się przyswoić język angielski w bardzo młodym wieku. Przystępny i przyjazny interfejs aplikacji sprawi, że dziecko będzie z uśmiechem z niej korzystało. Łączy naukę słówek i łatwych zdań z zabawą poprzez kolorową grafikę oraz dedykowane treści. Obsługa tej aplikacji jest łatwa, nawet dla młodego użytkownika. Potrzebny jest tylko smartfon lub tablet. Jeśli jako rodzic obawiasz się, że musisz mieć kontrolę nad aplikacją, gdyż korzystanie z programu z włączonym internetem często powoduje wyświetlanie się niepożądanych reklam, to w przypadku FunEasyLearn możesz być spokojny. Aplikacja jest pozbawiona reklam oraz jest całkowicie bezpłatna. Z pomocy tej apki korzystają też nauczyciele, którzy uczą dzieci na wczesnych etapach nauki języka. Ułatwieniem jest zapisywanie postępów dziecka oraz możliwość szybkiego podzielenia się z mentorem wynikami pociechy. Aplikacja dostępna zarówno na urządzenia z Androidem, jak i iOS.

FunEasyLearn angielski
Aplikacja do nauki angielskiego dla najmłodszych! Jest to naprawdę dobry program do nauki angielskiego za darmo

Mondly – aplikacja językowa dla osób na poziomie średnim lub zaawansowanym

Mondly jest aplikacją, która jest uważana za alternatywę dla tych użytkowników, którym do gustu nie przypadło Duolingo oraz dla których Memrise jest za trudny. To przejrzysta aplikacja, posiadająca posegregowane kategorie tematyczne, które umożliwiają szybką naukę. Żeby odblokować kolejną kategorię, trzeba przejść jej poprzedniczkę. Mondly oferuje nagranie własnej odpowiedzi, a następnie porównanie wymowy z tą poprawną.

Aplikacja oferuje challenge równo co siedem dni, w którym można sprawdzić przyswojoną wiedzę. Podstawą tej aplikacji jest tryb dialogu. Rozpoznaje ona, w jakim języku piszesz, dzięki czemu uczysz się pisowni, program daje także możliwość rozmawiania z innymi osobami. Mondly jest dostępne na urządzenia z systemem iOS oraz Android. Aplikacja ma wbudowaną opcję połączenia się z serwisami społecznościowymi, a więc korzystając z niej, będziesz mógł udostępniać tam swoje postępy i dzielić się sukcesami na polu znajomości języka.

Sprawdź też: Czy Babbel to dobra alternatywa dla Duolingo?

English Grammar Learn & Quiz – najlepsza językowa aplikacja dla osób na poziomie zaawansowanym

Jeśli szukasz aplikacji do angielskiego, potrafiąc się nim posługiwać na wysokim poziomie, to English Grammar Learn & Quiz jest dla Ciebie. Jest to aplikacja wyłącznie w angielskiej wersji językowej. Zawiera zaawansowaną gramatykę oraz ćwiczenia części mowy. Po każdym dziale jest przygotowany test sprawdzający wiedzę. Aplikacja jest dedykowana dla osób dorosłych oraz dla tych, którzy biegle posługują się językiem angielskim. English Grammar Learn & Quiz jest dostępna dla osób z telefonami z systemem Android. Aplikacja jest kompatybilna z serwisami społecznościowymi.

Aplikacja do nauki angielskiego a program na komputer – czy oferują podobne funkcjonalności?

Dedykowany program dekstopowy do nauki angielskiego to już raczej melodia zamierzchłych czasów. Największą popularnością cieszyły się około 15, 20 lat temu, gdy były wydawane jako osobny software, często za słoną cenę. Obecnie jednak to aplikacje mobilne wiodą prym jeśli idzie o rynek programów do nauki języków obcych. Skąd się to bierze? Ma na to wpływ kilka czynników, jak np. coraz mniejsza ilość czasu, którą możemy wygospodarować w ciągu dnia na naukę. Apka mobilna pozwala nam na rozwijanie swoich umiejętności w trakcie jazdy autobusem czy oczekiwania na wizytę u lekarza. Możemy uczyć się z niej 5 minut i nasz postęp zostanie zapamiętany. Wszechstronność jaką oferują jest bardzo ceniona w naszych czasach.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Dedykowany software został zastąpiony także przez kursy online i to właśnie je możemy uznawać za następcę tego oprogramowania. Owszem, to stwierdzenie trochę na wyrost, ale kursy te zbliżone są do zasady działania wspomnianego software’u. Nauka poprzez kurs wymaga jednak zaangażowania czasu oraz większego skupienia. Nie jest to kurs, który możemy zaliczać będąc w miejscu publicznym. W zamian za to, otrzymujemy często znacznie bardziej rozbudowane opcje do nauki , niż te oferowane przez apki mobilne. Kursy online to także często rozmowy na żywo z lektorami – chyba najlepsza metoda na opanowywanie obcego języka.

Podsumowując, powyższe aplikacje z całą pewnością spełniają kryteria najlepszych darmowych apek do nauki języka angielskiego. Każda z nich jest przystosowana do indywidualnych potrzeb użytkownika. Oferują nowoczesne metody nauki języka obcego i nie narażają korzystającego na koszty, które ponoszą osoby chcące nauczyć się angielskiego pod okiem korepetytora lub profesjonalnej szkoły językowej. Na wyjątkowość tych aplikacji wpływa fakt, że korzystać z nich można o każdej porze dnia i nocy, bez konieczności wychodzenia z domu. Możliwe jest także używanie ich zarówno na smartfonach, jak i na tabletach oraz opcjonalnie na komputerach PC albo laptopach. Powyższe aplikacje nie posiadają wielkich rozmiarów, a co za tym idzie, nie nadwyrężają urządzeń mobilnych.

Sprawdź też: Tongo – darmowa aplikacja do szybkiej nauki języka angielskiego

A Ty jaki dobry program do nauki angielskiego za darmo wybierasz? Czy znasz inne aplikacje do nauki angielskiego? Koniecznie podziel się w sekcji komentarzy swoimi typami!

27
14

Podziel się:

Komentarze (9)

Jak dla mnie absolutny nr 1 to Rozmówki Angielskie Garrio. Geniusz tkwi w prostocie. Fantastyczni lektorzy, jakość nagrań na bardzo wysokim poziomie. Ja słucham podczas jazdy samochodem albo na spacerze. Wszystko jest za darmo i nie ma żadnych reklam

Dla mnie apka Slownictwo ePanel na androida jest znacznie lepsza. Własne zestawy do nauki można tworzyć za darmo. Swietny trener wymowy.

Nie wiem od kiedy Busuu jest darmową aplikacją na jakikolwiek rodzaj telefonu czy to Android czy iOS ale to kompletna bzdura co tam pisze powyżej. Dostęp jest tylko i wyłącznie do 10 lekcji początkowych kolejne trzeba odblokować co kosztuję subskrypcje/abonament…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *