jak zwiększyć prędkość hulajnogi elektrycznej oprogramowanie

Poradniki

30.12.2022 13:11

Przyspiesz hulajnogę! Jak zwiększyć prędkość hulajnogi elektrycznej?

Gadżety Motoryzacja Zrób to sam
27
7
32
27
7

Sporo jeździsz na hulajnogach, ale czujesz, że obecna prędkość jest niewystarczająca? Chcesz się dowiedzieć jak zwiększyć prędkość hulajnogi elektrycznej? Jaka jest dozwolona prędkość w Polsce? Dowiesz się tego z poniższego tekstu!

Hulajnogi elektryczne ostatecznie opanowały także i nasz kraj. Choć miejskiego sprzętu nie brakuje, tak coraz więcej osób decyduje się na zakup własnego jednośladowca. W tych nieco tańszych modelach prędkość wydaje się nieco za mała — jak ją zwiększyć i czy w ogóle powinno się to robić?

Dozwolona prędkość na hulajnodze elektrycznej

Jak wyglądają przepisy prawne w przypadku hulajnóg? Na samym wstępie warto zaznaczyć, że zgodnie z prawem, hulajnogą elektryczną, po drodze publicznej, nie można poruszać się szybciej niż 20 km/h, chyba że jazda odbywa się chodnikiem, wtedy prędkość musi być dostosowana do prędkości pieszego.  

Gdzie w takim razie można kolokwialnie przysłowiowo wcisnąć gaz do dechy? Opcji na pewno jest kilka. Szybciej pojeździć można w parkach i skateparkach, o ile nie zabrania tego regulamin. To samo tyczy się większych hal. Istnieją także hulajnogi terenowe, na których możesz swobodnie poruszać się poza betonem. Oczywiście największą swobodę masz, kiedy jesteś posiadaczem większego skrawka ziemi lub właśnie jakiegoś magazynu — wtedy można jeździć bez ograniczeń.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Jak zwiększyć prędkość hulajnogi elektrycznej? 

Głównym sposobem na zwiększenie prędkości hulajnogi elektrycznej, jest oczywiście manipulacja w jej oprogramowaniu, ale też wszystko zależy od sprzętu, na którym się poruszamy. Niektóre firmy, jak np. MotusXD oferują taką możliwość już z poziomu aplikacji, ale takie Xiaomi już wymaga wgrania specjalnego softu.

Oczywiście można też spróbować bardziej klasycznego sposobu i po prostu wymienić silnik lub baterię na mocniejsze, ale to już wymaga nieco większych umiejętności technicznych. W przypadku zmiany oprogramowania wystarczy wiedzieć, jak pobrać aplikację i tyle. 

Jednakże mowa w tym przypadku o sytuacji, kiedy wgrywasz tak zwanego „gotowca”. Jeżeli chcesz nieco się pobawić możliwościami swojej hulajnogi, to należy pamiętać, że nieumiejętna modyfikacja software’u może skończyć się całkowitym zepsuciem pojazdu. W sieci nie brakuje szczegółowych poradników, jak konkretnie wyliczać dane wartości, aby przypadkiem nie spowodować katastrofy.

Co jeszcze wpływa na prędkość hulajnogi?

Poza takimi czynnikami, jak oprogramowanie czy silnik, co jeszcze może wpływać na prędkość pojazdu? Wydawałoby się to oczywiste, ale jednak warto wspomnieć o tym, że sporą rolę odgrywa też waga kierującego. 

Pogoda także może wpłynąć na to, jak szybko się poruszasz na hulajnodze. Zbyt niskie lub wysokie temperatury mogą spowodować, iż akumulator nie funkcjonuje poprawnie, a to się może przełożyć na jego wydajność. 

Jak zwiększyć prędkość hulajnogi elektrycznej Xiaomi?

Jeżeli jesteś posiadaczem hulajnogi marki Xiaomi, to odblokowanie jej potencjału odbywa się poprzez pobranie specjalnego oprogramowania. Poniżej postaram się przedstawić Ci krok po kroku, jak zwiększyć prędkość hulajnogi elektrycznej. Cała operacja nie powinna zająć więcej, niż 15 minut.

 1. Upewnij się, że hulajnoga i telefon są naładowane;
 2. Wygeneruj własny firmware do hulajnogi na tej stronie: mi.cfw.sh/#
 3. Pobierz aplikację m365 DownG na Android
 4. Wygenerowany plik ZIP kopiujesz na telefon (WAŻNE: w hulajnogach z wyświetlaczem należy uruchomić tryb hibernacji lub tymczasowo go odłączyć od hulajnogi);
 5. Uruchamiasz hulajnogę;
 6. Uruchamiasz aplikację M365_downG;
 7. Łączysz się z hulajnogą poprzez wciśnięcie przycisku „Connect”;
 8. Wybierasz swoją hulajnogę;
 9. Następnie wciskasz „Check Ver”, aby aplikacja zweryfikowała Twoją hulajnogę;
 10. Kolejnym krokiem jest wciśnięcie „Open Bin” oraz wybranie pliku ZIP, który wcześniej wygenerowałeś.;
 11. W celu instalacji firmware należy wcisnąć „Flash Bin” i  cierpliwie czekać;
 12. Gdy wgrywanie firmware się zakończy, otrzymasz stosowne powiadomienie. Następnie rozłączasz się z hulajnogą wciskając „Disconnect” i wyłączasz pojazd;
 13. Jeżeli pomyślnie przeszedłeś przez wszystkie etapy, to hulajnoga ma już wgrane nowe oprogramowanie.
hulajnogi elektryczne
Zanim zabierzesz się za zwiększanie prędkości upewnij się, że znasz obowiązujące w Polsce zasady!

Powrót do oryginalnego oprogramowania

Jeżeli uznasz, że wolisz jednak powrócić do oryginalnego oprogramowania w swojej hulajnodze Xiaomi, to jak najbardziej jest taka możliwość. Jeżeli firmware był wygenerowany na wersji niższej, niż aktualna, to wystarczy uruchomić aplikację Mi Home, połączyć się z hulajnogą i zaktualizować ją – wtedy zostanie wgrane oryginalne oprogramowanie. 

W innym przypadku należy ponownie skorzystać z generatora oprogramowania. Wystarczy wejść na tę samą stronę i znajdziesz tam już specjalnie przygotowane pliki pod konkretne modele hulajnóg.

Jak zwiększyć prędkość hulajnogi elektrycznej Motus?

Na razie jedynym modelem hulajnogi od Motus, który pozwala na odblokowanie mocy, jest Motus Scooty 10 w wersji z 2021 roku. Aby móc rozpędzić się do 35 km/h należy sześć razy wcisnąć przycisk zasilania albo skorzystać z aplikacji mobilnej.

Czy warto zwiększyć prędkość w hulajnodze?

Jeżeli już wiesz jak zwiększyć prędkość w hulajnodze elektrycznej to przed rozpoczęciem jakichkolwiek modyfikacji, należy wpierw zadać sobie pytanie czy w ogóle warto to robić? Oczywiście większa prędkość na pewno będzie sprawiała dużo więcej frajdy, jednakże będzie też dużo bardziej niebezpieczna. Wystarczy moment nieuwagi i może się to skończyć w bardzo nieprzyjemny sposób, a w najgorszym wypadku nawet śmiercią. Aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo, warto też zainteresować się hulajnogami z siedzeniem.

Jeżeli nie czujesz się zbyt pewnie z grzebaniem w oprogramowaniu, to trzeba mieć na uwadze, że niepoprawnie wykonana modyfikacja może skończyć się zepsuciem hulajnogi. Dlatego w tym przypadku zaleca się skorzystanie z pomocy bardziej doświadczonych znajomych lub profesjonalnego serwisu.

jak odblokować hulajnogę xiaomi
Czy zwiększenie prędkości to dobry pomysł? O tym musisz zadecydować sam!

Szybka hulajnoga elektryczna – ile kosztuje?

Może w ogóle odpuścić sobie temat zwiększania prędkości i po prostu wolisz kupić taki model, który domyślnie pozwoli Ci się bardziej rozpędzić? Ile kosztuje szybka hulajnoga elektryczna? Takich hulajnóg zdecydowanie nie brakuje! Którymi warto się zainteresować? 

Na pewno jedną z nich będzie Motus Scooty 10 w wersji z 2021 roku – choć fabrycznie prędkość maksymalna ustawiona jest na 25 km/h, to poprzez sześciokrotne wciśnięcie przycisku zasilania można zwiększyć ten limit o 10 km/h.

Innym modelem wartym uwagi jest Thunder FC-CSF, który nie tylko pozwoli Ci jechać z prędkością 35 km/h, ale też może udźwignąć nieco cięższe osoby (maksymalny udźwig to aż 200 kg!). Jeżeli poszukujesz totalnego demona prędkości, to jest nim Motus Pro 10 Sport GT. Jego limit to… 74 km/h! 

Dobrym wyborem będzie również hulajnoga elektryczna Techlife x6, która pozwoli Ci jechać z maksymalną prędkością 45 km/h. Warto też zwrócić uwagę na model niżej, czyli Techlife x5, który będzie o 10 km/h wolniejszy. 

Jeżeli jednak masz ograniczony budżet i nie chcesz zbyt wiele wydać na sprzęt, to koniecznie zajrzyj do zestawienia najlepszych hulajnóg elektrycznych do 1000 zł. Mamy nadzieję, że i Ty coś tam dla siebie znajdziesz!

Mam nadzieję, że po lekturze wiesz już jak zwiększyć prędkość hulajnogi elektrycznej oraz na co trzeba uważać w związku z tym tematem. Jeżeli brakuje Ci jakiejś informacji lub masz jakiś problem z modyfikacją, to nie bój się pytać w komentarzach! Zawsze z chęcią postaramy się pomóc.

27
7

Podziel się:

Komentarze (32)

Witam, ponawiam pytanie sprzed miesięcy, mam Aprillie esr Evo 2 , jak ją przyspieszyć? Sprzęt ma potencjał tylko nie ma jak go wykorzystać. Będę wdzięczny za wskazówki, jak ktoś pomoże, Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *