jak znaleźć swoje konto na facebooku

Poradniki

22.02.2023 17:41

Jak znaleźć swoje konto na Facebooku? Jak odzyskać profil?

Online Social media
8
2
1
8
2

Nie wiesz jak znaleźć swoje konto na Facebooku? Albo jak odzyskać dostęp do prywatnego konta na Facebooku? Nie wpadaj w panikę! Poznaj najlepsze i najłatwiejsze sposoby na znalezienie swojego profilu oraz odzyskaj konto na Facebooku krok po kroku!

Jak znaleźć swoje konto na Facebooku za pomocą podstawowych danych?

Nie możesz odnaleźć swojego konta na Facebooku? Logowanie na Facebooka sprawia Ci problem, którego do tej pory nigdy nie miałeś. Wpisujesz dane, klikasz Facebook zaloguj i nic? Zepsuło się i FB nie działa. Pospieszamy z pomocą.

Spróbuj znaleźć swoje konto za pomocą podstawowych danych. Możesz skorzystać z kilku najbardziej popularnych i proponowanych przez serwis opcji. Pierwszą możliwością jest wyszukiwanie profilu za pomocą adresu e-mail. Drugą – próba znalezienia konta poprzez numer telefonu. Możesz także wyszukać swoją nazwę użytkownika za pomocą adresu URL. Jak to zrobić? Poniżej, krok po kroku wyjaśniamy jakie działania należy wykonać.

Jak znaleźć profil na Facebooku za pomocą maila?

W pierwszym sposobie na znalezienie własnego profilu na Facebooku przychodzi z pomocą adres e-mail. Najpierw, co musisz zrobić to wejść na stronę „Znajdź swoje konto”. Na stronie pojawi się okienko z poleceniem wprowadzenia adresu e-mail. Pierwszy e-mail nie działa, po drugim też nic się nie dzieje? Przypomnij sobie jakiego adresu użyłeś do założenia konta. I próbuj bez końca. Kiedyś pula adresów e-mail się skończy. Odkryjesz ten właściwy i odzyskasz profil na Facebooku.

Jeżeli na swoim profilu nie ukryłeś adresu e-mail w sekcji informacje kontaktowe. To jest szansa, że tam znajduje się klucz do sukcesu. Najlepiej poproś znajomego z FB, żeby wyświetlił twoje konto i sprawdził, czy w sekcji Informacje znajduje się twój adres e-mail.

Udało się? Adres e-mail jest poprawny? Jeśli tak, pojawi się kolejne okienko „Zresetuj hasło”, z zaznaczoną opcją jaką drogą uzyskasz kod potrzebny do zresetowania hasła. Oczywiście zaznaczona będzie droga mailowa. Na podany adres e-mail dostaniesz wiadomość z kodem. Mam nadzieję, że pamiętasz login i hasło do swojej poczty.

facebook zaloguj

W kolejnym kroku, na monitorze lub ekranie pojawi się okienko z prośbą o wprowadzenie kodu zabezpieczającego. Koniecznie, wpisz poprawnie kod. Po wpisaniu kodu, pojawi się prośba o utworzenie nowego hasła. Najlepiej jakby było kombinacją liter, cyfr i znaków interpunkcyjnych. Tworząc nowe hasło masz podgląd na to czy jest ono łatwe czy silne.

Korzystasz z uwierzytelniania dwuskładnikowego? To jest ten moment aby podać odpowiedni kod, wygenerowany przez aplikację, z której korzystasz przy logowaniu dwuetapowym.

Sprawdź też: Facebook — logowanie. Jak robić to dobrze i bezpiecznie?

Hasło zostało zmienione. Wygląda to trochę, jak logowanie do Facebooka bez hasła. Na koniec możesz wylogować się z innych urządzeń. Pamiętaj tylko, że klikając w Facebook zaloguj się, musisz podać nowe hasło.

Jak odzyskać konto na Facebooku za pomocą numeru telefonu?

Wyżej został opisany jeden ze sposobów jak odzyskać konto na Facebooku. Teraz przyjrzyjmy się drugiemu sposobowi. Wbrew pozorom jest on prosty i bardzo podobny do odzyskiwania konta za pomocą adresu e-mail.

We wszystkich etapach postępujemy analogicznie. Zaczynamy od wejścia na stronę „Znajdź swoje konto” i w pasku wpisujemy numer telefonu. Postępujesz krok po kroku zgodnie z instrukcją. W tym przypadku, odzyskując konto na Facebooku, kod umożliwiający zresetowanie hasła otrzymasz nie na adres e-mail, a w treści SMS, który zostanie wysłany na podany numer telefonu.

Jak widzisz, te dwie metody, wyjaśniające jak odzyskać profil na Facebooku nie są zbyt skomplikowane. Problem pojawia się wtedy, gdy nie możesz przypomnieć sobie poprawnego adresu e-mail lub numeru telefonu. Wtedy, niestety trzeba rozważyć opcję Facebook nowe konto.

jak znaleźć swoje konto na facebooku

Sprawdź też: Poradnik do Facebooka – szukaj znajomych bez logowania

Przed ostatecznym krokiem, którym jest założenie nowego konta, możesz podjąć próbę kontaktu z pomocą techniczną.

Pokaż moje konto za pomocą adresu URL

Jeśli masz problemy z logowaniem się na konto FB, ponieważ nie pamiętasz swojej nazwy użytkownika, to jest na to pewne rozwiązanie. Za pomocą adresu URL możesz sprawdzić jakiej nazwy użyłeś podczas zakładania konta na FB. Gdzie ona dokładniej się znajduje i jak to sprawdzić skoro nie masz dostępu do FB? Poproś znajomego. Nazwa użytkownika pojawi się w pasku przeglądarki, z której korzysta. Na pewno jej nie przeoczysz.

Jak odzyskać konto na Fb przez znajomych?

Jak zauważyłeś znajomi z FB są bardzo przydatni w rozwiązywaniu problemów. Gdy FB nie działa, zaloguj nie chce współpracować, profil trudno znaleźć to warto szukać innych sposobów na to jak odzyskać swoje konto. Możesz poprosić znajomych o pomoc. Mogą oni podejrzeć na twoim profilu jakiego adresu e-mail lub numeru telefonu użyłeś do rejestracji. Jeżeli jeden znajomy nie może zlokalizować konta, to o pomoc poproś kolejnego. 

I pamiętaj o dostępnych sposobach:

·         pokaż moje konto za pomocą adresu URL,

·         znajdź profil FB za pomocą adresu e-mail,

·         znajdź profil FB za pomocą numeru telefonu.

Gdy żaden sposób nie zadziała, podejmij próbę kontaktu z działem technicznym lub rozważ nowe konto na Facebooku. 

8
2

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *