poradnik jak odblokować rynek steam

Poradniki

06.02.2024 12:02

Jak odblokować rynek Steam? 

Gry Programy i aplikacje
6
0
0
6
0

Jak odblokować rynek Steam? Co to w ogóle jest i jakie trzeba spełniać wymagania, aby móc sprzedawać na rynku? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz właśnie w tym artykule! MIłej lektury!

Valve wyróżnia się na tle innych firm w branży dzięki możliwości zarabiania przez użytkowników ich platformy poprzez handel cyfrowymi przedmiotami. Chcesz sprzedawać lub kupować skiny do broni, karty kolekcjonerskie lub inne przedmioty z gier na Steam? 

Może marzysz o Steam Decku, ale chciałbyś zaoszczędzić na jego zakupie? Na platformie Valve jest to jak najbardziej możliwe! Aby jednak skorzystać z tej opcji, musisz najpierw uzyskać do niej dostęp. W takim razie jak odblokować rynek Steam?

Jak odblokować rynek Steam?

jak odblokować rynek steam z cs2
Niektóre skrzynki czy skiny potrafią kosztować fortunę — może zajrzyj do swojego ekwipunku? 🙂

Aby uzyskać dostęp do rynku społecznościowego Steam, musisz spełnić pewne kryteria. Jakie konkretnie?

  • Aktywacja Steam Guard – pierwszym krokiem jest włączenie mobilnego Steam Guarda. Jeżeli już używasz Steam Guarda, nie ma powodów do zmartwień. Nowe konta aktywujące token będą jednak podlegać dwutygodniowej blokadzie na korzystanie z rynku Steam.
  • Dokonanie dowolnej transakcji – drugim wymogiem jest przeprowadzenie jakiejkolwiek transakcji bezpośrednio przez platformę Steam. Może to być zakup gry lub doładowanie salda Steam nawet niewielką kwotą. Rynek Steam zostanie odblokowany 7 dni po dokonaniu transakcji.

Jeśli przez ostatnie 12 miesięcy na Twoim koncie Steam nie została dokonana żadna transakcja, dostęp do rynku może zostać zawieszony. Aby przywrócić dostęp, wystarczy ponownie doładować saldo Steam lub zakupić jakąkolwiek grę, co spowoduje odblokowanie rynku po upływie 7 dni.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Rynek może też zostać zablokowany na okres 5 dni po niedawnym zresetowaniu hasła. Jeżeli od ostatniego logowania minęły co najmniej 2 miesiące, blokada handlu wydłuża się do 30 dni. Blokada ta dotyczy również sytuacji zmiany adresu e-mail. Ponadto istnieją inne okoliczności uniemożliwiające korzystanie z rynku.

Co to jest Rynek Steam? 

Rynek Społeczności Steam daje możliwość użytkownikom platformy handlowania przedmiotami z ich ekwipunku. Valve pobiera 5% prowizji od każdej transakcji jako opłatę za pośrednictwo. Na rynku można zarobić, sprzedając między innymi karty Steam, czy skiny do gier takich jak Counter-Strike 2, czy DotA 2. Najlepiej samemu zajrzeć do swojego ekwipunku i sprawdzić, jaką wartość mają skrzynki, karty i skiny, które zbierało się przez lata.To by było na tyle! Mam nadzieję, że po lekturze powyższego artykułu wiesz już, jak odblokować rynek Steam! Ewentualnie na naszej stronie znajdziesz też artykuł, który podpowie Ci jak zmienić avatar na Steamie, albo jak sprawdzić SteamID! Być może one też okażą się dla Ciebie pomocne 🙂

6
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *