jak w aplikacji iko zmienić limit

Poradniki

31.01.2023 11:25

Aplikacja IKO – jak zmienić limit przelewu?

Biznes Online
2
5
0
2
5

Oferowana przez PKO Bank Polski aplikacja IKO umożliwia dostęp do bankowości mobilnej. Jak zmienić limit płatności przypisany do naszego konta, by móc dokonywać płatności na wyższych sumach?

Bankowość mobilna w Polsce znajduje się na niesamowicie wysokim poziomie, między innymi dzięki takim aplikacjom jak IKO, czyli dedykowanej aplikacji PKO BP przeznaczonej dla klientów tego banku. W jaki sposób w tej aplikacji zmienia się limit płatności?

Jak zmienić limit w aplikacji IKO?

Limit dzienny w IKO przypisany jest stale do karty, której używamy. Dlatego, by móc zmienić go w aplikacji PKO Banku Polskiego, musimy wejść w kategorię „Moje produkty”. To właśnie tam znajdują się bowiem informacje na temat wszystkich posiadanych przez nas kont bankowych i co ważniejsze kart płatniczych. 

Następnie wchodzimy w kategorię „Karty”, w której jak sama nazwa wskazuje, znajdziemy karty posiadane przez nas, które zostały przypisane do naszego konta w aplikacji IKO. Wtedy zmiany limitów w aplikacji IKO można dokonać na dwa sposoby. Jeden z nich to kliknięcie pola „więcej” oznaczonego jako trzy kropki ustawione poziomo. Wtedy klikamy opcję limity, co pozwoli trafić nam do specjalnego okna przypisanego właśnie do nich. Następnie wystarczy kliknąć „zmień limity” i możemy dowolnie je zmieniać, naturalnie poruszając się w widełkach określonych przez PKO BP. 

pko bank polski aplikacja iko
W aplikacji IKO są ustawione domyślne limity przelewu, które możesz zmienić

Określone przez PKO Bank Polski widełki to najczęściej 0 – 50 000,00 PLN na operacje płatnicze, taki sam dotyczy wypłat gotówki, a operacje internetowe mogą mieć maksymalny limit dzienny wynoszący 20 000 PLN. Co ważne, kwoty muszą być podzielne przez 1 lub przez 20 albo 50 w wypadku limitu wypłat gotówki. 

Sprawdź też: Jak płacić telefonem IKO? Płatność zbliżeniowa IKO

Jakie limity kart możesz zmienić w aplikacji IKO?

Wiemy już, jak zmienić limity w aplikacji IKO. Jakie jednak limity możemy modyfikować? PKO BP umożliwia ingerencję w trzy rodzaje limitów. Pierwsze to transakcje bezgotówkowe, czyli te z wykorzystaniem naszej karty oraz terminala płatniczego. Oprócz tego można ustawić dzienny limit wypłat gotówki z wykorzystaniem bankomatów, a także dzienny limit operacji internetowych, czyli płatności naszą kartą z udziałem internetowych platform.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Domyślne limity w IKO

Na samym początku korzystania posiadamy oczywiście domyślne limity. Te wynoszą 3 tysiące w wypadku większości płatności. Jedyny wyjątek to płatność zbliżeniowa BLIKIEM. Tutaj limit ustalono na poziomie 10 000 zł. Ponadto płatność przelewem na telefon, na konto lub BLIK w internecie powyżej 50 zł wymaga użycia PIN-u. Dla wypłat kodem BLIK lub płatności kodem na terminalu kwota, przy której PIN jest wymagany to 100 złotych lub więcej. 

2
5

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *