schowek w telefonie

Poradniki

13.10.2023 08:40

Nie wiesz, gdzie jest schowek w telefonie? Podpowiadamy!

Android i iOS Telefony i tablety
43
13
12
43
13

Gdzie jest schowek w telefonie? Bez wątpienia schowek to niezwykle praktyczne i potrzebne narzędzie, z którego korzysta większość posiadaczy smartfonów. Zastanawiasz się, jak otworzyć schowek w telefonie? Podpowiadamy!

W dzisiejszych czasach telefony komórkowe stały się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Korzystamy z nich nie tylko do wykonywania połączeń i wysyłania wiadomości, ale także do przechowywania zdjęć, filmów, dokumentów i innych ważnych informacji. Jednym z najważniejszych elementów naszych telefonów jest schowek – miejsce, w którym przechowujemy skopiowane treści. Mimo że schowek jest tak istotny, wielu użytkowników ma trudności z jego znalezieniem na swoim urządzeniu. W niniejszym artykule prześledzimy, gdzie znajduje się schowek w różnych modelach telefonów i jak go łatwo i szybko odnaleźć.

Gdzie jest schowek w telefonie i jaką pełni funkcję?

Schowek w telefonie to bardzo przydatne narzędzie, będące wirtualnym miejscem w pamięci RAM. Przechowuje skopiowane treści czy linki. W przeważającej większości telefonów dostępny jest z poziomu klawiatury lub aplikacji. Ta wirtualna przestrzeń jest w stanie (zazwyczaj) zmieścić jeden obiekt. Oznacza to, że nowo skopiowany link czy treść zastąpi poprzednią pozycję. Istnieje jednak sposób, dzięki któremu można zachować ich więcej. Aby to zrobić, należy skorzystać ze specjalnej aplikacji oferowanej przez poszczególnych producentów.

Sprawdź też: Co to jest APN? Jak skonfigurować internet w telefonie?

Jak wywołać schowek w Androidzie, otwierając klawiaturę telefonu?

Jak otworzyć schowek w telefonie? Jak już wspomnieliśmy, schowek można odnaleźć z pozycji klawiatury telefonu. Aby to zrobić, należy włączyć narzędzie, które umożliwi automatyczne wysunięcie klawiatury. Wystarczy wejść w wiadomości SMS, przeglądarkę internetową czy wybrany komunikator typu Messenger, WhatsApp itd. Następnie na klawiaturze SwiftKey trzeba odnaleźć trzy kropki lub symbol „+” (w zależności od modelu telefonu schowka należy szukać pod inną ikoną). Symbole znajdują się zazwyczaj w lewym górnym rogu.

-78%
Napompowani rabatami do 78% taniej

Jeśli Twoje urządzenie wyposażone jest w inną klawiaturę, np. Gboard, wystarczy po jej uruchomieniu kliknąć symbol „G”, a później ikonę podobną do notesu. Symbol „G” znajdziesz w lewym, górnym rogu klawiatury. By wkleić skopiowaną treść w pole tekstowe, można też po otworzeniu klawiatury kliknąć miejsce do pisania i z opcji wybrać Wklej. Wtedy w polu tym pojawi się ostatnio skopiowana treść. Wszystko to może się jednak nieco różnić od modelu telefonu i rodzaju klawiatury, a opisane wyżej rozwiązania są tymi, które występują najczęściej.

Odzyskiwanie treści ze schowka przez aplikacje

Na rynku dostępne są aplikacje, które skutecznie pełnią funkcję schowka. Jeśli posługujesz się telefonem z systemem operacyjnym Android, możesz pobrać ze Sklepu Play darmową aplikację Clipper, oferującą wiele funkcji dodatkowych. Pozwala ona przechowywać więcej skopiowanych treści (do 20 pozycji) niż domyślny schowek znajdujący się w każdym telefonie. Narzędzie pozwala na przeglądanie skopiowanych treści, ich edytowanie oraz udostępnianie. Istnieje także rozszerzona, płatna wersja – Clipper Plus. Daje ona dostęp do większej ilości funkcji dodatkowych i pozwala m.in. na zwiększenie limitu skopiowanych treści.

jak sprawdzić schowek w telefonie
Schowek w telefonie czyli miejsce, gdzie znajdują się nasze skopiowane teksty, linki itp.

Jak wyczyścić schowek w telefonie?

Zastanawiasz się, jak wyczyścić schowek w telefonie? Jeśli chcesz usunąć zawartość schowka, wystarczy, że skopiujesz jakąkolwiek inną treść. Warto przypomnieć, że zazwyczaj przechowuje on tylko jedną pozycję, dlatego kopiując kolejną, automatycznie kasujesz poprzednią. Zawartość schowka można usunąć też po otwarciu go za pomocą klawiatury i kliknięciu Usuń wszystko.

Wiedząc już, czym jest schowek, gdzie się znajduje i ile treści jest w stanie przechować, możesz ocenić, czy jest on dla Ciebie wystarczający. Jeśli nie, warto zdecydować się na aplikacje znacznie poszerzające jego funkcje i możliwości. Daj znać w komentarzu, czy planujesz pobrać apkę z funkcją schowka!

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu
43
13

Podziel się:

Komentarze (12)

Naciśnij wiadomości,. Wats Ap, w prawym górnym rogu naciśnij 3 kropki, naciśnij – więcej, naciśnij – Eksportuj czat, wybierz pocztę lub inny wariant, wpisz adres e-mail i wyślij. Ja tak robię. Nie szukam żadnego schowka bo nie mogę go znaleźć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *