1. Scroll
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Darmowe nawigacje na telefon (2021)

Poradniki

4 miesiące temu

Darmowe nawigacje na telefon (2021)

Programy i aplikacje
8
7
9
8
7

Wybierając się w podróż do miejsca, którego nie znamy, najlepiej będzie zaopatrzyć się w nawigację. Jaka darmowa nawigacja na telefon jest najlepsza? Podpowiadamy, które będą najlepszym wyborem.

Wszyscy chyba słyszeliśmy o Mapach Google’a. To bardzo przydatne narzędzie, które nie wymaga instalacji oraz posiada bardzo dokładne mapy. Świat aplikacji nawigacyjnych nie kończy się jednak na samych Mapach od Google’a! Na rynku dostępnych jest wiele apek dedykowanych temu zagadnieniu, które w starciu z Mapami mogą wypadać lepiej, oferując więc opcji.

Najlepsze darmowe nawigacje na telefon – jaką wybrać w 2021? Co oferują?

W niniejszym artykule zostały przedstawione programy, które mogą śmiało konkurować z popularnym Google Maps. Jeśli szukasz alternatywy, warto je przetestować! Co jednak powinna oferować dobra nawigacja, aby przebić tę od giganta z Mountain View? Producenci najczęściej wychodzą z założenia, że powinna oferować po prostu więcej: informacje o radarach, zdarzeniach drogowych, wsparcie społeczności, „levelowanie” i zdobywanie rang za określoną ilość oznaczonych zdarzeń i przepisową jazdę, lepszą wizualizację otoczenia i wiele więcej. Postaramy się przyjrzeć najlepszym apkom do nawigacji, które dostępne są na rynku.

Aplikacja Yanosik dostępna jest na play.google.com

Yanosik – CB radio, antyradar i nawigacja w jednym

Pierwsza darmowa nawigacja na telefon, którą warto wypróbować to Yanosik. Program istnieje na rynku od 2010 roku i cieszy się niezmiennie dużą popularnością. Nawigacja jest dostępna dla posiadaczy smartfonów z systemem Android oraz iOS, a także telefonów z Windows Phone. Jej głównym zadaniem jest wyznaczanie najszybszej trasy i omijanie korków na polskich drogach. To jednak nie wszystko program informuje także o nazwach miast i osiedli, stacjach benzynowych i cenach paliw, obecności fotoradarów, kontrolach policji, wypadkach, remontach oraz nieoznakowanych radiowozach.

Darmowa nawigacja GPS na telefon Yanosik posiada liczne dodatkowe funkcje, takie jak rangi wiarygodności użytkowników, tryb wyświetlania powiadomień na szybie (HUD) czy też system wiadomości dla polskich kierowców. W ustawieniach można włączyć asystenta głosowego i z jego pomocą dodawać zgłoszenia o bieżącej sytuacji na drodze. Oprogramowanie pokaże na mapie warsztaty samochodowe oraz restauracje, a także poprowadzi do innych miejsc, np. parkingu. Z aplikacji korzysta ponad 1,5 mln kierowców miesięcznie, co najlepiej świadczy o jej wartości.

Strona producenta: yanosik.pl

Aplikacja Here WeGo dostępna jest na play.google.com i apps.apple.com

Here WeGo – nawigacja, która najlepiej sprawdzi się w mieście

Innm ciekawym wyobrem może być Here WeGo. Darmowa aplikacja jest dostępna dla kierowców, którzy posiadają urządzenia mobilne z Androidem i iOS. Program pozwala wyznaczyć najszybszą trasę dla samochodu, roweru oraz pieszego. To, co wyróżnia Here WeGo to możliwość pobrania map i korzystania z nich w trybie offline, bez konieczności podłączania smartfonu do Internetu.

Nawigacja na telefon Here WeGo posiada wiele ciekawych funkcji – z jej pomocą można wezwać taksówkę, a także sprawdzić rozkład oraz ceny biletów komunikacji miejskiej. Program ma międzynarodowy zasięg i działa bardzo dobrze w ponad 1300 miastach – można z niego korzystać na terenie Nowego Jorku, San Francisco, Paryża, a także w Londynie, Berlinie, Monachium, Barcelonie,  Toronto, a nawet Sydney. Z minusów można wymienić jedynie brak asystenta pasa ruchu, jednak dla doświadczonych kierowców to żaden problem.

Do pobrania z: wego.here.com

Waze Navigation & Live Traffic dostępne jest na play.google.com oraz apps.apple.com

Waze – siłą tej nawigacji jest duża społeczność

Inną nawigacją, którą warto wypróbować jest Waze Navigation & Live Traffic. Użytkownicy cenią oprogramowanie za czytelny interfejs oraz rozbudowane funkcje. Aplikacja dostępna na smartfony z systemem Android i iOS oraz telefony z Windows Phone oblicza najkrótszą trasę, informuje także na bieżąco o wydarzeniach na drodze. Wokół programu powstała duża zaangażowana społeczność, dzięki czemu kierowca może liczyć na ostrzeżenia o fotoradarach, kontrolach policji, objazdach, korkach i wypadkach, a także wiarygodne opinie i recenzje. Inne atuty nawigacji Waze to możliwość pobrania map i korzystania z nich w trybie offline oraz wyszukiwanie na trasie najtańszych stacji benzynowych.

Informacje o aktualnym natężeniu ruchu są pobierane z bazy Google Maps. Co ciekawe, Waze pozwala wyznaczyć trasę nie tylko pod wpisany adres, ale też do punktów POI, np. stacji paliw, parkingu, czy też restauracji. Aplikacja informuje o aktualnie obowiązującym limicie prędkości i ostrzega kierowcę w przypadku jej przekroczenia, w program wbudowano również odtwarzacz muzyki Spotify/Deezer. Do zalet należy także wbudowany chat dla członków społeczności Waze oraz integracja z asystentem głosowym, dzięki czemu kierowca nie musi używać do nawigowania klawiatury telefonu.

Aplikację można znaleźć na: waze.com

Aplikację Sygic znajdziecie na play.google.com oraz apps.apple.com

Sygic GPS Navigation – mało znana, solidna nawigacja

Przedostatnia pozycja w naszym zestawieniu to Sygic GPS Navigation, czyli słowacka nawigacja na telefon. Darmowa aplikacja jest regularnie aktualizowana i dzięki temu oferuje ona wiele zaawansowanych opcji. Sygic GPS Navigation potrafi wyznaczać najlepszą trasę i dynamicznie ją zmieniać w zależności od sytuacji na drodze. Program ostrzega również o kontrolach policyjnych, fotoradarach i ograniczeniach prędkości. Ciekawą funkcję jest asystent pasa ruchu, który informuje którym pasem jechać, aby dostać się na odpowiedni dla trasy zjazd.

Darmowa nawigacja samochodowa na telefon Sygic GPS Navigation jest pomocna w sytuacji, gdy doszło do wypadku. Program nagrywa trasę podczas nawigowania, zarejestrowany materiał może zostać później wykorzystany przez poszkodowanego. Aplikacja potrafi również odnaleźć na trasie najtańszą stację benzynową oraz wyświetlić wskazówki dotyczące parkowania. Oprogramowanie jest dostępne na smartfony z Androidem i iPhone’y. Na pochwałę zasługuje także wysokiej jakości grafika – poszczególne ważne miejsca w danym mieście (jak np. Pałac Kultury w Warszawie) są przedstawione jako modele 3D – taki dodatek mile cieszy oczy w trakcie jazdy. Sygic jest darmową nawigacją w wersji Basic – wszelkie udogodnienia możemy testować przez 7 dni od momentu instalacji. Po tym terminie możemy korzystać z okrojonej wersji, albo dokonać zakupu.

Do pobrania z: sygic.com

Jak widać, darmowe nawigacje GPS na telefon oferują wiele nowatorskich funkcji. Dostępne na rynku oprogramowanie korzysta z potężnych baz danych i dzięki temu pozwala na wyznaczanie trasy z uwzględnieniem informacji o ruchu drogowym. Aplikacje do nawigacji podpowiadają, którędy jechać, aby ominąć korki i remonty na drodze, podają także informację, o której godzinie kierowca dotrze na miejsce. Z ich pomocą można wyznaczyć najszybszą drogę, a nawet – uzyskać informacje o obowiązującej w danym rejonie ograniczeniu prędkości. A Ty, które z wymienionych programów miałeś okazję testować? Zachęcamy do pozostawienia opinii w komentarzu.

8
7

Podziel się:

Komentarze (9)

Od czasu jak zakupisz huawei p40 lite. Huawei daje ją już zainstalowaną. AutoMapa to chyba jedyne co w tym telefonie działa normalnie i za darmo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.