1. Scroll
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Darmowa muzyka do ściągnięcia – gdzie ją znaleźć. Muzyka do ściągnięcia za darmo w internecie

Poradniki

29.06.2021 09:27

Darmowa muzyka do ściągnięcia – gdzie ją znaleźć. Muzyka do ściągnięcia za darmo w internecie

Online
6
3
1
6
3

Darmowa muzyka do ściągnięcia na komputer i telefon jest dostępna w sieci mimo postępującej komercjalizacji na rynku plików dźwiękowych. Muzyka do pobrania za darmo znajduje się na wielu stronach internetowych – dowiedz się, gdzie ją znaleźć.

Muzyka do ściągnięcia – kiedy ściąganie piosenek jest legalne?

W obliczu postępującej komercjalizacji na rynku plików dźwiękowych wiele osób ma wątpliwości, czy pobieranie muzyki jest legalne. Nie powinieneś się jednak obawiać, ponieważ zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem ściąganie piosenek nie stwarza dla Ciebie żadnego ryzyka, jeśli chodzi o ewentualne kary. Przepisy mówią o dozwolonym użytku na potrzeby prywatne w przypadku każdego utworu dostępnego powszechnie w sieci.

Na czym to dokładnie polega? Kiedy muzyka do ściągnięcia na komputer lub smartfon pojawia się w Internecie po premierze, możesz bez obaw zapisać ją na swoim urządzeniu zupełnie za darmo i słuchać swobodnie dowolną liczbę razy. Musisz tylko pamiętać o tym, aby nie rozpowszechniać nagrań innym ludziom na przykład za pośrednictwem technologii peer to peer. Takie zachowanie narusza ogólnie przyjęte zasady i naraża Cię na konsekwencje po wykryciu procederu.

Muzyka do ściągnięcia na telefon – jak pobrać piosenki na smartfona

Jeśli interesuje Cię muzyka do ściągnięcia na telefon, wystarczy wejście na właściwą stronę albo pobranie odpowiedniej aplikacji i skorzystanie z bezpłatnej biblioteki. Zarówno w sklepie Play na Androidzie, jak i w App Store na iOS-ie widnieje wiele programów, które oferują dostęp do milionów plików dźwiękowych w różnych formatach. W urządzeniach mobilnych jednym z najpopularniejszych źródeł znanych utworów jest Free Music Archive (dostępne także w wersji na przeglądarki). Mowa o platformie z bardzo dużym zasobem piosenek – wyszukasz w niej single i płyty niemal każdego artysty.

FMA - muzyka do ściągnięcia
Źródło: freemusicarchive.org

W przypadku smartfonów dobrze sprawdza się również między innymi SoundCloud, czyli zupełnie darmowy program do pobierania muzyki z bogatego zbioru regularnie aktualizowanego przez twórców software’u. Intuicyjne menu ze sporą liczbą filtrów pozwala na szybkie znalezienie kompozycji z Twojego ulubionego gatunku bądź repertuaru. W SoundCloud uwagę zwraca nie tylko możliwość swobodnego kopiowania materiałów – ciekawie prezentuje się także opcja publikowania i rozpowszechniania na przykład własnych coverów.

Darmowa muzyka w internecie – strony do pobierania muzyki za darmo

Jak pobrać muzykę na komputer stacjonarny lub laptop? W sprzęcie tego typu najlepiej jest skorzystać ze stron internetowych, do których dostęp możliwy jest z każdej przeglądarki oraz na dowolnym systemie operacyjnym. Wśród nich oprócz  wspomnianego wcześniej Free Music Archive świetne rozwiązanie stanowi podobny portal o nazwie Live Music Archive. Z pewnością zainteresuje Cię on szczególnie mocno, jeśli lubisz nagrania z koncertów na żywo.

Jeżeli cenisz darmową muzykę autorstwa mniej znanych artystów i chcesz mieć dostęp do obszernej bazy piosenek z niezależnych gatunków, powinieneś koniecznie odwiedzić platformę ReverbNation. Witryna wymaga założenia swojego konta, co w porównaniu do innych serwisów niewątpliwie należy uznać za drobny mankament. Nic jednak nie szkodzi, bo po zalogowaniu otrzymujesz możliwość swobodnego wejścia do zasobów biblioteki. 

W sieci każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie – udowadnia to strona MusOpen ze zbiorem, co ciekawe, wielu utworów klasycznych. Bogaty wybór znakomitych kompozycji z dorobku tak wielkich postaci, jak na przykład Mozart, Jan Sebastian Bach czy Fryderyk Chopin sprawia, że MusOpen okazuje się prawdziwym rajem dla fanów tego rodzaju brzmień. W tym portalu muzyka do ściągnięcia za darmo występuje albo w wersjach studyjnych, albo w postaci nagrań z koncertów na żywo.

Program do pobierania muzyki – który jest najlepszy?

Prawdopodobnie zastanawiasz się, które programy i platformy internetowe do pobierania utworów są najlepsze. W zasadzie wszystko zależy od Twoich oczekiwań, ponieważ właśnie one decydują o przydatności poszczególnych narzędzi dla Ciebie. Szukając idealnego źródła muzyki do pobrania za darmo, powinieneś zwrócić uwagę na kilka aspektów związanych z obszernością biblioteki, komfortem użytkowania, bezpieczeństwem i jakością rozpowszechnianych plików dźwiękowych.

Po pierwsze niezwykle ważną rolę odgrywa liczba utworów, które możesz bez problemu zapisać na prywatnym urządzeniu. Im bogatszy zbiór, tym lepiej dla Ciebie, ponieważ wiesz, że spokojnie znajdziesz interesujące Cię piosenki. We wspomnianej kwestii bardzo dobrze sprawdzają się serwisy Live Music Archive oraz Free Music Archive. Oba portale zawierają miliony kompozycji autorstwa popularnych i mniej znanych artystów, co daje Ci ogromną wygodę.

Jeśli chodzi o komfort użytkowania poszczególnych programów, duże znaczenie ma dostępność filtrów do wyszukiwania singli bądź albumów. Kiedy darmowych MP3 do pobrania na komputer są tysiące, a nawet miliony, spora liczba opcji pozwala błyskawicznie natrafić na właściwy plik dźwiękowy. Wyjątkowo intuicyjne menu zawiera platforma SoundCloud, która wyróżnia się nieco w tym obszarze na tle konkurencji.

Zdarza się, że część użytkowników kompletnie zapomina o bezpieczeństwie w sieci i pobiera utwory z podejrzanych witryn lub aplikacji. Przed skorzystaniem z konkretnego serwisu, powinieneś upewnić się, czy gwarantuje on prywatność poprzez nierozpowszechnianie Twoich poufnych danych – podawanych na przykład w trakcie zakładania konta i logowania do systemu. Koniecznie sprawdzaj opinie innych osób na ten temat. Ponadto uważaj na ewentualne wirusy obecne w cyfrowych nagraniach z mało znanych źródeł.

Niezwykle ważna jest również jakość i format plików dźwiękowych, zapisywanych na prywatnym urządzeniu. W większości profesjonalnych stron internetowych i programów wymienionych wcześniej do wyboru masz piosenki w różnych wersjach o świetnym, czystym brzmieniu bez żadnych wad. Dotyczy to głównie Free Music Archive, a także MusOpen i ReverbNation. 

Muzyka do ściągnięcia

Pobieranie muzyki z YouTube – czy to legalne?

Co z YouTube? Czy pobieranie utworów z popularnego serwisu społecznościowego z materiałami video wiąże się z konsekwencjami prawnymi? W przypadku Youtube’a też obowiązują przepisy przedstawione na początku tego tekstu. Możesz zatem swobodnie pobierać single stanowiące warstwę danego klipu multimedialnego, o ile korzystasz z nich później tylko na własny użytek. Rozpowszechnianie nagrań innym osobom wymaga już zakupu odpowiedniej licencji.

Jak ściągnąć muzykę ze strony Youtube? W tym celu trzeba wykorzystać jeden z popularnych programów zwanych bardzo często konwerterami YT. Tego rodzaju software zamienia np. teledysk na plik typu MP3 i pozwala na zapisanie go na Twoim komputerze lub urządzeniu mobilnym. Zazwyczaj wystarcza podanie linku do konkretnego filmu i zaakceptowanie operacji. Po kilkunastu sekundach otrzymujesz dostęp do prywatnego egzemplarza piosenki w wersji cyfrowej.

Istnieje wiele aplikacji do pobierania muzyki z YouTube’a za darmo. Jedną z najlepszych opcji jest Free Youtube Downloader, który działa dokładnie tak, jak opisano wyżej. Wpisanie właściwego odnośnika rozpoczyna proces przenoszenia klipu na dysk, a po zakończeniu tej czynności otrzymujesz możliwość zmiany formatu. Czas trwania całej procedury zależy od prędkości łącza internetowego i wybranej przez Ciebie jakości.

Bardzo podobnie działa 4K Video Downloader – program ściągający materiał wideo i wyodrębiający z niego audio, gdy tego potrzebujesz. Wspomniany software ma ciekawy atut w postaci funkcji zapisywania filmów nie tylko z Youtube’a, lecz także z takich serwisów jak Vimeo, Flickr, Facebook czy DailyMotion. Dzięki temu zachowuje on zdecydowanie większą uniwersalność w porównaniu do konkurencyjnych narzędzi dostępnych na rynku.

Na uwagę zasługują też między innymi Freemake Video Downloader oraz aTube Catcher. Poza typowymi aplikacjami możesz korzystać ze stron internetowych pracujących w oknie przeglądarki bez konieczności instalowania oddzielnych elementów na Twoim dysku. Niezawodną konwersję zapewniają na przykład YTMP3 Video Converter i Youtube Converter Online, które zamieniają klipy na pliki w formacie MP3 w najwyższej jakości, jaką gwarantuje Twoje łącze internetowe. Wystarczy wklejenie linka i odczekanie krótkiej chwili na dokończenie procesu.

To wszystkie najważniejsze informacje na temat pobierania muzyki z Internetu. Ściąganie ulubionych utworów jest w pełni legalne, o ile nie rozpowszechniasz ich potem osobom trzecim, a jedynie kopiujesz na własny, prywatny użytek. Ogromny wybór darmowych narzędzi znacznie ułatwia zapisywanie piosenek na komputerze lub smartfonie. Popularne platformy i programy oferują dostęp do obszernych bibliotek z tysiącami, a nawet milionami kompozycji z repertuaru przedstawicieli różnych gatunków – zawsze znajdziesz coś dla siebie.

Sprawdź: YouTube Music i YouTube Premium – co to jest? Wszystko, co musisz wiedzieć

6
3

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.