leasing w morele

Poradniki

13.09.2021 15:46

Czym jest leasing? Wszystko o leasingu – zalety, kto może skorzystać oraz co można wziąć w leasing?

Online
20
0
0
20
0

Leasing zazwyczaj kojarzy się głównie z branżą motoryzacyjną, lecz staje się on coraz bardziej popularny również w sektorze e-commerce. Czym jest leasing, jakie są jego zalety oraz kto może z niego skorzystać? Oto najważniejsze informacje.

Leasing – co to jest?

Leasing stanowi formę umowy, polegającej na „dzierżawie” przedmiotów lub nieruchomości, jednocześnie bez potrzeby ich zakupu. W najprostszym tego ujęciu leasing można przyrównać do wynajmu długoterminowego lub zakupu ratalnego – leasingodawca przekazuje leasingobiorcy dany przedmiot lub nieruchomość, a ten zobowiązuje się uiszczać za to regularne opłaty.

Niejednokrotnie leasing porównywany jest do wynajmu – to co je odróżnia, to opłata wstępna, od której m.in. zależy wysokość rat oraz prawo do wykupu po wygaśnięciu umowy. Zazwyczaj cena takiego przedmiotu wynosi wtedy 1% jego pierwotnej wartości.

leasing
Rodzajów leasingu jest kilka, a w morele.net można zawrzeć dwa z nich

Zobacz też: Wzrost wynagrodzeń w branży E-commerce – idealny czas na nową pracę

Rodzaje leasingów

Istnieje kilka rodzajów leasingu, które różnią się od siebie tym, co jest przedmiotem leasingu, jak skonstruowana jest umowa itp. Podstawowym sposobem na ich rozróżnienie jest podział na leasing bezpośredni i pośredni. 

W tym pierwszym, jak sama nazwa wskazuje, umowa zawierana jest bezpośrednio pomiędzy dwoma stronami, bez żadnych pośredników. W leasingu pośrednim tym pośrednikiem może być m.in. firma, która specjalizuje się w takich transakcjach. Jest to dużo bezpieczniejsza opcja, ale wiąże się ona z większymi kosztami.

W morele.net można zawrzeć dwa rodzaje leasingów: 

Leasing finansowy (kapitałowy) – w tym wariancie leasingu wliczany jest do majątku leasingobiorcy, czyli przedsiębiorca, który decyduje się na tę formę, zobowiązuje się do wpisania nabytego przedmiotu w ewidencję środków trwałych, a także do jego amortyzacji oraz serwisowania. Ten rodzaj umowy najczęściej zawierany jest na czas nieokreślony.

Leasing operacyjny (bieżący) – prawdopodobnie najczęściej wybierana forma leasingu, która polega na przekazaniu leasingobiorcy prawa do korzystania z danego przedmiotu na określony czas. W odróżnieniu od leasingu finansowego, przez cały czas trwania umowy, prawo własności wciąż należy do leasingodawcy, który w tym momencie jest zabezpieczony w wypadku, gdyby druga strona okazała się działać w sposób nieuczciwy. 

korzyści z leasingu

Kto może skorzystać z leasingu?

Leasingobiorcą, czyli osobą, która ubiega się o leasing w morele.net, może być wyłącznie przedsiębiorca, bez względu na rodzaj prowadzonego biznesu – może być to jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka lub przedsiębiorstwo. 

W leasingu, jako ogólnie usługi, to mogą być to również osoby prywatne, nieposiadające żadnej działalności. W tym przypadku mowa o leasingu konsumenckim, który jest świetnym rozwiązaniem m.in. dla osób, które chcą jeździć nowym samochodem, pomimo braku odpowiednich środków na zakup ich za gotówkę.

zalety leasingu
Korzyści z leasingu jest naprawdę sporo!

Korzyści z leasingu – największe zalety

Dlaczego leasing się opłaca? Chociażby dlatego, że to świetna metoda na rozpoczęcie działania, bez generowania wielkich sum, które wiążą się z zakupem sprzętu. Pozwala to przedsiębiorstwu zaoszczędzić i odciążyć budżet. To łatwy sposób zapewnienia wysokiej klasy urządzeń, z którego skorzystać może praktycznie każdy przedsiębiorca, gdyż minimalną kwotą leasingu w PKO to zaledwie 1000 zł netto, choć jeżeli Twoje zamówienie jest za niższą kwotę, to warto się z nami skontaktować, a być może coś na to zaradzimy.

Jest to korzystna forma dla osób, którym zależy na niskich kosztach początkowych, gdyż wlicza się on w majątek leasingodawc, stąd leasingobiorca może wpisać w koszty uzyksania całą ratę. Pozwala to na rozłożenie podatku VAT na raty.

Poza tym leasing to bardzo prosta procedura, która skierowana jest zarówno dla starych, jak i nowych działalności. Nie wymaga ona żadnej wpłaty własnej, a decyzję można otrzymać nawet w 15 minut od wysłania wniosku. Jest to także bardzo wygodna forma, gdyż nie trzeba nawet wychodzić z firmy, by wszystko załatwić, gdyż umowę dostarcza kurier.

leasing w morele

Jak wygląda leasing w morele.net?

Co należy zrobić, aby skorzystać z leasingu w morele.net? To bardzo proste! Oto poradnik krok po kroku:

 1. Wybierz odpowiednią dla siebie ratę oraz rodzaj leasingu. Kalkulacji możesz dokonać na karcie produktu i w koszyku.
 2. Złóż zamówienie z płatnością Leasing.
 3. Wypełnij wniosek leasingowy.
 4. Podpisz umowę w obecności kuriera i odbierz zamówiony sprzęt.

To wszystko! Wszystko powinno pójść szybko i sprawnie, a Ty niebawem powinieneś móc cieszyć się nowym sprzętem w swojej firmie.

produkty leasingowe
W leasing weźmiesz m.in komputery, telefony czy nawet sprzęt fotograficzny

Zobacz też: Telefon do zdjęć – TOP 10 telefonów do fotografii

Co można wziąć w leasing?

Oferta produktów, które można wziąć w leasing w morele.net, jest naprawdę bogata. Znajdziesz tu praktycznie wszystko, co jest potrzebne w Twojej firmie. Możesz wybrać m.in:

 • Monitory;
 • Zestaw komputerowe;
 • Laptopy, notebooki;
 • Podzespoły IT;
 • Urządzenia wielofunkcyjne;
 • Smartfony i tablety;
 • Sprzęt fotograficzny;
 • Telewizory, projektory;
 • Oraz wiele innych!

Należy pamiętać, że z leasingu nie można skorzystać w przypadku produktów z marketplace, oraz że każdy przedmiot koniecznie trzeba ubezpieczyć, jednakże o to nie musisz się martwić, gdyż PKO Leasing ma już to ubezpieczenie wliczone w ratę.

20
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *