Android System WebView

Poradniki

22.06.2021 06:51

Czym jest Android System WebView w smartfonach opartych na Androidzie?

Android i iOS Programy i aplikacje
13
5
3
13
5

Co to jest Android System WebView i dlaczego tak często się aktualizuje? Wszystko o wewnętrznej aplikacji systemowej Android! Za co odpowiada? Dowiedz się, z jakiego powodu właśnie ten program zainspirował do żartów użytkowników aplikacji!

Android System WebView — co to jest?

Android System WebView — co to takiego? Jeśli korzystasz na co dzień z urządzeń opartych na systemie Android, może przypadkiem udało Ci się odnaleźć na liście aplikacji właśnie ten program. Jeśli nie masz pojęcia, co to jest — nie jesteś jedyny! Użytkownicy zastanawiają się nad działaniem aplikacji, która na początku swojego istnienia nie miała nawet wyjaśniającego opisu zastosowania w Sklepie Google Play. Dziś odnajdziesz krótki zarys funkcji, jednak wciąż pozostawia on wiele do bardziej wnikliwego sprawdzenia i jest tematem wielu dyskusji.

Sprawdź też: Funkcja Always On Display — co to dokładnie jest, jak działa i w jakich telefonach jest dostępna?

Android System WebView to oddzielna aplikacja systemu, która jest zainstalowana wstępnie na każdym urządzeniu z Androidem. Głównym zadaniem programu — jak podaje producent, jest wyświetlanie treści internetowych. Na smartfonie korzystasz z internetowej przeglądarki, jednak nie zawsze jest to narzędzie umożliwiające otwieranie wszystkich witryn lub aplikacji. System WebView usprawnia jej funkcjonowanie, pozwalając otworzyć pełną zawartość strony. Aplikacja sprawdza się, jeśli chcesz przejść do witryny bezpośrednio z nadesłanego Ci linku w innej aplikacji, która nie pochodzi od Google. Android System WebView umożliwia szybkie otwarcie nowej sekcji i pełen odczyt zamieszczonych w niej treści!

Android System WebView - treści
Android System WebView ma działać w tle i odpowiadać za prawidłowe wyświetlanie niektórych treści

Aplikacja przestała działać? Problemy Android SystemWebview

Według zaleceń producenta sprawne działanie aplikacji Android System WebView wynika z regularnych aktualizacji do nowszej wersji, które mają zapewnić większą wydajność systemową i bezpieczne ładowanie treści. Uaktualnienia pojawiają się w sklepie Google Play, jednak jedno z nich okazało się wywoływać spore problemy z otwieraniem się pozostałych aplikacji na urządzeniu. Jeśli wyświetla Ci się komunikat „Aplikacja przestała działać” lub „Google nie działa” to znak, że Twój system został zaktualizowany do niepoprawnie działającej wersji Systemu WebView.

Usterka dotyczyła nie tylko nowo uruchamianych programów, ale również otwartych w tle i niewykorzystywanych aplikacji. Użytkownicy nie mogli uporać się z systemową wadą, a jedynym sposobem na jej wyeliminowanie było odinstalowanie wszystkich aktualizacji Android System WebView. Obecnie dostępna jest nowsza wersja systemu o numerze 89.0.4389.105, którą wystarczy zainstalować na swoim urządzeniu, by móc ponownie korzystać bez przeszkód z dostępnych aplikacji. Jeśli nie widzisz u siebie takiej możliwości, pobierz nową wersję Google Chrome, co również powinno rozwiązać problem.

Android System WebView jako obiekt żartów

Użytkownicy, którzy stale aktualizują Android System WebView mimo zapewnień od Google, nie zauważają żadnych zmian, które wpływają na poprawę działania aplikacji i większej wydajności systemu. Dodatkowo brak uwierzytelnienia ze strony producenta systemu Android na temat działania programu przyczynił się do tego, że stał się on niemałym pośmiewiskiem w świecie Internautów.

Na stronie sklepu Google Play możesz przeczytać wiele żartobliwych opinii, w których przypisywane mu są niewiarygodne funkcje. Użytkownicy piszą: „Od momentu pobrania i włączenia trybu samolotowego telefon zamienił się w samolot!” lub „Dzięki tej aplikacji karpie na rybach same wskakują mi do torby”. Jak widać — kreatywność nie zna granic, jednak rzeczywistych zalet działania można znaleźć naprawdę niewiele. Google omija temat i potwierdza jedynie, że najnowsze wersje aktualizacji zawierają poprawki i cechują się bezpieczniejszym działaniem.

Czy warto uaktualniać Android System WebView? Dla lotu prywatnym samolotem sterowanym smartfonem na pewno!

Sprawdź też: Filtr światła niebieskiego – realne ukojenie dla naszych oczu?

Android System WebView - funkcje
Wszystko wskazuje na to, że Google jednak nie ukryło w aplikacji Android System WebView żadnych genialnych funkcji
13
5

Podziel się:

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *