nagrywanie

Poradniki

12.08.2021 08:16

Aplikacja Alcohol 120% – jak działa i jak jej używać?

Komputery Zrób to sam
9
0
0
9
0

W czasach, gdy nośniki informacji i programów na płytach CD DVD odchodzą w niepamięć, jest to już trochę mało popularny program, jednak wciąż bardzo użyteczny i warto o nim pamiętać. Alcohol 120% to oprogramowanie, które pozwala na tworzenie wirtualnych napędów i obrazów płyt.

Czym jest i jak działa program 2.1.1.611 Alcohol 120%?

Wersja 2.1.1.611 Alcohol 120% to zaawansowane i wielofunkcyjne oprogramowanie stworzone do pracy z obrazami płyt. Posiada intuicyjny interfejs także w języku polskim, co znacznie ułatwia pracę i zapewne ucieszy także tych mniej zaawansowanych użytkowników. Pozwala na nagrywanie płyt CD i DVD oraz znacznie upraszcza tworzenie kopii bezpieczeństwa. Jakie są najważniejsze funkcje programu Alcohol 120%? Poza tworzeniem kopii aplikacja wykorzystywana jest również do tworzenia wirtualnych napędów. Radzi sobie także z powielaniem płyt zabezpieczonych technologiami takimi jak Laserlock, SafeDisc, Securom, czy StarForce.

alcohol nagrywarka
Wiele komputerów nie posiada dzisiaj wbudowanego napędu/nagrywarki – wtedy przydaje się model zewnętrzny, podłączany do portu USB

Lista funkcji programu Alcohol 120%

  • Możliwość emulacji napędów wirtualnych — stwórz do nawet 31 takich dysków!
  • Opcja nagrywania płyt — a, dokładniej przerzucania obrazów płyt na nośniki CD i DVD.
  • Tworzenie kopii zapasowej — zabezpiecz swoje płyty i dane w postaci obrazów płyty.
  • Usuwanie danych z płyt CD i DVD — tylko na płytach wielokrotnego użytku.
  • Manipulowanie formatami plików multimedialnych — pliki dźwiękowe i pliki wideo.
  • Funkcja Pre-Mastering – możliwość nagrywania plików z dysku twardego wprost na nośniki.

Zapisywanie danych odbywa się w trzech alternatywach – Session-At-Once, Disc-At-Once oraz w przeróżnych sesjach RAW. Dużym plusem programu jest, że jednocześnie używa różnorodnych sposobów, aby uchronić dane przed ewentualnym przepełnieniem bufora — JustLink, BurnProof, Seamless Link, Power-Burn, a także SafeBurn. Alcohol 120% współpracuje bezproblemowo z systemem Windows i większością napędów CD DVD. Odczytuje praktycznie wszystkie znane obrazy płyt: CCD CUE, ISO, MDS, BIN, CDI, BWT, BWI, BWS, B5T B6T.

Napędy optyczne do nagrywania i odtwarzania płyt

Alcohol 120 Free Edition — darmowa licencja

Najbezpieczniejszą opcją jest zainstalowanie programu prosto ze strony producenta Alcohol Soft, który stawia przed Tobą możliwość wyboru dwóch wersji — pobierz 30-dniową wersję próbną albo zakup pełnowartościową i dożywotnią licencję. Koszt wersji płatnej na stronie dewelopera to około 43$. Jednak, jeśli nie potrzebujesz wszystkich zaawansowanych funkcji, to nie ma konieczności przepłacania. Jest jeszcze jedno rozwiązanie — Alcohol 120 Free Edition.

Jest nieodpłatnie dostępna w sieci, dzięki temu cieszy się sporą popularnością na całym świecie. Ma małe wymagania sprzętowe, a obsługa aplikacji jest maksymalnie intuicyjna. Darmowa wersja programu pozwala na kopiowanie obrazów oraz nagrywanie płyty CD i DVD. Posiada też funkcję emulacji 2 wirtualnych napędów. Co za tym idzie, program Alcohol 120 Free Edition także bez problemu odtworzy obraz płyty ISO. W rzeczywistości darmowa licencja ma wszystko, czego potrzebuje przeciętny użytkownik tego rodzaju programów.

Sprawdź też: Tryb incognito (prywatny) – co to dokładnie jest? Jak go włączyć?

Możesz modyfikować i zmieniać parametry wirtualnych napędów optycznych. Zmienić region płyty DVD albo literę znakującą napęd. Całość wykonana jest w naprawdę przystępny sposób, więc nawet jeśli nie masz żadnego doświadczenia w takich rzeczach, to i tak z łatwością sobie poradzisz. Nie ma konieczności przekopywania tysiąca różnych forów na ten temat. Nie potrzebujesz też specjalnie się w tym kierunku doszkalać — idąc na przykład na specjalny kurs informatyczny. Po prostu odpal aplikację Alcohol 120 Free Edition i sam się przekonaj jakie to wszystko proste.

Ważne dane można przechowywać na płytach nagranych przy pomocy Alcohol 120

Wersja Alcohol 120 Free Edition — pobierz i zainstaluj program!

Jak to zrobić? Po pierwsze, musisz zdobyć plik instalacyjny — bez problemu znajdziesz go w wyszukiwarce po wpisaniu 'Alcohol 120 free edition’ – najlepsza będzie oczywiście oficjalna strona dewelopera. Zanim wybierzesz stronkę i zaczniesz pobieranie, przeczytaj dokładnie wszystkie informacje.

Wymagania systemowe Alcohol 120 Free Edition:

  • System operacyjny Windows: Windows XP/Windows Vista/Windows 7/8/10
  • Min. 32 MB pamięci RAM
  • Min. 10 GB wolnego miejsca na dysku
  • Napęd CD/DVD

Pamiętaj, aby uważnie czytać informację podawane przez asystenta pobierania! Instalując programy ze stron innych niż oficjalna, oprócz głównego oprogramowania, pobierasz także kilka całkowicie niepotrzebnych nikomu programów dodatkowych. Najlepiej od razu po zakończeniu procesu instalacji zadbać o ich zniknięcie z komputera.

Sprawdź też: Usuwanie historii Google — jak usunąć wyszukiwanie w Google, moją aktywność i wszystko z wyszukiwarki? Instrukcja krok po kroku

Płyta to przeżytek – kup pendrive!

9
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *